Image
20.11.2019 0 Comments

Domotron má smart home centrálu riadenú umelou inteligenciou

Domotron predstavil smart home technológiu, ktorá používa umelú inteligenciu (AI). Vďaka nej je Domotron schopný zisťovať preferencie používateľov a vytvárať tak personalizované automatizácie pre ich existujúce smart home zariadenia. Domotron je možné už dnes objednať s výraznou zľavou cez Indiegogo Early Bird kampaň s cenou od 319 dolárov.

Súčasné smart domy vôbec nie sú také inteligentné, ako by sme čakali a neplnia svoje sľuby. Nie sú jednoducho smart. Domotron prichádza s riešením, ktoré jednoducho a rýchlo spája všetky smart home zariadenia. Špičková umelá inteligencia so strojovým učením dokáže sledovať návyky používateľov a odporúčať im personalizované automatizácie, časové plány a rutiny, ktoré zlepšia ich životný komfort v domácnosti. Domotron stačí zapnúť, spustiť aplikáciu, odpovedať na niekoľko základných otázok a umelá inteligencia začne okamžite vytvárať automatizácie.

„Dnešné ‘kvazi chytré domácnosti’ sú vlastne veľmi hlúpe! Ponúkajú používateľom iba jednoduché ovládanie technologií na diaľku cez mobil, prípadne platformu pre vytváranie vlastných algoritmov a automatizácií pre geekov,“ povedal Alex Janušek, CEO spoločnosti Domotron. „V Domotrone vytvárame najvyspelejšie smart domácnosti na mieru už viac ako desať rokov a stále vylepšujeme fungovanie domácich technológií tak, aby nebolo potrebné žiadne manuálne ovládanie. Vďaka tomuto know-how sa nám podarilo vytvoriť aj celkom nový Domotron Hub, ktorý prináša koncept skutočne chytrej domácnosti aj na masový trh. A vďaka Indiegogo kampani je odteraz dostupný pre spotrebiteľov na celom svete.

Systém je vybavený osobným asistentom Domotron Assistant s umelou inteligenciou, ktorý komunikuje s používateľom prostredníctvom jednoduchého rozhrania. Vďaka tomu mení inak podrobné technické nastavenia na ľahko pochopiteľné otázky a navyše prispôsobuje tempo návrhov podľa miery, akou si používateľ adaptuje automatizáciu. Aplikácia dokonca obsahuje časovú os, ktorá zobrazuje udalosti, ku ktorým už došlo, ale aj plánované automatizácie, ktoré používateľa v najbližšej dobe čakajú. To používateľom poskytuje úplnú kontrolu nad celým systémom a fungovaním domácich technológií.

Domotron vybavený štandardom ZigBee 3.0 je kompatibilný s najznámejšími smart home zariadeniami na trhu, vrátane Philips Hue, IKEA Home Smart, Somfy TaHoma, SONOS, Aqara, SmartThings, Netatmo či iRobot. Domotron Hub využíva vlastné bezdrôtové vypínače s dotykovým ovládaním, ktoré disponujú senzormi na meranie vlhkosti, okolitého svetla, kvality vzduchu, teploty a prítomnosť používateľa v miestnosti. Na ovládanie smart home zariadení v domácnosti tak používatelia môžu využívať nielen mobilnú aplikáciu, ale aj tieto dizajnové vypínače.

Domotron však na automatické fungovanie domácich technológií, ako napríklad nastavenie žalúzií či úpravu intenzity osvetlenia, využíva aj údaje o počasí špecifické pre danú polohu (vrátane aktuálnej oblačnosti), alebo astronomické údaje (východ a západ slnka, fáza Mesiaca). Zároveň využíva aj tzv. geofence, ktorý používateľom umožňuje naviazať zapnutie svetiel alebo otvorenie garážovej brány na ich aktuálnu vzdialenosť od domova.

Domotron je možné si už teraz objednať cez crowdfundingovú platformu Indiegogo so zľavou viac ako 35% z konečnej predajnej ceny. Základný balíček Domotron Hub a Domotron Switch stojí iba 319 USD. V závislosti od počtu izieb v domácnosti je možné si kúpiť výhodnejšie balíčky s väčším počtom vypínačov Domotron Switch.

Zobrazit Galériu
Autor: Domotron

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie

Nový bezdrôtový nabíjací štandard Ki: Kuchynské spotrebiče budú bez káblov

28.10.2019 00:10

Organizácia Wireless Power Consortium pracuje na návrhu nového nabíjacieho štandardu Ki Cordless Kitchen, ktorý má umožniť vývoj bezpečnejších, inteligentnejších a pohodlnejších kuchynských spotrebičo ...

Technológie

Akustická kamera - ako funguje a na čo sa používa

08.10.2019 00:08

Na sprievodnej výstave konferencie CEIT & Trend konferencia Smart Industry 2019 v Žiline mohli účastníci vidieť aj akustickú kameru určenú na lokalizáciu hluku či už pri meraní prototypov elektros ...

Technológie 4

14-ročný chlapec pomáha hendikepovaným na celom svete. Príde prednášať aj na Slovensko

07.10.2019 15:23

Zatiaľ čo bežné 9-ročné deti premýšľajú maximálne nad tým, či dnes môžu ísť von s kamošmi, alebo akú novú appku si stiahnu do telefónu, Alexander Knoll už v tom veku premýšľal, ako by sa dalo pomôcť h ...

Žiadne komentáre

ACER_122019

Videá