Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

COVID-19: Čínske inteligentné okuliare umožnia za pár minút odmerať teplotu stovkám ľudí

2

V čínskej provincii Če-ťiang začínajú používať okuliare s rozšírenou realitou a termovíziou na sledovanie telesnej teploty ľudí v dave s cieľom identifikovať jedincov potenciálne nakazených covid-19. Zariadenie vyrába čínska technologická spoločnosť Rokid a boli ním vybavení strážcovia v parkoch mesta Chang-čou. Podobá sa bežným slnečným okuliarom s výnimkou termo kamery.

Okuliare dokážu skontrolovať teplotu stoviek ľudí a za pár minút a pomôžu monitorovať rady tvoriace sa pri vchode do parku. Ako uvádzajú noviny South China Morning Post, okuliare zhotovia „digitálny záznam“ všetkých občanov s horúčkou a podporujú aj určitú formu rozpoznávania tváre.

Okuliare prichádzajú po mesiacoch agresívnych karanténnych opatrení zo strany čínskej vlády na zabránenie šírenia nového koronavírusu, ktorý sa objavil v meste Wu-chan v decembri minulého roka. V posledných týždňoch zohrávali mobilné aplikácie kľúčovú úlohu pri určovaní, ktorí občania môžu cestovať.

Softvér prideľoval ľuďom farebný kód v závislosti od ich zdravotného stavu. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) tvrdí, že tepelné skenovanie je účinný spôsob detekcie ľudí s vyššou než normálnou telesnou teplotou, čo je jeden z príznakov covid-19. Varuje však, že skenovanie nezistí ľudí, ktorí sú infikovaní, ale ešte sa u nich choroba nerozvinula, pretože trvá dva až 10 dní, kým infikovaní ľudia dostanú horúčku.

Zdroj: newsweek.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
korona covid zdravie bezpečnosť

2 komentáre

Neinteligentiv redakcii. Okuliare nie su inteligente a nemeraju teplotu ludi. Dajte si facky za tento nezmysel, co ste povedali! reakcia na: COVID-19: Čínske inteligentné okuliare umožnia za pár minút odmerať teplotu stovkám ľudí

31.3.2020 10:03
Termokamera ukazuje teplotu vsetkeho a nie ludi! Nema to nic co so slovom smart ak to nejaky vyrobok ma.
Reagovať

Okuliare reakcia na: COVID-19: Čínske inteligentné okuliare umožnia za pár minút odmerať teplotu stovkám ľudí

31.3.2020 09:03
Infracervene spektrum clovek nevidi preto zariadenie bude pozostavat z optiky, senzoru, procesoru a zobrazovacieho zariadenia.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať