Image
24.4.2019 0 Comments

eFakturácia: Verejné nákupy bez papierových faktúr

Žiadne papierové faktúry vo verejnom obstarávaní. Takýto cieľ si dáva národný projekt eFakturácia, ktorý prinesie hlavne prostredie pre vytvorenie, zasielanie a prijatie štandardizovaných elektronických faktúr a umožní tak ich následné automatizované spracovanie. Vyzvanie na projekt zverejní Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Projekt eFakturácia zavedie na jar roku 2021 štruktúrovaný elektronický formát faktúr, vďaka ktorému bude možné ich automatické spracovanie. Štát a verejní obstarávatelia tak môžu ušetriť za tlač, poštovné, doručovanie a spracovanie faktúr. Inak povedané, elektronické faktúry budú posielať dodávatelia verejným obstarávateľom. Tí ich budú musieť vedieť prijať a spracovať.

Zámer zaviesť elektronickú fakturáciu verejnom obstarávaní vychádza zo Smernice Európskeho parlamentu a Rady 2014/55/EÚ o elektronickej fakturácii vo verejnom obstarávaní.

eFakturácia zároveň prihliada aj na slovenské strategické dokumenty a legislatívu, ako sú zákon o eGovernmente či Národná koncepcia informatizácie verejnej správy. Vďaka tomu poskytne funkcie aj nad rámec požiadavky EÚ. Počíta sa s využívaním spoločných modulov a registrov, s bezpečnou autentifikáciou, s využívaním vládneho cloudu a s plnením princípu jedenkrát a dosť pre zefektívnenie komunikácie s verejnou správou.

Hodnota národného projektu "Informačný systém elektronickej fakturácie (IS EFA)“, ktorý bol posúdený aj z hľadiska princípu hodnoty za peniaze, je 5 mil. eur z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (prioritná os 7). Vyzvanie na národný projekt bude spolu s ďalšími podrobnými informáciami zverejnené na webových stránkach www.informatizacia.sk a www.partnerskadohoda.gov.sk. Dátum uzávierky vyzvania je 22. júla 2019.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Spoločnosť Nikon uvádza firmvér verzie 2.0 pre fotoaparáty Nikon Z 7 a Nikon Z 6

17.05.2019 15:51

Spoločnosť Nikon dnes oznámila uvedenie firmvéru verzie 2.0, ktorý ďalej zvyšuje výkonnosť jej plnoformátových fotoaparátov mirrorless Nikon Z 7 a Nikon Z 6. Nasledujúce hlavné funkcie zahrnuté v akt ...

Tlačové správy

7 tipov na superpotraviny

17.05.2019 13:48

Superpotraviny sú aktuálne modernou témou. Aká je pravda o superpotravinách a sú to predovšetkým exotické plodiny alebo ich nájdeme aj u nás doma? Prečítajte si našich 7 tipov na známe i menej známe s ...

Tlačové správy

Košickí študenti sa budú učiť anatómiu vo virtuálnej realite

17.05.2019 13:34

To, čo sa dosiaľ učili len z obrázkov v učebniciach a textov kníh, to teraz pochopia oveľa rýchlejšie vo virtuálnej realite. Žiaci Strednej zdravotníckej školy na Kukučínovej ulici v Košiciach sa budú ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2019

Najnovšie videá

RECFRUIT 2019


PC forum button