SAMSUNG_06202 Z SAMSUNG_06202 Z SAMSUNG_06202 Z Advertisement

Balík CorelDRAW Graphics Suite 2019 je v novej verzii dostupný pre Windows, Mac OS aj ako webová aplikácia

0

Po 30 rokoch balík CorelDRAW Graphics Suite 2019 rozširuje svoj dosah za hranice systému Windows a je po prvý krát dostupný aj pre MacOS a prichádza tiež s novou webovou aplikáciou CorelDRAW.

Novú aplikáciu CorelDRAW.app ™ pre jednoduchú tvorbu grafických návrhov na cestách bude obsahovať obe verzie CorelDRAW® Graphics Suite pre Windows aj MaOS. Corel Draw patrí k veľmi obľúbeným profesionálnym nástrojom pre tvorbu vektorovej grafiky a úpravu fotografií aj vďaka bezkonkurenčným možnostiam výstupu a nástrojom pre kreslenie využívajúcim umelú inteligenciu. Dizajnéri teraz môžu s aplikáciou CorelDRAW.app navyše svoju prácu prezentovať alebo k nej pristupovať aj na cestách.

Balík CorelDRAW Graphics Suite 2019 teraz prichádza v novom prostredí navrhnutom špecificky pre Mac. Prináša celú paletu nástrojov ktoré poznajú užívateli z verzie pre Windows. Aplikáciu CorelDRAW pre vektorové grafické návrhy, ilustrácie a sadzbu, aplikáciu Corel PHOTO-PAINT® pre úpravu fotografií, Corel® Font Manager ™ pre indexovanie a organizáciu knižníc písiem, AfterShot® 3 HDR pre spracovanie súborov vo formáte RAW aj novú aplikáciu CorelDRAW.app pre vzdialený prístup ku grafickým nástrojom a mnoho ďalšieho.  Prostredie pre vektorové kreslenie navodzuje rovnaké pocity ako pri kreslení na papier, v aplikácii LiveSketch ™ - prvým nástrojom pre vektorovú grafiku v odbore, ktorý využíva neurónové siete. Pomocou nich zabezpečuje  inteligentné interpretácii ťahov pri kreslení od ruky, ich úpravu a kombinovanie s existujúcimi vektorovými krivkami. Vďaka tomu je skicovanie a kreslenie zložitých vektorových tvarov priamo na zariadení s perom hračka.

Balík CorelDRAW Graphics Suite 2019 pre Mac obsahuje prvky, ktoré používatelia na obľúbenej platforme oceňujú, vrátane menu, okien a náhľadov, polí , štítkov aj tlačidiel. Balík zahŕňa podporu tmavého režimu MacOS Mojave a Touch Baru na MacBooku Pro. Balík aplikácií je plný intuitívnych nástrojov, výučbových materiálov a ukážkových projektov, ktoré vám pomôžu rýchlo sa pustiť do práce a čoskoro sláviť úspechy.

Ďalšie informácie o obsahu balíka nájdete na adrese www.coreldraw.com/mac/.

Viacero noviniek však prináša balík CorelDRAW Graphics Suite 2019 aj pre Windows.

Patria medzi ne:

• NOVINKA: Ukotviteľný panel Objekty: Úplne prepracovaný ukotviteľný panel Objekty ponúka priamu kontrolu nad štruktúrou dokumentu a rýchly prístup k jeho prvkom umožňujúci zrýchlenie projektov.

• NOVINKA: Nedeštruktívne efekty: V programe CorelDRAW môžete používať a upravovať efekty a experimentovať s nimi pri vektorových i rastrových objektoch, a to všetko bez zmien pôvodného obrázku alebo objektu.

• NOVINKA: Pracovné postupy presné na pixel: Umožňuje zarovnanie pixelovej mriežky k okraju stránky, aby exportované grafika mala ostré okraje, pribudlo nové tlačidlo Zarovnať k pixelovej mriežke pre jednoduché opravy tvarov.

• NOVINKA: Moderné šablóny: Vďaka širokej škále nových profesionálne navrhnutých šablón dostupných v prepracovanom dialógovom okne Nový zo šablóny môžete vždy dodať profesionálne výsledky. Šablóny možno ľahko prispôsobiť a vytvoriť jedinečné návrhy.

• VYLEPŠENIE: Vzhľad, pocit a výkon: Využite vylepšenia rozhrania pre ľahšie navigáciu, väčšiu konzistenciu a zvýšenú produktivitu. Užite si vylepšenia výkonu zamerané na spracovanie textu, čas spustenia, dobu nahrávania dokumentov, vykresľovanie grafiky a ďalšie.

Úplný zoznam noviniek nájdete na adrese www.coreldraw.com/windows/.

S novou webovou aplikáciou CorelDRAW.app môžete pracovať kdekoľvek.

Aplikácia CorelDRAW.app zahrnutá v balíkoch pre Windows i Mac umožňuje byť produktívny a kreatívny aj na cestách. Túto novú webovú aplikáciu, ktorá dopĺňa pracovné postupy pri tvorbe grafických návrhov, môžete použiť pre prístup k súborom CorelDRAW uloženým v cloude, pridávanie poznámok a prvkov návrhu alebo pre začatie nového projektu na ľubovoľnom zariadení. Môžete vylepšiť  webové prostredie aplikácie CorelDRAW.app s predplatným, ktoré vám poskytne ešte viac profesionálnych návrhárskych možností.

Pri nákupe balíka CorelDRAW Graphics Suite 2019 pre Windows alebo Mac máte možnosť voľby najvhodnejšieho financovania pre vás.

• Trvalá licencie: Jednorazová platba za trvalú licenciu bez ďalších mesačných alebo ročných nákladov.

• Licencia predplatného: Nízka ročná platba a možnosť zrušiť predplatné, ak už softvér nepotrebujete. Kým bude vaše predplatné aktívne, budete mať prístup k najnovšej verzii.

Ďalšie informácie o možnostiach nákupu nájdete na adrese www.coreldraw.com.

Dostupnosť a ceny

Balíky CorelDRAW Graphics Suite 2019 pre Windows a CorelDRAW Graphics Suite 2019 pre Mac sú teraz dostupné v slovenčine, angličtine, nemčine, taliančine, francúzštine, španielčine, brazílskej portugalčine, holandčine, poľštine, ruštine, zjednodušenej čínštine, tradičnej čínštine, turečtine a japončine. Odporúčaná maloobchodná cena za plnú verziu každej zo sád je 699 eur. Registrovaní užívatelia ktorejkoľvek predchádzajúcej verzie balíka CorelDRAW Graphics Suite môžu získať upgrade na balík pre Windows za 349 eur (neplatí pre verzie NFR, OEM a Academic). Ročné predplatné je 239,40 eur čo je 19,95 eura mesačne.  

Prístup k aplikácii CorelDRAW.app je súčasťou nákupu balíka CorelDRAW Graphics Suite 2019. Užívatelia majú tiež možnosť upgradovať na dodatočné návrhárske funkcie vo webovej aplikácii prostredníctvom dostupného predplatného.Podnikoví klienti môžu využiť možností objemových licencií a údržby, ktoré ponúkajú výhody vrátane sieťového nasadenia a virtualizácie.

Softvér CorelDRAW 2019 pre sadzbu a vektorové ilustrácie bude dostupný aj ako samostatná aplikácia prostredníctvom predplatného v obchode Apple AppStore pre MacOS a Microsoft Store pre Windows.

Ďalšie informácie a bezplatnú 15dennú skúšobnú verziu na stiahnutie (bez nutnosti uviesť platobné údaje) nájdete na adrese www.coreldraw.com.

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať