Image
30.4.2019 0 Comments

vpnMentor vám ukáže, ako vás Facebook a Google sledujú a čo všetko o vás vedia

Nový bezplatný nástroj spoločnosti vpnMentor môže ukázať, ako nás najväčšie technologické spoločnosti sledujú, a to až po úroveň nabitia batérie a odosielané e-maily. „Napriek tomu, že každý pozná správu, ktorá sa vás pýta, či ste ochotní akceptovať súbory cookie, mnohí si neuvedomujú, čo to vlastne znamená,“ uvádza sa vo vyhlásení vpnMentor.

Napríklad ak kliknete v nástroji na možnosť "Do Not Track Ignored", zobrazia sa vám stránky, ktoré ignorujú nastavenie Do Not Track. Nástroj vpnMentor vám  poskytne aj rýchly prehľad o tom, ako veľké sociálne siete a online služby riešia otázky ochrany osobných údajov, ako je napríklad prístup k vašim správam či informácie o vašom zariadení a jeho použití.

Ďalšie zaujímavé zistenia:

  • Z 21 služieb zahrnutých do štúdie väčšina (18) sledovala vašu aktuálnu polohu po celý čas používania aplikácie. No napríklad Tinder pokračuje v sledovaní vašej polohy, aj keď sa aplikácia už nepoužíva. Facebook a Instagram okrem sledovania polohy ukladajú aj vašu domácu adresu a najčastejšie navštevované miesta.
  • Niektoré spoločnosti (Facebook, LinkedIn a Instagram) používajú informácie, ktoré zdieľate v službách zasielania správ, a niektoré (napr. Twitter a Spotify) otvorene uvádzajú, že majú prístup k všetkým správam, ktoré odosielate na svojich platformách.
  • Mnohé služby a aplikácie sledujú údaje, ako je úroveň nabitia batérie, intenzita signálu, blízke Wi-Fi hotspoty a názvy aplikácií a súborov.
  • Google a Amazon ukladajú hlasové nahrávky z vyhľadávania.

Na to, aby používatelia boli sledovaní, nemusia mať nevyhnutne účet na online službe. Napríklad Google sleduje vašu aktivitu na webových lokalitách tretích strán, ktoré používajú funkcie Google, ako je reklama.

Zdroj: foxnews.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Google Mapy budú hlásiť, keď taxikár zíde z optimálnej trasy

14.06.2019 00:15

Zistenie optimálnej trasy je jedna z najužitočnejších funkcií mapovej služby Googlu. Teraz Google Mapy získavajú ďalšiu funkciu, ktorá vám pomôže najmä pri ceste taxíkom. Budú sledovať trasu a upozorn ...

Internet

Waze zdedí jednu z najlepších funkcií Google Maps

12.06.2019 00:05

Počas posledných rokov pridával Google do svojej mapovej služby mnoho funkcií, ktoré robia populárnou navigačnú aplikáciu Waze. Teraz však Waze ohlásil novú funkciu, ktorá by mohla ešte viac zlepšiť v ...

Internet

Google Stadia: Ceny, termín uvedenia a podporované hry

11.06.2019 00:05

Google odhalil množstvo informácií o svojej pripravovanej hernej platforme Stadia vrátane ceny, dátumu uvedenia a hier. Stadia je systém na streamovanie špičkových herných titulov, ako je napr. Assass ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button