Image
25.9.2015 0 Comments

iPhone 6s môžete mať aj skôr, ako bude dostupný u nás. A nielen nový iPhone

Nové iPhony 6s a 6s Plus by mali k prvým zákazníkom doraziť tento piatok. No u nás si bude treba na ne počkať ešte niekoľko týždňov. Ak ste nedočkaví, môžete si ich objednať z Apple Store, no nie z toho nášho, ale v zahraničí. Existujú služby, ktoré takéto nákupy zjednodušia. Patrí medzi ne aj Forward2me. Ide o startup, ktorý sa postará o doručenie vášho balíčka konkrétne z Veľkej Británie.

Funguje to tak, že po registrácii na stránke a zaplatení poplatku 2 libry + DPH sa vám pridelí fiktívna adresa vo Veľkej Británii. Pomocou tejto adresy si potom môžete objednať tovar, ktorý je od nás bežne nedostupný, a nechať si ho poslať do skladu Forward2me. Odtiaľ vám ho služba následne odošle na požadovanú adresu. Firma takto postupuje balíčky zákazníkom do celého sveta.

Po prijatí zásielky sa služba môže rozhodnúť skontrolovať jej obsah, aby sa uistila o tom, že ide o tovar, ktorý možno bezpečne a legálne importovať do krajiny trvalého pobytu zákazníka. Zákazník je potom e-mailom informovaný o tom, kedy k nemu zásielka dorazí (obyčajne do 4 pracovných dní po doručení zásielky do skladu firmy), a požiadaný o platbu za dodávku vopred cez webovú stránku startupu.

Platiť možno kreditnou kartou alebo cez účet PayPal. K cene však musíte pripočítať aj poštovné (na Slovensko je to od 9,20 libry = asi 12,60 eura) a pri nákupe nad 150 eur aj clo a DPH. Mobilné telefóny sú však od cla oslobodené.

Podobné služby ponúka aj nemecká stránka Mailboxde, ibaže pomocou nemeckej adresy. V tomto prípade je vám fiktívna adresa pridelená bezplatne a aj ceny poštovného sú nižšie.

Zdroj: forward2me.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Jeseň v hľadáčiku

22.11.2019 00:03

Špeciálny projekt Milovníci prírody sa určite zhodnú, že práve jeseň je najfotogenickejším ročným obdobím. Prináša so sebou širokú škálu farieb a jedinečných svetelných podmienok. Pre tých z vás, kto ...

Produkty

Inteligentné hodinky od TCL so 4G pripojením a funkciou videohovorov vo verziách pre deti aj seniorov

14.11.2019 00:06

Hodinky  TCL MOVETIME Family Watch MT40 sú určené pre deti od 4 do 7 rokov. Dokážu monitorovať aktuálnu polohu dieťaťa a zobrazovať ju v smartfóne rodičov. Novinka podporuje dátové 4G pripojenie, vďak ...

Produkty

Smartfón TCL PLEX predstavený na IFA je už v predaji

14.11.2019 00:09

Spoločnosť TCL Holding, ktorá má v portfóliu značky Alcatel a Blackberry na veľtrhu IFA prvýkrát predstavila smartfón pod vlastnou značkou TCL. Na upresnenie spoločnosť TCL sa nedávno rozdelila na  dv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá