Image
30.4.2019 0 Comments

vpnMentor vám ukáže, ako vás Facebook a Google sledujú a čo všetko o vás vedia

Nový bezplatný nástroj spoločnosti vpnMentor môže ukázať, ako nás najväčšie technologické spoločnosti sledujú, a to až po úroveň nabitia batérie a odosielané e-maily. „Napriek tomu, že každý pozná správu, ktorá sa vás pýta, či ste ochotní akceptovať súbory cookie, mnohí si neuvedomujú, čo to vlastne znamená,“ uvádza sa vo vyhlásení vpnMentor.

Napríklad ak kliknete v nástroji na možnosť "Do Not Track Ignored", zobrazia sa vám stránky, ktoré ignorujú nastavenie Do Not Track. Nástroj vpnMentor vám  poskytne aj rýchly prehľad o tom, ako veľké sociálne siete a online služby riešia otázky ochrany osobných údajov, ako je napríklad prístup k vašim správam či informácie o vašom zariadení a jeho použití.

Ďalšie zaujímavé zistenia:

  • Z 21 služieb zahrnutých do štúdie väčšina (18) sledovala vašu aktuálnu polohu po celý čas používania aplikácie. No napríklad Tinder pokračuje v sledovaní vašej polohy, aj keď sa aplikácia už nepoužíva. Facebook a Instagram okrem sledovania polohy ukladajú aj vašu domácu adresu a najčastejšie navštevované miesta.
  • Niektoré spoločnosti (Facebook, LinkedIn a Instagram) používajú informácie, ktoré zdieľate v službách zasielania správ, a niektoré (napr. Twitter a Spotify) otvorene uvádzajú, že majú prístup k všetkým správam, ktoré odosielate na svojich platformách.
  • Mnohé služby a aplikácie sledujú údaje, ako je úroveň nabitia batérie, intenzita signálu, blízke Wi-Fi hotspoty a názvy aplikácií a súborov.
  • Google a Amazon ukladajú hlasové nahrávky z vyhľadávania.

Na to, aby používatelia boli sledovaní, nemusia mať nevyhnutne účet na online službe. Napríklad Google sleduje vašu aktivitu na webových lokalitách tretích strán, ktoré používajú funkcie Google, ako je reklama.

Zdroj: foxnews.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Wi-Fi 6 sotva prišlo a už je na ceste Wi-Fi 7

09.09.2019 19:10

Wi-Fi 6 práve prichádza do telefónov, notebookov a sieťových zariadení, no inžinieri už upriamujú svoju pozornosť na nasledujúcu verziu Wi-Fi 7. Pri rýchlostiach až 30 gigabitov za sekundu nová gener ...

Internet

Synology Drive - riešenie tímovej spolupráce pre startupy, malé firmy, pobočky, alebo freelancerov

27.08.2019 00:10

Špecialny projekt Bez IT podpory sa v súčasnosti nezaobíde prakticky žiadny biznis a už aj malé firmy si uvedomujú výhody cloudových riešení na ukladanie údajov a tímovú spoluprácu. Pokiaľ sa jedná ...

Internet

Ubráňte sa hackerom aj vďaka tejto konferencii

28.08.2019 00:00

Po úspešne vypredanom 1. ročníku sa spoločnosť GOPAS SR pustila do príprav konferencie HackerFest Slovakia 2019, ktorá sa považuje za najväčšiu IT Security a Hacking udalosť na Slovensku. Konferencia ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn