Aligator RX 700 Extremo: Výkonný a krásny elegán v extra odolnom tele za cenu pre každého

Tlačové správy
0

Do drahého saka i do drsnej prírody je ako stvorený Aligator RX700 Extremo, najvýkonnejší outdoorový telefón obľúbenej českej značky. Je to krásny dizajnový kúsok, ale vydrží pád z výšky aj utopenie vo vode a dušu z neho len tak niekto nevytrasie, vďaka najvyššej triede odolnosti IP 68. Bezkonkurenčný výkon a mnoho technických noviniek vo výbave, vrátane odomykania odtlačkom prstu alebo tvárou či navigácia GPS i ruský Glonass z neho robia skvelého pomocníka i symbol statusu. Krásne kovové dizajnové telo v čiernej alebo červeno-čiernej farbe je pritom tenké len 10 milimetrov a na treku i v zasadačke sa stane stredobodom pozornosti.

Srdcom telefónu je výkonný procesor Quadcore 64bit s výkonnými, ale zároveň úspornými jadrami Cortex A-53 od firmy MTK. Telefón má 3 GB pamäte RAM a veľmi slušné interné úložisko s kapacitou 32 GB. Komu by to nestačilo, napríklad filmovým a hudobným fanúšikom, môže doplniť pamäť na microSD karte až do veľkosti 256 GB.

Elegantný vzhľad a 10,4 mm tenké, sčasti kovové telo zdobí kvalitný IPS displej s prirodzeným podaním farieb a veľkou uhlopriečkou 5,7´´, taktiež umožňuje hranie hier i sledovanie filmov v HD+ kvalite (720x1440 bodov) a chráni ho tvrdené sklo Panda®. K telefónu je možné zaobstarať si aj ochrannú fóliu proti poškriabaniu a Aligator dodáva i vlastné tvrdené sklo pre zvýšenú ochranu displeja.

Akumulátor má viac než solídnu kapacitu 4300 mA, ktorá v pohotovostnom režime udrží telefón až 8 dní. Nabíja sa cez nový obojstranný USB-C konektor, ktorého výhodou je, okrem iného, ľahká manipulácia napríklad v tme alebo v ťažších podmienkach.

V prírode i v úzkych mestských uličkách oceníte predovšetkým dvojitú navigáciu, keď telefón využíva americké družice GPS i ruské Glonass. Tým pádom získate presnejšiu polohu alebo orientáciu na miestach, kam nesiaha signál z viacerých GPS satelitov alebo je signál tlmený prekážkami.

Bez fotoaparátu si dnes telefón dokážeme len ťažko predstaviť, ale špičkové fotoaparáty doteraz ponúkali len vlajkové lode popredných výrobcov. Aligator RX700 je však vďaka kvalitnému fotoaparátu skvelým pomocníkom pri pohybe v prírode i pre fotenie v meste. Foťák má zadný zdvojený objektív, čip s rozlíšením 16 Mpix a je vybavený inteligentným dopočítavaním obrazových bodov (tzv. interpolácií).

Telefón funguje vo väčšine frekvenčných pásem a vďaka VoLTE umožňuje hlasové hovory a ich rýchle prepojenie v sieti 4G. Tam, kde nie je mobilný signál, môžete volať do mobilných sietí aj cez Wi-Fi vďaka funkcii VoWi-Fi.

Napriek tomu, že ide o telefón v cene do 5000 Kč, má výbavu drahých prístrojov: citlivý snímač odtlačkov prstov a odomykanie pomocou tváre pre spoľahlivé zabezpečenie telefónu, elektronický kompas pre orientáciu v prírode, 3D akceleračný snímač a gyrosenzor pre lepšie otáčanie obrazu alebo hranie hier a v neposlednom rade NFC funkciu pre ľahké bezkontaktné platby alebo komunikáciu s inými zariadeniami.

Operačný systém Android 8.1, pripojenie slúchadiel cez 3,5mm Jack, nízkoenergetický Bluetooth 4.0, LED svetlo / blesk, samostatné tlačidlo fotoaparátu, celý rad voliteľného príslušenstva od značky Aligator.

Odporúčaná cena: 4.990 Kč

Zobrazit Galériu

Aligator

Všetky autorove články
technológie mobil telefon Senior aligator

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať