Image
26.6.2019 2 Comments

Apple pay oficiálne na Slovensku

Zdá sa vám, že Apple zaostával v bezkontaktných platbách smartfónom a hodinkami za Google pay? Od dnes to už nie je pravda. Streda 26. júna sa na Slovensku stane dňom platenia smartfónmi a hodinkami pre oba najväčšie operačné systémy. Ku Google pay, ktoré sa stalo skutočnosťou ešte na jar minulého roku, sa konečne pridáva tiež Apple. Všetky okolité krajiny už majú možnosť platiť týmto spôsobom, takže je najvyšší čas spustiť túto službu aj na Slovensku.

Ktoré banky sa pridajú?

Uhrádzať nákupy a iné platby sa bude dať prostredníctvom iPhonu na každom bezkontaktnom termináli, ale tiež v e-shopoch rovnako, ako bezkontaktnou platobnou kartou. Výhodou tohto spôsobu platenia je to, že Apple pay predstavuje virtuálnu kartu, ktorú na rozdiel od normálnej platobnej karte nemožno ukradnúť (kým zlodej neukradne iPhone). Na autorizáciu sa tak, pri každej platbe overujú biometrické funkcie pomocou Touch ID alebo Face ID na novších modelov.

Funguje to tak, že si stačí otvoriť v iPhone aplikáciu Peňaženka (Wallet) a v pravom hornom rohu treba stlačiť čiernu ikonu +. Potom sa musí nasnímať fotoaparátom platobná karta alebo sa údaje do Peňaženky zadajú ručne. Nasnímaná fotografia sa uloží iba v iPhone, nikam sa neposiela, ani sa nikde inde neukladá. Po overení údajov vo Peňaženke, vydavateľská banka overí aj platobnú kartu. A s týmto súhlasom sa už dá veselo platiť. Bezpečnosť tejto operácie vždy zaručuje ešte istiaca SMS. 

Novú službu by mala poskytovať  mBank, J&T Banka a 365 banka. Samozrejme, aj veľké bankové domy, ako sú Tatra banka a Slovenská sporiteľňa. O ČSOB, Poštová banka,  a UniCredit Bank sa hovorí, že sa pripoja v druhom kole.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie

Falošná FaceApp aplikácia nakazila zariadenia obetí advérom

19.07.2019 11:23

Najnovšie zistenie spoločnosti Kaspersky, ktorá identifikovala falošnú aplikáciu, ktorá sa vydávala za certifikovanú verziu aplikácie FaceApp s úmyslom oklamať používateľov. V skutočnosti nakazila zar ...

Technológie 6

Komentár: Vlastníctvo áut sa pravdepodobne stane minulosťou. Rovnako aj verejná doprava

19.07.2019 00:05

Automobil v nasledujúcich rokoch prejde rozsiahlymi zmenami. Automatizácia postupne odstraňuje potrebu vodičov a podiel elektrických a hybridných vozidiel na svetovom trhu stále rastie. Ak sa v budúcn ...

Technológie

Svetové ekonomické fórum: 3 technológie, ktoré ovplyvnia kybernetickú bezpečnosť v ďalšom desaťročí

18.07.2019 00:00

Podľa správy Svetového ekonomického fóra s názvom Global Risks Report 2019 sa za posledné desaťročie kybernetická kriminalita stala jedným z najvýznamnejších strategických rizík, ktorým dnes čelí svet ...

q

2 Comments

 1. Tatrabanka nejde reakcia na: Apple pay oficiálne na Slovensku
  26.6.2019 08:06
  Pridat standardnu Visa debetnu bussiness kartu Tatrabanky nie je mozne - nie je podporovana. A to si uctuju najviac za sluzby. pri mBanke nie je problem, vsetko funguje aj so standardnymi debetnymi kartami.
  Reagovať
  • RE: Tatrabanka nejde reakcia na: Tatrabanka nejde
   26.6.2019 10:06
   My sme dostali ubezpečenie od Visa, že službu Apple Pay na Slovensku môžu využívať držitelia kariet Visa, vydaných bankami Slovenská sporiteľna, Tatra banka, mBank a Revolt.
   Len nešpecifikovali, ktoré druhy kariet bude aplikácia akceptovať.

   Reagovať

Videá