Image
7.12.2018 1 Comments

Doručovacie drony Googlu smerujú do Európy. Do pár minút doručia balíky s hmotnosťou do 1,5 kg

Materská spoločnosť Googlu Alphabet bude v budúcom roku testovať službu doručovania pomocou dronov vo Fínsku.

Helsinki budú prvé európske mesto, kde sa drony Wing vyskúšajú po tom, čo už boli testované v Austrálii. Budú dodávať balíky s hmotnosťou do 1,5 kg v priebehu niekoľkých minút od zadania objednávky.

Službu doručovania tovaru dronmi pripravuje aj Amazon. V decembri 2013 sa predseda predstavenstva spoločnosti Amazon Jeff Bezos vyjadril, že služba Prime Air bude spustená do piatich rokov. No stále je ešte vo vývoji.

Drony služby Wing uskutočnili už 55 000 letov v Austrálii, kde doručovali veci ako lieky, káva a tovar pre domácnosť. Helsinki boli vybrané ako ďalšie miesto testovania preto, že fínski ľudia „sú známi skorou adopciou nových technológií“.

Zákazníci budú môcť uskutočniť objednávku pomocou smartfónovej aplikácie a doručenie dronom bude počas skúšobnej doby bezplatné.

Na to, aby boli takéto doručovacie služby životaschopné, technologické giganty musia preukázať, že ich drony sú bezpečné a spoľahlivé. Wing tvrdí, že dodávka pomocou dronov je „bezpečnejšia, rýchlejšia a ekologickejšia než dodávka na zemi.

Zdroj: bbc.comtheverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie 1

Notebook od HP má dva displeje. Ten druhý, dotykový, je nad klávesnicou

21.05.2019 00:15

Teraz, keď väčšina herných notebookov je tenká, ľahká a výkonná, je pre výrobcov čoraz náročnejšie nájsť niečo, aby vynikli z davu. HP sa o to pokúša novým modelom Omen X 2S, ktorý obsahuje dva disple ...

Inovácie

Lilium predstavil lietajúci taxík na cestovanie medzi mestami. Otázkou zostáva, koľko bude stáť lístok

21.05.2019 00:10

Nemecký startup Lilium so sídlom v Mníchove uskutočnil letový test plnohodnotného prototypu svojho elektrického lietajúceho taxíka, poháňaného naklápacími turboventilátorovými motormi navrhnutými tak, ...

Inovácie 1

Samsung údajne už vyriešil problémy s Galaxy Fold

20.05.2019 00:15

Samsung možno našiel riešenie na chyby svojho skladacieho smartfónu Galaxy Fold. Recenzenti sa po niekoľkých dňoch začali sťažovať na zlyhanie displeja, blikanie a vypukliny. Problém podľa webu Yonha ...

q

1 Comments

  1. :D reakcia na: Doručovacie drony Googlu smerujú do Európy. Do pár minút doručia balíky s hmotnosťou do 1,5 kg
    9.12.2018 10:12
    Ahoj.

    Uz sa mi viackrat stalo, ze som napisal nieco a tu to nieje zobrazene. naposledy som pisal z mobilu.
    Reagovať

ITAPA 2019

Videá

Cyber Central Malware Analysis Training


PC forum button