Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Autonómny tankovací dron vám za jazdy doplní benzín alebo dobije baterku

2

V budúcnosti sa možno budeme stretávať na uliciach s autonómnymi tankermi. Nasvedčuje tomu patent podaný automobilkou Toyota, na ktorý upozornil web The Drive. Opisujú sa v ňom autonómne jazdiace nabíjacie a tankovacie drony. Tie sa pripoja na cestách alebo parkoviskách k autám, ktoré sa z nich budú môcť nabiť alebo načerpať pohonné hmoty. Systém sa zdá podobný systému autonómneho tankovania lietadiel. 

Ak bude patent Toyoty schválený, už vás nezaskočí na cestách prázdna nádrž či vybitá batéria. Z patentovej prihlášky nie je jasné, či vozidlá, ktoré tankujú alebo sa dobíjajú, musia stáť. Je možné, že celý systém bude fungovať, aj keď je auto v pohybe. Je totiž označovaný ako „on-the-fly“.  Systém by využíval GPS na lokalizáciu automobilov, ktoré potrebujú palivo alebo energiu.

Podľa webu Futurism by sa potom spustili senzory, ktoré zabezpečia, že dron nevrazí do zadnej časti vozidla predtým, ako sa otvoria automatizované palivové porty na proces tankovania. Dron bude môcť zrejme doplniť palivo alebo nabiť batérie niekoľkých automobilov, potom sa vráti na základňu, aby sa nabil. No úplne autonómne vozidlá ešte nie sú schválené na použitie na ceste, a tak na uvedenie systému do života si budeme musieť nejaký čas počkať.

Zdroj: interestingengineering.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

. reakcia na: Autonómny tankovací dron vám za jazdy doplní benzín alebo dobije baterku

26.11.2020 10:11
Mentalne postihnuta redakcia, kde je ten dron, co nam na ceste do prace dotankuje auto?
Reagovať

Súťaž za najhlúpejší nápad reakcia na: Autonómny tankovací dron vám za jazdy doplní benzín alebo dobije baterku

26.11.2020 07:11
Cestou do BA na diaľnici bude 9 z 10 drony na dobýjanie . Niekomu tam riadne hrabe . To je ako mať mobil s káblom v nabíjačke celý deň aby som mohol surfovať na nete a pritom na stole je zapnutý Pc .
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať