Image
13.6.2019 0 Comments

Americká armáda zaradí do výzbroje laserové zbrane a hypersonické rakety

Americká armáda vyhlásila, že bude v priebehu nasledujúcich štyroch rokov pripravená na nasadenie hypersonických rakiet a laserových zbraní namontovaných na vozidlách, ak sa budú stupňovať technologické preteky v zbrojení s Ruskom a Čínou.

Generálporučík Neil Thurgood z úradu Rapid Capabilities and Critical Technologies Office povedal, že armáda chce v roku 2021 otestovať v poli 50-kilowattové „smerové energetické zbrane“, namontované na obrnených vozidlách Stryker. Lasery sú navrhnuté tak, aby zostrelili nepriateľské drony, rakety, míny a prvé bojové vozidlo by malo byť v prevádzke do roku 2022.

Thurgood takisto povedal, že armáda plánuje aj vývoj silnejšieho 100-kilowattového lasera.

Armáda bude dohliadať aj na vývoj „hypersonických lietajúcich telies“ na manipuláciu s raketami, ktoré môžu letieť rýchlosťou na úrovni päťnásobku rýchlosti zvuku. Rýchlosť, obratnosť a vysoká letová výška takýchto superrýchlych rakiet sťažuje ich sledovanie konvenčnými systémami protivzdušnej obrany.

„Raketový zásobník“, z ktorého bude odpálená strela, bude určený pre námorníctvo, ale môže byť použitý rovnako na lodiach, ako aj na pozemných vozidlách. Letectvo bude musieť vyvinúť vlastný odpaľovač fungujúci v lietadle.

Armáda chce vytvoriť palebnú batériu pozostávajúcu zo štyroch ťažkých nákladných vozidiel s dvoma namontovanými odpaľovacími zariadeniami s hypersonickými raketami, ktoré majú byť pripravené na nasadenie do roku 2023.

Thurgood povedal, že primárnym cieľom energetických zbraní a nadzvukových rakiet je testovať technológiu, taktiku a výcvik, ale v prípade potreby budú pripravené na použitie v boji.

Vlastné nadzvukové rakety vyvíja a testuje aj Rusko. Predpokladá sa, že táto krajina je svetovým lídrom v technológii hypersonických rakiet, a odborníci veria, že do roku 2020 bude mať takéto rakety pripravené.  

Zdroj: telegraph.co.uk

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie

Q4 Security je premium partnerom Panasonic Business

18.10.2019 19:09

Spoločnosť Q4 Security je už 25 rokov dodávateľom bezpečnostných riešení. Začiatkom tohto roku získala certifikát Premium Partnera spoločnosti Panasonic Business, dodávateľa špičkových bezpečnostných ...

Technológie 1

Čínsky prototyp vrtuľníka pripomína UFO zo starých sci-fi filmov

17.10.2019 00:05

Čínske médiá nazývajú nový „ozbrojený vrtuľník“ Super Great White Shark (super veľký biely žralok), pretože evokuje skôr obrazy zo sci-fi filmov z polovice 20. storočia než technológiu 21. storočia. ...

Technológie

Inteligentné vykurovanie v inteligentnom byte

17.10.2019 00:10

Špeciálny projekt Vykurovanie je vo väčšine domov či bytov energeticky najnáročnejší subsystém a jeho optimalizáciou sa v mnohých prípadoch dajú dosiahnuť značné úspory. Dodávatelia riešení pre intel ...

Žiadne komentáre

ITAPA_2019

Videá

Dgitalna medicina
MANDAYIT 2019