Image
12.9.2019 0 Comments

Cisco získalo Voicea. Platforma Webex tak vďaka umelej inteligencii zvládne zápis z obchodných stretnutí

Spoločnosť Cisco dokončila akvizíciu súkromnej spoločnosti Voicea. Jej riešenie pre hlasovú spoluprácu chce použiť v portfóliu komunikačnej platformy Cisco Webex. Voicea je tvorcom špičkového riešenia, ktoré v reálnom čase prepisuje schôdzky do písaného slova, ponúka hlasové vyhľadávanie a automaticky upozorňuje používateľov na dôležité body z rokovania. To všetko s ohľadom na ochranu súkromia dát.

Zrejme každý niekedy zistil, že si zo schôdzky neodniesol všetky dôležité informácie, nedostal z nej zápis alebo ho dokonca nikto neurobil. Spoločnosť Cisco sa rozhodla tento problém vyriešiť akvizíciou Voicea. Tá poskytuje platformu pre hlasovú spoluprácu Enterprise Voice Assistant (EVA). EVA je výkonná služba na transkripciu hovoreného slova, ktorá kombinuje umelú inteligenciu a automatizované rozpoznávanie reči (ASR). To jej umožňuje prijímať príkazy, vykonávať akcie, zaznamenávať najdôležitejšie body schôdzok, deliť sa o ne a vytvárať komplexný zápis. Používatelia sa tak môžu naplno sústrediť na konverzáciu a nezaťažovať sa robením poznámok – EVA to urobí za nich.

Akvizícia Voicea spoločnosťou Cisco umožní používateľom komunikačnej platformy Webex:

  • Naplno sa sústrediť na tému schôdzky. Prvým krokom k efektívnejším schôdzkam je prestať si robiť starosti s robením poznámok. EVA automaticky robí poznámky z rokovaní. Ako účastníci, tak i ďalší spolupracovníci môžu z týchto digitálnych poznámok okamžite čerpať a vyhľadať tie najdôležitejšie informácie.
  • Deliť sa o záznam zo schôdzky v reálnom čase. Nový inteligentný asistent ponúka možnosť živého prepisu a zverejnenie súhrnu z rokovania. Pracovné postupy možno automaticky posielať hlasovými príkazmi do záznamových systémov, ako sú Salesforce, Trello, Teams, Jira a Asana. O aktuálnom priebehu schôdzky môžu mať teda prehľad aj tí, ktorí sa práve nenachádzajú v miestnosti.
  • Zefektívniť firemnú kultúru. EVA sa veľmi rýchlo učí nielen v oblasti zaznamenávania priebehu schôdzok, ale porozumie i firemnej kultúre a pracovnému žargónu. Vďaka jednoduchej personalizácii sa naučí používať firemné akronymy. Tak sa účastníci rokovania nebudú musieť starať o stráženie svojej slovnej zásoby a budú sa môcť vyjadrovať jazykom, akým vo firme normálne hovoria.

Tím zo spoločnosti Voicea sa pripojí k tímu portfólia Cisco Webex a povedie ho Sri Srinivasan, viceprezident a generálny riaditeľ pre tímovú spoluprácu v spoločnosti Cisco.

Autor: Cisco

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

S novou bezdrôtovou hernou myšou Logitech G604 Lightspeed budete mať všetko pevne v ruke

16.09.2019 13:17

Logitech G, značka spoločnosti Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) a popredný inovátor herných technológií a vybavenia, dnes predstavila bezdrôtovú hernú myš Logitech® G604 LIGHTSPEED. Táto bezdrôtová ...

Tlačové správy

Festival vedy a techniky AMAVET 2019 – 22. ročník

16.09.2019 11:25

„ZREALIZUJ SVOJ NÁPAD“ je sloganom tohtoročného, už 22. ročníka Festivalu vedy a techniky AMAVET 2019 (FVAT). Od 1. septembra, kedy v Asociácii pre mládež vedu a techniku (AMAVET) spustili registráciu ...

Tlačové správy 1

Telekom bude na jeseň zrýchľovať internetové pripojenie na celom Slovensku a zruší FUP na metalickej sieti

16.09.2019 11:15

Slovak Telekom chystá ďalšie zvyšovanie rýchlosti pevného internetu. Najbližšie týždne bude realizované nové plošné zrýchlenie prístupov na VDSL a optickej sieti. Postupne budú zvyšované rýchlosti po ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019