Image
7.6.2019 0 Comments

Aligator A890 Senior: praktický telefón, ktorý si vás nájde

Keď sa stratíte a neviete, ako ďalej, stačí stlačiť núdzové tlačidlo a telefón odošle presnú polohu vašim blízkym. Svoj tradičný SOS Locator, zisťujúci polohu pomocou GSM siete, vylepšila značka Aligator pri novom modeli A890 Senior ešte aj o polohovanie pomocou GPS, takže je presnejší a funguje prakticky všade.

SOS Locator, najobľúbenejšia funkcia na seniorských telefónoch, funguje aj na vyžiadanie: pokiaľ hľadáte deduška alebo babičku, ktorí zablúdili pri hľadaní húb, stačí poslať sms a telefón automaticky odpovie svojou polohou.

Núdzové tlačidlo je funkcia, vďaka ktorej telefón odošle sms so žiadosťou o pomoc až na 5 telefónnych čísel, napríklad rodine, susedom alebo známym. K základnej informácii pridá aj polohu, vyhľadávanie seniora v núdzi je tak ľahšie.

Aligator pôvodne vybavoval telefóny lokalizáciou prostredníctvom sietí mobilných operátorov, ale pri novom modeli Aligator A890 Senior pridal i modul GPS.

Aligator A890 Senior nie je telefón nabitý funkciami, ale využíva osvedčenú technológiu a dbá na užitočnosť a obľúbenosť nástrojov medzi seniormi. Je vybavený FM rádiom, ktoré funguje i bez slúchadiel, praktickým svietidlom, jednoduchým fotoaparátom, prehrávačom hudobných súborov na počúvanie hudby alebo audioknihy a automaticky nastavuje presný čas, čo pre seniorov predstavuje výrazné uľahčenie ovládania.

„Pri seniorských telefónoch kladieme dôraz na jednoduchosť ovládania, teda nielen na veľké tlačidlá, čitateľný displej a kvalitnú češtinu, ale taktiež zaradenie len tých najužitočnejších funkcií. Vieme, že pokiaľ vie telefón priveľa, seniorov to skôr stresuje,“ tvrdí Tomáš Černý, spolumajiteľ značky Aligator.

Pri vývoji telefónu kládla značka Aligator dôraz i na energetickú úspornosť použitého hardwaru. Lithium-iontová batéria s kapacitou 1600 mAh vďaka tomu udrží telefón v pohotovostnom režime až dva týždne.

Farebný TFT displej s rozlíšením 240x320 bodov a bielym podsvietením je dobre čitateľný, české menu je starostlivo odladené skúsenými prekladateľmi tak, aby bolo zrozumiteľné a jasné, nejde o žiadny strojový preklad.

Telefón je duálny, na 2 SIM karty, a je možné pridať pamäťovú SD kartu s kapacitou až 256 GB pamäte, napríklad na obľúbené audioknihy alebo hudbu. Váži len 102 gramov.

Odporúčaná cena: 1.599 Kč

Zobrazit Galériu
Autor: Aligator

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Tlačové správy

CZ: Jednoduché spôsoby, ako zabezpečiť údaje na „fleške“

23.08.2019 19:02

Přenosné USB disky jsou užitečné jak v běžném, tak i profesionálním životě.  Data, které na ně ukládáme jsou často cenná a důvěrná. V zájmu jejich bezpečnosti je vhodné používat média uvážlivě a řádně ...

Tlačové správy

V letnej sezóne 2019 volajú Slováci najviac z Rakúska, píšu správy z Česka a v dátach stále vedie Chorvátsko

23.08.2019 18:39

Roamingové štatistiky za jún a júl 2019 ukazujú odlišné správanie zákazníkov ako v minulej sezóne. Dovolenkové destinácie sa opäť prejavili, no medziročný posun vo využívaní služieb prináša nové postr ...

Tlačové správy

Samsung spúšťa predaj svojich najnovších vlajkových lodí Galaxy Note10+ a Note10

23.08.2019 10:34

Všetci fanúšikovia populárneho smartfónu s perom už nemusia na nič čakať. Od dnešného dňa, piatku 23. augusta, si totiž môžu kúpiť najnovšie vlajkové lode radu Galaxy Note – smartfóny Note10+ a Note10 ...

q

Žiadne komentáre

eFocus_2019

Videá