iPhone SE druhej generácie má obrovský potenciál

Tlačové správy
0

Rok 2020 zatiaľ veľa dobrých správ nepriniesol, na technologickom poli sa však nájdu novinky, ktoré potešia srdce každého priaznivca inovácií. Od konca apríla je na Slovensku dostupný iPhone SE druhej generácie, ktorý je z pohľadu ceny „low-cost“ zástupcom smartfónov od Apple. Zdanie však klame.

Za málo peňazí veľa muziky?

Určite by bolo klamlivé pozerať sa na akékoľvek smartfóny, nielen na tie od Apple, optikou ceny. Za cenou sa vždy skrývajú desiatky ďalších atribútov od rozmeru, výkonu, funkcií, fotoaparátu, výdrže batérie i výdrže samotného zariadenia. Preto určite nemôžeme tvrdiť, že za akýchkoľvek okolností bude lepšie kúpiť si iPhone SE 2020 (názov modelu druhej generácie) než modely z najnovšej série 11. Nie je to tak. Vždy závisí, aké máte od smartfónu očakávania a kam ste ochotní posunúť svoje hranice pri pomere cena/výkon. Ak však hľadáte cenovo dostupnejší smartfón a preferujete produkty od „nahryznutého jablka,“ možno ste našli ten správny telefón.

Nadväzuje na klasiku

Vôbec prvý iPhone SE prišiel na trh ešte v roku 2016, už vtedy vynikal nižšou cenou a napriek menšiemu displeju si získal veľkú obľubu. Model iPhone SE 2 uvedený v roku 2020 má o niečo väčší displej (4,7 palca), no rozmerovo je stále o niečo menší než väčšina súčasných smartfónov. Pre tých, ktorí si na veľkosť nepotrpia a uprednostňujú menšie telefóny, je to zásah do čierneho. Kým navonok veľa zmien nevidno, posun sa udial v dôležitejšej časti, čiže v softvéri. Nová generácie iPhone SE má integrovaný čip A13 Bionic, ktorý v spojení s operačným systémom zaručuje vysoký výkon. K dispozícii je popri klasickej bielej a čiernej po novom aj v červenom farebnom prevedení.

Cena podľa veľkosti pamäte

Cena závisí najmä od toho, akú pamäť v smartfóne vyžadujete. Najlacnejšia verzia pri pamäti 64 GB vychádza na 479,90 eur, ďalšie verzie s pamäťou 128, resp. 256 GB sú samozrejme o niečo drahšie. Stále sa však rozprávame o cenovo najdostupnejšom modeli z modernej série smartfónov od Apple. Nový iPhone SE druhej generácie však neláka len cenou. Celkom pokojne môže osloviť ľudí, ktorým už vadia čoraz sa zväčšujúce rozmery smartfónov a preferujú návrat k menším telefónom. Spojenie s vysokým výkonom môže znamenať, že tento model naplno rozvinie svoj potenciál a získa si obľubu aj na Slovensku. Či sa tak však stane, na to si ešte musíme počkať.

Zdroj obrázku: Aldeca Productions / Shutterstock.com

 

Seocentrum s.r.o.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať