Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Aj naša planéta si zaslúži byť fit

Tlačové správy
0

Vďaka inteligentným technológiám dnes žijeme pohodlnejší život ako kedykoľvek predtým, no ak si chceme tento štandard udržať, nesmieme zabúdať na životné prostredie, v ktorom žijeme. Spoločnosť Lenovo, ako líder nielen v oblasti technológií a inteligentných zariadení, ale aj v podpore trvalej udržateľnosti, preto každoročne znižuje uhlíkovú stopu zníženou produkciou odpadu či zvyšovaním podielu biodegradovateľných a recyklovateľných druhov balenia.

Spoločnosť Lenovo je globálny líder v oblasti technológií a inteligentných zariadení, ktoré nám spríjemňujú a uľahčujú život. Vďaka technológiám dokážeme zostať v spojení, pracovať, zabávať sa a učiť sa. Dokážeme budovať lepší a modernejší svet, v ktorom majú budúce generácie lepšie príležitosti a šancu na kvalitný život. Kvalita nášho života však dnes vo veľkej miere súvisí s udržateľným prístupom k planéte a so zmierňovaním negatívneho dopadu klimatických zmien.

Aj preto spoločnosť Lenovo pomáha vytvárať udržateľnejší svet. „Vieme, že udržateľnosť je cesta bez konca. Sme hrdí na progres, ktorý sme dosiahli rozšírením násho programu na recyklovanie plastov a implementovanie týchto typov recyklovaných materiálov do 66 našich výrobkov, ale sústredíme sa aj na zvyšovanie využitia týchto post-konzumerských recyklovaných materiálov v ďalších výrobkoch ako Eco Pro batohy,” priblížil John Cerretani, Chief Corporate Responsibility Officer v spoločnosti Lenovo. Eco Pro batoh vznikol z recyklovaného materiálu, ktorý sa rovná 34 plastovým fľašiam na počesť Dňa Zeme 2020.

Lenovo každoročne znižuje produkciu odpadu, zvyšuje podiel biodegradovateľných a recyklovateľných druhov balení jednotlivých zariadení a znižuje náklady na prepravu pomocou zmenšovania veľkosti a váhy obalov zariadení. Trvalú udržateľnosť sa spoločnosť snaží dosiahnuť v rámci používania recyklovaných materiálov dlhodobo. Od roku 2005 Lenovo používa 100 % recyklovateľné materiály na balenie svojich produktov a namiesto tradičného polystyrénu ako výplň používa materiál LDPE.

Zariadenia ThinkPad sú zasa zabalené v biodegradovateľných obaloch vyrobených z bambusu a cukrovej trstiny. Materiál je nielen 100 % rozložiteľný, ale aj ľahší a menší, takže je možné zmenšiť celkovú veľkosť zabaleného zariadenia. Práve zníženie hmotnosti a objemu používaných obalových materiálov napomáha k tomu, že Lenovo dokáže neustále znižovať svoju uhlíkovú stopu a produkcia emisií CO2 pri transporte je vďaka tomu nižšia až o 6,7 %. Okrem toho sa od roku 2008 spoločnosti podarilo znížiť použitie obalových materiálov o 3100 ton.

Trvalá udržateľnosť: Aké sú plány spoločnosti Lenovo?

Lenovo plánuje každoročné zníženie emisií CO2 o 5000 metrických ton. To znamená odbremenenie planéty od skleníkových plynov, ktoré zodpovedá objemu 14 274 481 najazdených míľ (bežným autom), 1890 ton recyklovaného odpadu namiesto skládok alebo 670 192 galónov spotrebovaného benzínu. Spoločnosť sa celkovo zaviazala do roku 2050 znížiť globálne emisie o 40 až 70 % a na dosiahnutí tohto cieľa neustále pracuje:

„V spoločnosti Lenovo sa sústredíme na neustále zlepšovanie. Pravidelne monitorujeme pokrok, ktorý sme dosiahli v záväzkoch v oblasti klimatických zmien a energetickej efektívnosti naprieč našimi aktivitami a produktmi a hľadáme spôsoby, ako ich ešte vylepšiť globálne aj regionálne,“ povedal John Cerretani, Chief Corporate Responsibility Officer v spoločnosti Lenovo.

Výzva FitAndGreenLenovo

Lenovo ako globálny líder v inováciách a zmierňovaní dopadov klimatických zmien ani teraz nečinne nesedí doma, ale spája príjemné s užitočným, aby dalo svojim fanúšikom, zákazníkom a zamestnancom možnosť urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale aj pre zdravie planéty.

Tí môžu využiť exkluzívnu príležitosť rozhýbať sa a naštartovať sa so známym trénerom Janym Landlom. Spoločnosť všetkých vyzýva, aby sa okrem cvičenia zapojili aj do zberu odpadkov vo svojom okolí. Prechádzka v prírode či v okolí domova spojená so zberom odpadkov je totiž výborná pohybová aktivita dobrá pre nás i pre planétu.

Do špeciálneho hodinového tréningu cvičenia tabaty sa môže zapojiť každý, a to už v utorok 26. mája o 11 hod. prostredníctvom livestreamu na Facebookovej stránke a Instagrame Lenovo Slovakia. Viac informácií o tréningu s Janym Landlom nájdete v udalosti na Facebooku.

Lenovo

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať