Image
30.4.2019 0 Comments

vpnMentor vám ukáže, ako vás Facebook a Google sledujú a čo všetko o vás vedia

Nový bezplatný nástroj spoločnosti vpnMentor môže ukázať, ako nás najväčšie technologické spoločnosti sledujú, a to až po úroveň nabitia batérie a odosielané e-maily. „Napriek tomu, že každý pozná správu, ktorá sa vás pýta, či ste ochotní akceptovať súbory cookie, mnohí si neuvedomujú, čo to vlastne znamená,“ uvádza sa vo vyhlásení vpnMentor.

Napríklad ak kliknete v nástroji na možnosť "Do Not Track Ignored", zobrazia sa vám stránky, ktoré ignorujú nastavenie Do Not Track. Nástroj vpnMentor vám  poskytne aj rýchly prehľad o tom, ako veľké sociálne siete a online služby riešia otázky ochrany osobných údajov, ako je napríklad prístup k vašim správam či informácie o vašom zariadení a jeho použití.

Ďalšie zaujímavé zistenia:

  • Z 21 služieb zahrnutých do štúdie väčšina (18) sledovala vašu aktuálnu polohu po celý čas používania aplikácie. No napríklad Tinder pokračuje v sledovaní vašej polohy, aj keď sa aplikácia už nepoužíva. Facebook a Instagram okrem sledovania polohy ukladajú aj vašu domácu adresu a najčastejšie navštevované miesta.
  • Niektoré spoločnosti (Facebook, LinkedIn a Instagram) používajú informácie, ktoré zdieľate v službách zasielania správ, a niektoré (napr. Twitter a Spotify) otvorene uvádzajú, že majú prístup k všetkým správam, ktoré odosielate na svojich platformách.
  • Mnohé služby a aplikácie sledujú údaje, ako je úroveň nabitia batérie, intenzita signálu, blízke Wi-Fi hotspoty a názvy aplikácií a súborov.
  • Google a Amazon ukladajú hlasové nahrávky z vyhľadávania.

Na to, aby používatelia boli sledovaní, nemusia mať nevyhnutne účet na online službe. Napríklad Google sleduje vašu aktivitu na webových lokalitách tretích strán, ktoré používajú funkcie Google, ako je reklama.

Zdroj: foxnews.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Vzostup umelých influencerov. Na sociálnych sieťach sa množia syntetické postavy

19.11.2019 00:20

Zdá sa, že celebrity budúcnosti budú navrhnuté algoritmom od nuly. Rovnako ako Lil Miquela, umelá Beyoncé, ktorá má na Instagrame 1,6 milióna nasledovateľov. Robí modelku pre značky Prada a Calvin Kle ...

Internet

Basecamp má už aj bezplatnú verziu pre osobné projekty

18.11.2019 00:20

Spoločnosť Basecamp uviedla na trh novú bezplatnú verziu svojho softvéru na riadenie projektov, nazvanú Basecamp Personal. Basecamp bol pôvodne navrhnutý pre malé podniky a ponúka praktické funkcie, a ...

Internet

Facebook Pay umožní zaplatiť už aj cez WhatsApp, Instagram a samozrejme Facebook

15.11.2019 00:10

Facebook uviedol na trh nový platobný systém s názvom Facebook Pay, ktorý bude k dispozícii  pre Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp a má uľahčiť platby v obľúbených sociálnych sieťach a aplikác ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá