Image
11.3.2019 0 Comments

Aj ZTE má už skladací dizajn telefónu. Ale robí to inak ako Samsung alebo Huawei

Spoločnosť ZTE si dala patentovať flexibilný displej, ktorý sa dá zložiť na polovicu z bežného 6-palcového formátu. Informoval o tom holandský technický blog Let's Go Digital. Dokumenty sú na patent príliš detailné, vyzerá to tak, že sa v nich opisuje skutočný produkt. Obrázky ukazujú elegantný dizajn, kde horná časť displeja po zložení nezakryje celú spodnú časť, takže ostáva odhalený pruh.

Je to skutočne šikovný návrh, ktorý umožňuje zobrazovať na telefóne upozornenia v zatvorenom stave bez potreby ďalšieho zobrazovača. Navyše aj pomer strán telefónu je rozumný – nie je štvorcový v zloženom stave ani príliš dlhý po rozložení. Takisto sa zdá, že odhalenej časti displeja nebude hroziť rozbitie, pretože horná časť poslúži ako nárazník.

Spodná hlavná časť telefónu je hrubšia ako vrchná, ktorá bude zrejme obsahovať len displej a možno anténu, batéria a elektronika budú v spodnej časti. Na zadnej strane má telefón dva fotoaparáty a blesk. Vpravo je ovládanie hlasitosti, zapínacie tlačidlo a slot na SIM. Dole sa nachádzajú dve mriežky reproduktorov a port USB-C.

ZTE bol priekopníkom v oblasti skladacích smartfónov, už v novembri 2017 uviedol model Axon M. Mal dve obrazovky s medzerou medzi nimi, no nefungoval veľmi dobre. Napriek neúspechu poskytol Axon M spoločnosti cenné skúsenosti. Vďaka týmto informáciám si spoločnosť uvedomila, že ľudia azda ani nechcú veľké telefóny, ktoré sa dajú rozšíriť na minitablety.

Možno chcú radšej dnešné nadrozmerné modely urobiť spratnejšími a ľahšie ovládateľnými. A možno práve preto chce aj Apple urobiť z iPhonu sklopný telefón namiesto toho, aby ho rozšíril do podoby mikro-iPadu.

Analytici naznačujú, že Apple môže uviesť takýto telefón už v roku 2020. Ďalší výrobca, ktorý pracuje na tomto formáte, je Motorola, ktorú dnes vlastní Lenovo. Tá chce oživiť svoj legendárny Razr ako véčkový skladací telefón za 1500 dolárov.

Vyzerá to tak, že zo všetkých skladacích smartfónov je najzaujímavejší a najužitočnejší sklopný dizajn, pretože dodáva dnešným telefónom skutočné pohodlie. Hoci telefón rozložiteľný na minitablet môže byť pre mnohých atraktívny, polovičná veľkosť súčasných telefónov sa javí ako najprirodzenejšie smerovanie vývoja.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

Nový typ pristávacieho zariadenia umožní dronom zosadnúť aj na strom

18.03.2019 00:20

Drony sú síce užitočné v mnohých smeroch, ale ich užitočnosť je obmedzená časom, ktorý môžu stráviť vo vzduchu, ako aj miestom, kde môžu pristáť. Vo všeobecnosti potrebujú na pristátie rovné miesto. ...

Inovácie

Ženevský autosalón - Škoda predstavila prototyp koncepcie elektrického SUV Vision iV

15.03.2019 00:10

Tento rok sa aspoň podľa vystavených exponátov na ženevskom autosalóne javil ako prelomový, čo sa týka nástupu elektromobility. Každý významnejší výrobca mal vo svojej expozícii minimálne jeden reálny ...

Inovácie

Skladacia Motorola bude mať údajne vonkajší sekundárny displej

12.03.2019 00:10

Už nejaký čas sa hovorí o skladacom telefóne značky Motorola, ktorý by mal véčkový dizajn ako rad Razr. Teraz web XDA-Developers priniesol o ňom niekoľko podrobností. V zloženom stave by mal mať telef ...

q

Žiadne komentáre

SWIFT 5_032019

Videá

IT medzi paragrafmi


PC forum button