Image
11.3.2019 0 Comments

Aj ZTE má už skladací dizajn telefónu. Ale robí to inak ako Samsung alebo Huawei

Spoločnosť ZTE si dala patentovať flexibilný displej, ktorý sa dá zložiť na polovicu z bežného 6-palcového formátu. Informoval o tom holandský technický blog Let's Go Digital. Dokumenty sú na patent príliš detailné, vyzerá to tak, že sa v nich opisuje skutočný produkt. Obrázky ukazujú elegantný dizajn, kde horná časť displeja po zložení nezakryje celú spodnú časť, takže ostáva odhalený pruh.

Je to skutočne šikovný návrh, ktorý umožňuje zobrazovať na telefóne upozornenia v zatvorenom stave bez potreby ďalšieho zobrazovača. Navyše aj pomer strán telefónu je rozumný – nie je štvorcový v zloženom stave ani príliš dlhý po rozložení. Takisto sa zdá, že odhalenej časti displeja nebude hroziť rozbitie, pretože horná časť poslúži ako nárazník.

Spodná hlavná časť telefónu je hrubšia ako vrchná, ktorá bude zrejme obsahovať len displej a možno anténu, batéria a elektronika budú v spodnej časti. Na zadnej strane má telefón dva fotoaparáty a blesk. Vpravo je ovládanie hlasitosti, zapínacie tlačidlo a slot na SIM. Dole sa nachádzajú dve mriežky reproduktorov a port USB-C.

ZTE bol priekopníkom v oblasti skladacích smartfónov, už v novembri 2017 uviedol model Axon M. Mal dve obrazovky s medzerou medzi nimi, no nefungoval veľmi dobre. Napriek neúspechu poskytol Axon M spoločnosti cenné skúsenosti. Vďaka týmto informáciám si spoločnosť uvedomila, že ľudia azda ani nechcú veľké telefóny, ktoré sa dajú rozšíriť na minitablety.

Možno chcú radšej dnešné nadrozmerné modely urobiť spratnejšími a ľahšie ovládateľnými. A možno práve preto chce aj Apple urobiť z iPhonu sklopný telefón namiesto toho, aby ho rozšíril do podoby mikro-iPadu.

Analytici naznačujú, že Apple môže uviesť takýto telefón už v roku 2020. Ďalší výrobca, ktorý pracuje na tomto formáte, je Motorola, ktorú dnes vlastní Lenovo. Tá chce oživiť svoj legendárny Razr ako véčkový skladací telefón za 1500 dolárov.

Vyzerá to tak, že zo všetkých skladacích smartfónov je najzaujímavejší a najužitočnejší sklopný dizajn, pretože dodáva dnešným telefónom skutočné pohodlie. Hoci telefón rozložiteľný na minitablet môže byť pre mnohých atraktívny, polovičná veľkosť súčasných telefónov sa javí ako najprirodzenejšie smerovanie vývoja.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

10 miliárd nových zariadení pre 5G siete bude potrebovať nové telefónne čísla. Japonské budú 14-miestne

20.05.2019 00:00

Okrem vyšších prenosových rýchlostí budú siete 5G podporovať aj miliardy novo pripojených zariadení – od automobilov až po senzory IoT, a to každé s vlastným telefónnym číslom. Keďže nasadenie 5G siet ...

Inovácie

Smartfón OnePlus 7 Pro sa môže pochváliť 90 Hz displejom a zasúvateľným fotoaparátom

16.05.2019 00:10

Od vydania modelu OnePlus 2 sa OnePlus pridŕža cyklu uvádzania noviniek dvakrát ročne. Na jar predstaví telefón s podstatnou aktualizáciou hardvéru a softvéru v porovnaní s predchádzajúcou generáciou ...

Inovácie

Prvé dojmy: motorola one vision, špecialista na nočné fotky

15.05.2019 15:00

Motorola pokračuje v zavádzaní inovácií a prichádza s modelom one vision ktorý obsahuje svoj doteraz najmodernejší kamerový systém poháňaný umelou inteligenciou a  48 MP duálnym systémom zadných kamie ...

q

Žiadne komentáre

FORPSI 042019

Videá

Cyber Central Malware Analysis Training


PC forum button