Image
7.12.2018 1 Comments

Doručovacie drony Googlu smerujú do Európy. Do pár minút doručia balíky s hmotnosťou do 1,5 kg

Materská spoločnosť Googlu Alphabet bude v budúcom roku testovať službu doručovania pomocou dronov vo Fínsku.

Helsinki budú prvé európske mesto, kde sa drony Wing vyskúšajú po tom, čo už boli testované v Austrálii. Budú dodávať balíky s hmotnosťou do 1,5 kg v priebehu niekoľkých minút od zadania objednávky.

Službu doručovania tovaru dronmi pripravuje aj Amazon. V decembri 2013 sa predseda predstavenstva spoločnosti Amazon Jeff Bezos vyjadril, že služba Prime Air bude spustená do piatich rokov. No stále je ešte vo vývoji.

Drony služby Wing uskutočnili už 55 000 letov v Austrálii, kde doručovali veci ako lieky, káva a tovar pre domácnosť. Helsinki boli vybrané ako ďalšie miesto testovania preto, že fínski ľudia „sú známi skorou adopciou nových technológií“.

Zákazníci budú môcť uskutočniť objednávku pomocou smartfónovej aplikácie a doručenie dronom bude počas skúšobnej doby bezplatné.

Na to, aby boli takéto doručovacie služby životaschopné, technologické giganty musia preukázať, že ich drony sú bezpečné a spoľahlivé. Wing tvrdí, že dodávka pomocou dronov je „bezpečnejšia, rýchlejšia a ekologickejšia než dodávka na zemi.

Zdroj: bbc.comtheverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie 2

Načo drony. Včely dostanú ruksak so senzormi, aby pomohli sledovať úrodu

13.12.2018 00:25

Farmári síce môžu použiť na sledovanie svojich polí drony, tie však majú isté obmedzenia. Máloktoré môžu letieť dlhšie ako 20 – 30 minút naraz. Preto výskumníci z Washingtonskej univerzity prišli so š ...

Inovácie

PR: Viber spúšťa exkluzívne centrum zábavy pre tohtoročné Vianoce

12.12.2018 13:24

Vianočný obsah zhromaždený na jednom mieste pomáha užívateľom zdieľať a šíriť sviatočnú atmosféru po celom svete. Nastal čas Vianoc, kedy oveľa častejšie myslíme na svojich blízkych, najmä tých, s kt ...

Inovácie 3

Kalifornia schválila zákon vyžadujúci nainštalovať na nových domoch solárne panely

11.12.2018 00:15

Kalifornia bude podľa nového stavebného zákona, ktorý je prvý svojho druhu v USA, vyžadovať solárne panely na väčšine nových domov. Všetky novopostavené rodinné domy i bytové domy budú musieť mať od 1 ...

q

1 Comments

  1. :D reakcia na: Doručovacie drony Googlu smerujú do Európy. Do pár minút doručia balíky s hmotnosťou do 1,5 kg
    9.12.2018 10:12
    Ahoj.

    Uz sa mi viackrat stalo, ze som napisal nieco a tu to nieje zobrazene. naposledy som pisal z mobilu.
    Reagovať

ACER_SWIFT 5_122018

Videá

SWAN_122018


PC forum button