iPhone v budúcom roku zrejme získa technologický náskok pred androidovými smartfónmi

Technológie
7

Apple nestačí uspokojovať dopyt po iPhone X, telefón je vypredaný po celom svete. A pritom sa už povráva o iPhonoch chystaných na budúci rok.

Zvesti hovoria, že Apple pripraví na september 2018 tri nové iPhony a všetky budú mať rovnaký základný dizajn ako iPhone X, vrátane výrezu s Face ID kamerou. Jedna z nových správ však upozorňuje na fakt, ktorý môže vyzerať ako detail, no jeho potvrdenie by bolo podstatné pre konkurenčný boj iPhone vs. Android.

Web Digitimes tvrdí, že Qualcomm a MediaTek pokročili v príprave 7 nm výroby pre mobilné procesory. Pritom len dve spoločnosti na svete si môžu skutočne dovoliť presun na 7 nm čipy už na budúci rok – Apple a Samsung. To znamená, že ich vlajkové modely iPhone X a Galaxy na rok 2018 by mohli mať v útrobách 7 nm čipy.

Tieto procesory budú ešte efektívnejšie ako 10 nm čipy, ktoré poháňajú väčšinu súčasných modelov. No pokiaľ ide o výkonnosť, podľa správy je medzi 7 a 10 nm čipmi len malý rozdiel, preto sa niektorí výrobcovia smartfónov nebudú ponáhľať s prechodom na 7 nm verzie.

Aj Galaxy S9, prvý vlajkový model spoločnosti Samsung v budúcom roku, bude pravdepodobne využívať 10 nm čip. Snapdragon 845 a aj vlastný procesor Samsungu Exynos 9810 sa vyrábajú zlepšeným 10 nm procesom, hoci pred niekoľkými týždňami spoločnosť oznámila, že je tiež pripravená masovo vyrábať 8 nm čipy.

Apple zatiaľ spolupracuje s TSMC na 7 nm čipoch, ktoré sa majú dostať do všetkých nových iPhonov a iPadov. V správe sa uvádza, že výrobca smartfónových čipov musí ročne dodať 120 až 150 miliónov čipov, aby bol ziskový. Takýto objem však môže dosiahnuť len niekoľko spoločností, ako je Apple, Samsung, Qualcomm a MediaTek.

Zdá sa teda, že Apple sa v budúcom roku presunie na 7 nm čipy, čo môže znamenať veľkú výhodu v porovnaní s takmer každým androidovým vlajkovým modelom, vydaným konkurentmi.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple iPhone IPhone X 2018 Qualcomm Samsung MediaTek

7 komentárov

Chce to menej apple fanboiov v redakcii reakcia na: iPhone v budúcom roku zrejme získa technologický náskok pred androidovými smartfónmi

29.12.2017 10:12
už v texte máte a to citujem "podľa správy je medzi 7 a 10 nm čipmi len malý rozdiel" a potom tam napíšete "Zdá sa teda, že Apple sa v budúcom roku presunie na 7 nm čipy, čo môže znamenať veľkú výhodu v porovnaní s takmer každým androidovým vlajkovým modelom, vydaným konkurentmi " a samy tam napíšete že nemajú veľký rozdiel a teda PREČO by mal mať apple nejakú výhodu aj tak to applu nepomôže mobily im sekajú iba staré :D a aj to len kvôli baterkovému updatu a väčšina ľudí na hlúpy iphon či ipad za 1000 eur nemá peniaze to radšej kúpim maslo

Ako teda posunie 7nm na nový level? reakcia na: iPhone v budúcom roku zrejme získa technologický náskok pred androidovými smartfónmi

27.12.2017 20:12
Minimálne 2-krát je v článku napísané ako 7nm iPhony budú o krok napred od 10nm Androidov (Samsung nepočítam), keď vzápätí na to ste napísali že to nie je taký výkonový skok. ... Tak čo teda? Aj tak si myslím že nikto nemá problémy s výkonom vlajkových telefónov. a cena je tiež otázka

:D reakcia na: iPhone v budúcom roku zrejme získa technologický náskok pred androidovými smartfónmi

27.12.2017 12:12
A to ze Iphone X stoji niekde okolo 1000eur, tak nikoho nezlosti? Popripade vlajkova lod Samsungu nema k tomu daleko? Robim kazdy den, nezarobim malo, ale dat 1000eur za bl-by mobil sa mi zda velmi vela.
Ked si zoberiem vyrobu, tak je tam urcita vytaznost a aj kvalita. Tomu rozumiem.
Napisat, ze firma musi predat 120-150milionov kusov aby bola ziskova :D (Aka firma? TSMC? To akoze sa im nove stroje vratia za vyrobenych 120-150mil. kusov ?) Cize ked to daju za 3 mesiace, tak potom je to cisty zisk?

vypredany ? :D reakcia na: iPhone v budúcom roku zrejme získa technologický náskok pred androidovými smartfónmi

27.12.2017 08:12
takže, najlepší telefón "na svete" majú štyria ľudia a nikto ho nechce/nemôže mať ?

Tak takto aj ja vyrobím najlepší telefón na svete :D

takže, iPhone X poznáme už koľko, v podstate 4 mesiace a "nikto ho nikdy nevidel" a Apple má už "takmer v predaji" ďalšie mobily, ktoré ešte ani neexistujú ? dobre :D pád applu príde skôr, ako som si myslel :D

Bullsh*t reakcia na: iPhone v budúcom roku zrejme získa technologický náskok pred androidovými smartfónmi

27.12.2017 01:12
1) vypredany - nesedi to, na alze je na sklade + podla inych sprav sa ma zlacnit kvoli nizkemu poctu objenavok
2) "podľa správy je medzi 7 a 10 nm čipmi len malý rozdiel" vs. "Apple sa v budúcom roku presunie na 7 nm čipy, čo môže znamenať veľkú výhodu" tak ako teda?
3) "Autor: Redakcia" - to viac ludi naraz je potrebnych aby papagajovali zahranicny bullsh*t?

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať