Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Apple Watch môžu záchraniť život. Niektoré poisťovne budú prispievať na ich kúpu

2

Podľa nových správ smart hodinky Applu dostanú najmenej jednu novú funkciu, ktorá môže zachrániť život – umožnia analyzovať hladinu kyslíka v krvi. Je to dôležité, pretože nízka hladina krvného kyslíka by mohla signalizovať vážnu zdravotnú komplikáciu. Zníženie hladiny kyslíka pod 80 % môže viesť k poškodeniu srdca a mozgu. Preto hodinky po novom upozornia používateľa, keď bude saturácia jeho krvi kyslíkom príliš nízka.

Správa však nehovorí o tom, či táto nová funkcia bude k dispozícii len na novej verzii hodiniek, alebo ju bude možné pridať aj do starších modelov prostredníctvom novej verzie softvéru watchOS. Novú funkciu prezradil pohľad na ranú verziu kódu iOS 14. Druhou podobnou inováciou by malo byť zdokonalenie funkcie EKG. Zlepšenie aplikácie EKG má opraviť nepravdepodobné hodnoty, ktoré sa v súčasnosti zobrazujú, keď meranie klesne medzi 100 a 120 úderov za minútu.

Problém sa týka modelov hodiniek štvrtej a piatej generácie. Nedávna aktualizácia watchOS opravila aj ďalšiu chybu, ktorá súvisí s tým, že hodinky nezačali varovne blikať, keď u niektorých používateľov zistili nepravidelný tep. Funkcie Apple Watch by sa v niektorých prípadoch mohli pričiniť o záchranu života, to je aj dôvod, prečo sa niektoré poisťovacie spoločnosti rozhodli poskytnúť pre svojich poistencov dotáciu na kúpu týchto hodiniek.

Zdroj: 9to5mac.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple Watch smart hodinky displej

2 komentáre

ake poistovne? reakcia na: Apple Watch môžu záchraniť život. Niektoré poisťovne budú prispievať na ich kúpu

10.3.2020 20:03
vy to fakt prekladate googlom? u nas su len dve poistovne. co z toho su niektore?
Reagovať

Lenivci pc bulvar, ktore poistovne? O kolko je drahsie positenie v nich? reakcia na: Apple Watch môžu záchraniť život. Niektoré poisťovne budú prispievať na ich kúpu

10.3.2020 13:03
Lenivci pc bulvar, ktore poistovne? O kolko je drahsie positenie v nich?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať