Image
7.9.2017 0 Comments

Bratislava spustila projekt mestskej mobility up! City

Spoločnosť  Volkswagen s mestom Bratislava, s občianskym združením Stará Tržnica a s ďalšími partnermi slávnostne predstavili v okolí starej tržnice projekt up! City.  

Spojenie starej tržnice a modernej technológie v podobe elektromobilov, bicyklov a e-bicyklov vyzeralo dobre.

Akcii robili doplnkovú kulisu rôzne aktivity pre malých ale aj dospelých ako napríklad preteky na autodráhe pomocou elektriny vyprodukovanej z bicykla, alebo vám milá slečna vyrobila cukrovú vatu,  pomocou elektriny vyrobenej tak isto zo šliapania na bicykli.  

Celý projekt funguje už dva mesiace a po veľkej úspešnosti  ho predstavili oficiálne. Počas pilotnej fázy  využilo projekt takmer 600 návštevníkov. Na elektromobile Volkswagen e-up! návštevníci najazdili viac ako 32-tisíc kilometrov po Bratislave a blízkom okolí. Priemerne boli počas dňa využité 4 autá a 7 bicyklov.   Cieľom tohto projektu je zlepšiť mobilitu v dopravou najvyťaženejšom meste.

Spomínaný Volgswagen e-up!  vyrábaný exkluzívne na Slovensku má pomôcť pri rýchlom a pohodlnom presune, ktorý je zároveň šetrný k prírode. Najväčší výrobca automobilov v krajine  v spolupráci  s prevádzkovateľom Alinacia Starej Tržnice a partnermi  Mesto Bratislava, cyklokuriér Švihaj Šuhaj a ZSE vytvorili z námestia pred starou tržnicou centrum udržateľnej mobility a moderného mestského života.  

 Návštevníci up! City majú k dispozící na zapožičanie sedem vozidiel  Volkswagen e-up!, pričom v každom  elektromobile je nainštalovaná audio guide navigácia s výberom šiestich trás vhodných na výlety. K dispozícií sú aj klasické mestské bicykle, cargo bicykle, elektrické bicykle alebo elektrokolobežka. Námestie dotvorili štýlovými miestami na sedenie a stolovými hrami. Celú atmosféru dotvára občerstvenie vo forme stree foodu.

Prevádzková doma počas letnej sezóny, ktorá končí koncom septembra,  je od 10:00 do 20:00 hod. Priamo v budove Starej Tržnice sa nachádza informačná kancelária, kde sa návštevníci dozvedia všetky praktické informácie k zapožičaniu áut a bicyklov, ako aj k cenníku. 

Pre mnohé výhody je tu možnosť zakúpiť klubové členstvo,  ako napríklad zvýhodnené zapožičanie vozidla za cenu 4 eurá na hodinu.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Ako na to: Ochrana bankového účtu, fotiek a zariadení na dovolenke

22.06.2018 00:05

Už o niekoľko dní sa desaťtisícom detí a študentov na Slovensku začnú letné prázdniny. Mnoho rodín si hlavne pri tejto príležitosti plánuje dovolenku doma alebo v zahraničí. Podľa Eurostatu pocestuje ...

Ako na to

Praktická kryptológia (15. časť) Šifrovacie módy

10.06.2018 10:37

Bezpečnosť, no takisto aj výkonnosť a efektivita moderných kryptografických algoritmov závisia nielen od šifrovacieho algoritmu, ale aj od šifrovacieho módu (procesu), pomocou ktorého je otvorený text ...

Ako na to

Tipy pre ZPS: Ako vytvoriť panorámu z fotiek

11.06.2018 10:24

Panoramatická fotografia nám umožňuje bližšie zachytiť, ako vnímame okolitý svet. Je zložená z viacerých fotografií. Napríklad jedna z najväčších panorám Dubaja bola zložená až zo 4250 fotografií. A ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_06

Najnovšie videáPC forum button