iOS 9 ušetrí až niekoľko hodín batérie

0

icon_battery.jpg Apple predstavil na WWDC iOS 9, ktorý ponúka veľmi dôležité riešenie pre tých, ktorým batéria v iPhone nevydrží veľmi dlho a potrebujú ešte jednu či dve hodinky navyše. Jedno z riešení je špeciálna funkcia šetrenia, ktorá sa aktivuje poväčšine sama, no a druhá je absolútna novinka, ale je taká primitívna, že ľuďom ostáva rozum stáť, prečo ju Apple nepredstavil ešte v roku 2007.

Šetrenie

Nová funkcia v iOS 9, ktorá bude šetriť batériu, je síce v prípade Applu absolútna novinka, ale vo svete už nie je až taká nová a používatelia ju veľmi dobre poznajú z konkurenčných zariadení. Je to jednoduché. Telefón obmedzí množstvo funkcií, ako napr. animácie na displeji, prestane posielať upozornenia, šetrí aj pri vyhľadávaní siete a takisto sa o čosi zníži aj jeho výkon. Takýto princíp šetrenia sa najprv zobrazí pri 20 % s tým, že ho možno odmietnuť, a potom sa sám nastaví pri 10 % (dá sa to však nastaviť aj tak, aby telefón fungoval štandardne, teda bez šetrenia aj pri 10 %).

Takéto „drastické" riešenie by malo ušetriť batériu v iPhone naozaj výrazne a telefón vďaka nemu vydrží až o 3 hodiny viac (aspoň podľa Applu). No nie je to jediné, čo šetrí batériu, je tu aj druhá funkcia.

Vo vrecku aj na stole bez svetelných upozornení!

Pokiaľ pracuješ cez internet alebo si zvyknutý denne odpisovať na množstvo e-mailov, správ a navyše dostávaš aj veľa upozornení, určite si všimneš, že vždy sa ti naplno rozžiari displej. Minimálne vtedy, ak je tma. No ak máš iPhone vo vrecku (kde je tma) a dostaneš upozornenie, no nechceš si ho pozrieť, je zbytočné, aby sa displej rozsvietil. Nový spôsob šetrenia teda bude fungovať tak, že keď bude telefón vo vrecku alebo na stole (displejom dole), senzory to zachytia a pošlú len zvukové upozornenie.

Je to absolútne primitívne riešenie, ale podľa Applu by malo priniesť zlepšenie výdrže až o hodinku, čo sa určite hodí.

baterka-setrenie.jpg

Batéria šetrenie

Zdroj: Svetapple.sk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať