Image
8.1.2019 0 Comments

CES 2019: Panasonic predstavil nový špičkový model OLED TV aj dvojicu Ultra HD Blu-ray prehrávačov

Spoločnosť Panasonic predstavila nový OLED televízor GZ2000 z najvyššej kategórie, s panelom kategórie Professional Edition s rozlíšením 4K. Okrem toho ponúka Panasonic GZ2000 aj ďalšie svetové prvenstvo, ktorým sú vstavané, hore mieriace reproduktory s podporou zvukovej technológie Dolby Atmos. Audiosystém je vyladený v spolupráci s odborníkmi značky Technics. Televízor podporuje hlasové ovládanie, a tak ho možno ľahko zapojiť do systému inteligentnej domácnosti.

Nový televízor GZ2000 je dostupný v dvoch uhlopriečkach - 65 a 55 palcov. Na vývoji vstavaných panelov OLED sa podieľal popredný hollywoodsky kolorista Stefan Sonnenfeld, zakladateľ a riaditeľ spoločnosti Company 3 a obľúbený spolupracovník mnohých svetových filmárov, ktorý spolupracoval na mnohých úspešných filmoch uplynulých rokov, ako napríklad Zrodila sa hviezda, Wonder Woman, Muž z ocele, Kráska a zviera, Star Wars: Sila sa prebúdza, Jurský svet a pod. Ako množstvo iných koloristov používa aj Sonnenfeld OLED televízory Panasonic pri každodennej práci ako veľkoformátové referenčné monitory.

Zlepšenie sa dotklo prakticky všetkých parametrov, ktoré majú podstatný vplyv na obrazovú kvalitu. Týka sa to predovšetkým jasu a kontrastu, pričom výsledkom je vyšší dynamický rozsah. Panasonic GZ2000 si výborne poradí aj so zložitými scénami s rýchlymi zmenami jasu a kontrastu, typickými pre akčné filmy alebo športové prenosy. Panasonic vypočul želanie hollywoodskych profesionálov, rozšíril kresbu v najtmavších hodnotách spektra RGB a zároveň znížil odstup medzi jednotlivými krokmi pri kalibrácii. Model GZ2000 je súčasne jeden z prvých televízorov, ktoré podporujú testovacie vzorce Calman PatternGen v softvéri Portrait Display CalMAN s funkciou AutoCal. K dispozícii je aj podpora kalibračného nastavenia Imaging Science Foundation (ISF). Za špičkovými vlastnosťami televízora Panasonic GZ2000 pri zobrazení HDR stojí doposiaľ najvyspelejší obrazový procesor, aký vôbec firma vyrobila. Zaisťuje bleskurýchlu analýzu farieb, kontrastu aj jasu v rozlíšení 4K, optimalizuje všetky hodnoty a výrazne zlepšuje obraz na vynikajúcom displeji OLED . Medzi ďalšie výhody patrí rýchla práca s tabuľkou LUT. Obrazový procesor HCX PRO podporuje rôzne formáty metadát HDR, ako prvý televízor na svete podporuje súčasne technológie HDR10+ a Dolby Vision. Vďaka podpore Multi HDR je navyše kompatibilný aj s HDR formátom HLG (Hybrid Log-Gamma), na ktorý podľa súčasných predpokladov v blízkej budúcnosti prejde veľká väčšina televíznych staníc. Ďalšia výhoda je aj podpora nového fotoformátu HLG Photo. Podporu tohto formátu Panasonic oznámil aj pre nové full frame bezzrkadlovky Lumix S1 a S1R. Displej zostáva, samozrejme, kompatibilný aj s bežnou technológiou HDR10, s ktorou pracuje väčšina UHD Blu-ray diskov a streamovacích služieb.

Medzi ďalšie prednosti modelu GZ2000 patrí aj zlepšené smart prostredie My Home Screen 4.0, vďaka ktorému si majiteľ môže upraviť používateľské rozhranie podľa vlastných predstáv. Zmeniť možno úvodnú obrazovku, zjednodušený bol prístup k živému vysielaniu aj internetovým službám. K dispozícii sú skratky ku konkrétnemu obsahu, pripojeným zariadeniam alebo k službám typu Netflix, Amazon či YouTube. Na úvodnú obrazovku možno pridávať aj obľúbené televízne stanice. Televízor podporuje aj spoluprácu so službami Google Assistant a Amazon Alexa, vďaka ktorým sa dajú hlasom ovládať mnohé dôležité funkcie.

Spoločnosť Panasonic predstavila aj dva nové UltraHD Blu-ray prehrávače DP-UB150 a DP-UB450. Oba podporujú technológiu dynamických metadát HDR10+, model UB450 navyše systém Dolby Vision. Nová technológia HDR optimalizuje jas pre každú scénu individuálne a verne tak reprodukuje obraz podľa pôvodnej predstavy filmárov. Prehrávače sú kompatibilné s technológiou priestorového zvuku Dolby Atmos.

Novinky rozširujú rodinu Blu-ray prehrávačov Panasonic krátko po predstavení vlajkovej lode UB9000, ktorá bola porotou EISA označená ako výrobok roka na sezónu 2018 - 2019 v kategórii UltraHD Blu-ray prehrávač najvyššej kategórie. Oba modely sú vybavené systémom na prehrávanie obrazu s vysokým dynamickým rozsahom (HDR). Táto technológia zabezpečuje lepšie vykreslenie detailov predovšetkým v tmavých scénach a výsledkom je prirodzenejší obraz oproti štandardnému dynamickému rozsahu. Nové Blu-ray prehrávače Panasonic vedia bez problémov prehrať aj záznamy z kamier v rozlíšení 4K vo formáte MP4. Novinky prehrávajú zvuk vo vysokom rozlíšení. Okrem bežných súborov MP3, AAC alebo WMA si rozumejú aj s modernými kvalitnými formátmi ako DSD (11,2 MHz/5,6 MHz/2,8 MHz) ALAC, FLAC, WAV alebo AIFF.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie 3

Čo znamená High Availability v Oracle databáze?

18.06.2019 00:10

Špeciálny projekt Čo znamená High Availability pre biznis? Aká je úroveň tolerovaného rizika? Aká strata dát je akceptovaná? Existujú aktuálne problémy so zálohou alebo reportovaním? Všetky tieto otá ...

Technológie

Americká armáda zaradí do výzbroje laserové zbrane a hypersonické rakety

13.06.2019 00:00

Americká armáda vyhlásila, že bude v priebehu nasledujúcich štyroch rokov pripravená na nasadenie hypersonických rakiet a laserových zbraní namontovaných na vozidlách, ak sa budú stupňovať technologic ...

Technológie 1

Dron Skai na vodíkový pohon prepraví ako lietajúci taxík až 4 cestujúcich

13.06.2019 00:00

Na zoznam spoločností vyvíjajúcich lietajúce autá sa pridal ďalší startup Alaka’i Technologies. Jeho lietadlo Skai sa môže používať podobne ako konkurenčné produkty v úlohe leteckého taxíka alebo na d ...

q

Žiadne komentáre

SWAN_062019

Videá