Image
17.7.2019 0 Comments

Report: Nová segmentácia produktov MSI. S dôrazom aj na pracovné použitie

Začiatkom mesiaca sme sa v španielskej Girone zúčastnili na akcii MSI, kde firma prezentovala svoje najnovšie produkty a upravenú filozofiu fungovania na trhu. Tá sa teraz, pod vplyvom nového vedenia (CEO), mení.

V ostatných ôsmich rokoch sa všetko drahšie retailové uberalo viac-menej smerom k hráčom. Tým síce zostáva taiwanská spoločnosť i naďalej verná, no v reakcii na aktuálne zvýšený dopyt rozširuje ponuku a posilňuje i produkty pre „tvorcov“. Pre grafických dizajnérov, stíhačov videa a náročných používateľov. Skrátka pre všetkých, čo potrebujú vysoký výpočtový výkon, ale už nestoja o prvky charakterizujúce herné počítače: osvetlenie RGB, agresívne krivky a podobne.

Produkty sú po novom štruktúrované v troch skupinách. Toto prerozdelenie však nie je na základe účelu použitia, ale podľa druhu produktov, ktoré sú obsiahnuté. Väčšinu samozrejme tvorí stále herný hardvér, na ktorý sa MSI sústredí dlhodobo najvýraznejšie.


Schematické rozdelenie novej, najväčej skupiny produktov (CND)

GNP (graphics and peripherals) zahŕňa grafické karty a periférie (klávesnice, myši a headsety). Druhá „škatuľka“  potom patrí rýdzo notebookom, od herných Gx po pracovné Prestige. Na tých si však takisto plnohodnotne zahráte, dostupné sú i konfigurácie s najvýkonnejšími grafikami GeForce RTX. Rozdiel je v tom, že v štandardnej výbave sú obohatené o typicky biznisové prvky, a to vrátane striedmejšieho vzhľadu, ktorý predsa len lepšie padne k saku.

Najviac toho v sebe spája CND (computing and display). Samostatnú časť tejto poslednej skupiny produktov tvoria herné monitory, s ktorými MSI podniká iba od roku 2017. Napriek tomuto krátkemu pôsobeniu však predaje zaznamenali raketový rast. Podľa aktuálnych prieskumov trhu renomovanou firmou WitsView, je MSI, čo sa týka herných zakrivených monitorov, už na druhom mieste, tesne v pätách Samsungu.

Pod computing spadajú okrem herných stoličiek, ktoré sú aktuálnou novinkou, pomerne čerstvo pribraté počítačové skrinky a zo zabehnutejších produktov hotové počítače Aegis, Nightblade, Infinite, Trident a Codex, ale i minimalistické barebony Cubi. A patrí tu aj Prestige P100 Creator – výkonný štíhli veživitý počítač pre dizajnérov. Takto sa vyníma na stole spoločne s  34" monitorom Prestige PS341WU (21:9 s rozlíšením 5120 × 2160 a 93 % pokrytím farebného priestoru AdobeRGB):


Workplace zostavený z produktov z radu Prestigio

Za pozornosť stojí i celý „profesionálny“ rad počítačov typu AIO. Pri nich MSI úplne upustilo od herných variantov, ktorých výrobu ukončilo, a záber je tu najmä na B2B s vyhliadkami použitia do showroomov, k platobným terminálom a podobne).

Kategoricky do CND patria i základné dosky. Tie na výstavisku pútali najväčšiu pozornosť, keďže išlo o kompletnú zostavu noviniek osadenými najnovšou čipovou súpravou AMD X570. Na sedem modelov tu pripadá šesť herných a jeden pracovný, dobre pripravený na 12 – 16-jadrové procesory AMD Ryzen 9 (3900X/3950X). Najdrahšia doska MEG X570 Godlike v týchto chvíľach láme jeden frekvenčný rekord za druhým. Posledne pri taktovaní s tekutým na nej fungoval procesor Ryzen 7 3800X až na 5,9 GHz. To i vďaka extrémnej napájacej kaskáde s vyhladeným mimoriadne nízkym zvlnením napätia. 


MSI MEG X570 Godlike Aktuálne najprestížnejšia základná doska na pretaktovanie nových procesorov AMD Ryzen 3000

Zobrazit Galériu
MSI

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Štýlový smartfón Huawei P30 lite prináša prelomové fotoschopnosti do strednej triedy

12.06.2019 14:12

Najmladší člen série smartfónov Huawei P30 kráča v šľapajach podstatne drahších súrodencov. Do strednej triedy prináša nielen prémiový dizajn s efektnými farebnými prevedeniami, ale aj výnimočné foto ...

Produkty

Motorola one action má akčnú kameru pootočenú o 90°

16.08.2019 12:00

Nedávno sme predstavili novinku strednej triedy Motorola one vision, smartfón, ktorého fotoaparát exceloval pri večerných a nočných záberoch. Horúca novinka - Motorola one action má prakticky rovnaký ...

Produkty 2

Samsung Galaxy Note 10 predstavený, po prvýkrát v dvoch veľkostiach

08.08.2019 01:07

Spoločnosť Samsung Electronics celosvetovo predstavila svoj nový rad prémiových smartfónov Galaxy Note10. Trochu prekvapivo novinka prichádza vôbec po prvý krát v dvoch veľkostiach Note10+ s 6,8“ disp ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá