Bezdrôtové herné slúchadlá Logitech G733

0

Slúchadlá sú k dispozícii v štyroch farebných odtieňoch - modrej, orgovánovej (svetlo fialovej) a čiernej farbe, aby ste si ich mohli zladiť s ostatným príslušenstva. Smerovanie na hráčov potvrdzujú zvislé pásy s farebným RGB podsvietením na každej mušli. Pokiaľ bude hráč pri online hrách streamovať v okne svoj obraz, bude môcť byť dokreslený farebnými efektmi na slúchadlách. K pohodliu dlhodobého nosenia, ktoré je pre hráčov typické prispieva pružný látkový pruh pod hlavovým mostom a mäkké dvojvrstvové čalúnenie mušlí z pamäťovej peny, ktorá sa prispôsobí tvaru vašej hlavy.

Hlavový popruh je vymeniteľný a k dispozícii sú rôzne varianty. Dokonca sa farba popruhu dá zladiť s rôzne tvarovanými krytmi mikrofónu, ktoré fungujú ako pop filter. Aj napriek tomu, že mušle sa nedajú natáčať, ku komfortu nosenia výhrady nemám. Slúchadlá si môžete prispôsobiť jednak posúvaním mušlí nahor a nadol a taktiež presúvaním pružného popruhu medzi dvomi zárezmi. 

Slúchadlá sú k dispozícii v štyroch farebných odtieňoch - modrej, orgovánovej (svetlo fialovej) a čiernej farbe, aby ste si ich mohli zladiť s ostatným príslušenstva.

Slúchadlá využívajú na prenos signálu rádiové pripojenie cez USB dongle. Ten využíva propertiárnu technológiu Lightspeed, ktorá má veľmi nízku latenciu. Dosah je 15-20 m. Ovládacie prvky vrátane konfigurovateľného tlačidla, ktoré implicitne odpojí mikrofón sú na ľavej mušli. Je tu aj USB-C konektor na nabíjanie batérie. Tá vydrží 29 hodín, ak budete využívať svetelné efekty, výdrž sa zníži na 15-20 hodín podľa nastavenia intenzity. Pokročilejšie funkcie ako priestorový zvuk DTS HeadphoneX 2.0 sa nastavujú v softvéri Logitech G Hub. . Podporu priestorového zvuku využijete hlavne v hrách, kde budete môcť presne lokalizovať odkiaľ sa blížia nepriatelia.  

Kvalitný zvuk oceníte aj pri počúvaní hudby. Zvuk je vyvážený a plastický. U kvalitných nahrávok v bezstratových formátoch dobre rozoznáte aj polohu nástrojov. Prívlastok „plastický“ u mňa znamená veľmi dobrý subjektívny dojem zo zvuku, kde sa zvuk nástrojov nemieša ani s vokálmi, ani navzájom. Pre niektoré žánre treba skúsiť aktivovať v softvéri funkciu Bass Boost. Na rozdiel od veľmi kvalitných akustických meničov, odnímateľný mikrofón má len priemernú kvalitu.    

Verdikt: Pohodlné slúchadlá so svetelnými efektami pre hráčov, ktoré sa dajú použiť aj na kvalitnú reprodukciu hudby 

Technické parametre: Priemer akustického meniča 40 mm; Frekvenčný rozsah slúchadiel: 20 Hz – 20 kHz, mikrofónu 100 Hz - 10 KHz;  impedancia 39 ohm, citlivosť 87.5 dB SPL/mW, hmotnosť 278 g Cena 149 eur

+ kvalitný zvuk, pohodlné nosenie, pokročilé možnosti ovládania v softvéri G Hub

- priemerný mikrofón, mušle sa nedajú natáčať

 

Hodnotenie 8

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Logitech G733 Herné slúchadlá

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať