Image
26.7.2019 0 Comments

Apple predstaví tri modely iPhone 11, obsahujúce čip A13 a nový Taptic Engine

Tak ako minulý rok Apple uviedol  iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR, aj teraz sa chystá ukázať tri nové modely „iPhone 11“. Všetky tri budú vybavené čipom Apple A13, interne označovaným kódovým menom jeho platformy Cebu. Podľa ľudí, ktorí už videli tieto zariadenia, budú všetky tri modely stále obsahovať port Lightning, hoci sa objavili špekulácie, že po vlaňajšej zmene na iPade Pro by sa aj telefóny mohli presunúť na USB-C.

Modely „iPhone 11“ sú známe ako D42 (iPhone 12,3), ktorý nahradí iPhone XS, D43 (iPhone 12,5), ktorý nahradí iPhone XS Max, a N104 (iPhone 12,1), ktorý bude náhradou za iPhone XR. D42 a D43 budú mať displej OLED Retina, zatiaľ čo N104 bude stále obsahovať Liquid Retina displej. Všetky tri telefóny budú mať rovnaké rozlíšenie obrazovky ako ich predchodcovia.

Tohtoročné modely budú vybavené aj novým Taptic Enginom. Nie je jasné, aké typy funkcií tento nový motor umožní, no možno bude zameraný na zlepšenie technológie Haptic Touch, pretože nové zariadenia nebudú využívať 3D Touch, ako ho poznáme dnes.

Funkcia 3D Touch debutovala v iPhone 6s, ale Apple ju nezahrnul do žiadneho modelu iPadu. iOS 13 prináša Haptic Touch, vyžadujúci si trochu dlhšie stlačenie, do všetkých zariadení vrátane iPadu a iPodu touch. Zmeny zavedené v systéme iOS 13 a zlepšenia hardvéru vykonané v tohtoročných zariadeniach by mali umožniť odstránenie 3D Touch bez toho, aby to spôsobilo nepríjemnosti používateľom, ktorí sú na túto funkciu zvyknutí.

Nové smartfóny nahrádzajúce modely iPhone XS budú mať na zadnej strane tri fotoaparáty. Širokouhlý fotoaparát ponúkne funkciu nazvanú Smart Frame, ktorá zachytáva oblasť okolo orámovanej časti na obrázkoch a videách, takže používateľ môže upraviť rámovanie alebo vykonávať automatické korekcie perspektívy a orezania v postprocese. Doplnkové informácie sa budú uchovávať po obmedzený čas a automaticky sa zlikvidujú z dôvodu ochrany osobných údajov.

Zlepší sa aj predný fotoaparát, pridaná bude podpora pre záznam slow motion videa rýchlosťou 120 snímok za sekundu.

Zdroj: 9to5mac.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

ESET vytvorí na Patrónke inšpiratívny ekosystém zameraný na výskum a inovácie

18.09.2019 13:03

ESET Campus, nové sídlo a globálne vedecko-výskumné centrum ESETu, vytvorí priestory pre inovatívne technologické firmy, startupy, ako aj pre širokú verejnosť. Jeho biofilické prostredie bude zvyšovať ...

Inovácie

Inovovaný reproduktor Google budete môcť zavesiť na stenu

17.09.2019 00:10

Google by mal čoskoro vydať aktualizovanú verziu svojho inteligentného domáceho reproduktora Home Mini. Podľa údajov Federálnej komunikačnej komisie (Federal Communications Commission - FCC) by mohla ...

Inovácie

Matador investuje do vývoja a výroby autobatérií na Slovensku 100 miliónov eur

16.09.2019 10:00

Spoločnosť Matador dnes ohlásila investíciu do projektu InoBat zaoberajúceho sa výskumom, vývojom a výrobou batérií. Tento krok pomôže revolučným spôsobom posunúť vpred celý európsky sektor elektromob ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019