Image
24.4.2019 0 Comments

eFakturácia: Verejné nákupy bez papierových faktúr

Žiadne papierové faktúry vo verejnom obstarávaní. Takýto cieľ si dáva národný projekt eFakturácia, ktorý prinesie hlavne prostredie pre vytvorenie, zasielanie a prijatie štandardizovaných elektronických faktúr a umožní tak ich následné automatizované spracovanie. Vyzvanie na projekt zverejní Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Projekt eFakturácia zavedie na jar roku 2021 štruktúrovaný elektronický formát faktúr, vďaka ktorému bude možné ich automatické spracovanie. Štát a verejní obstarávatelia tak môžu ušetriť za tlač, poštovné, doručovanie a spracovanie faktúr. Inak povedané, elektronické faktúry budú posielať dodávatelia verejným obstarávateľom. Tí ich budú musieť vedieť prijať a spracovať.

Zámer zaviesť elektronickú fakturáciu verejnom obstarávaní vychádza zo Smernice Európskeho parlamentu a Rady 2014/55/EÚ o elektronickej fakturácii vo verejnom obstarávaní.

eFakturácia zároveň prihliada aj na slovenské strategické dokumenty a legislatívu, ako sú zákon o eGovernmente či Národná koncepcia informatizácie verejnej správy. Vďaka tomu poskytne funkcie aj nad rámec požiadavky EÚ. Počíta sa s využívaním spoločných modulov a registrov, s bezpečnou autentifikáciou, s využívaním vládneho cloudu a s plnením princípu jedenkrát a dosť pre zefektívnenie komunikácie s verejnou správou.

Hodnota národného projektu "Informačný systém elektronickej fakturácie (IS EFA)“, ktorý bol posúdený aj z hľadiska princípu hodnoty za peniaze, je 5 mil. eur z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (prioritná os 7). Vyzvanie na národný projekt bude spolu s ďalšími podrobnými informáciami zverejnené na webových stránkach www.informatizacia.sk a www.partnerskadohoda.gov.sk. Dátum uzávierky vyzvania je 22. júla 2019.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

YouTube Music a YouTube Premium prichádzajú na Slovensko

17.07.2019 14:18

Od dnešného dňa uvádza spoločnosť Google na Slovensku novú hudobnú službu s názvom YouTube Music. Hudbu a hudobné videá z videoplatformy YouTube tak bude možné v rámci mesačného predplatného počúvať a ...

Tlačové správy

RECfruit 2019 ponúka mladým kreatívcom viac času

17.07.2019 11:23

Všetci video tvorcovia, ktorí to s termínom ukončenia nestíhajú, si môžu vydýchnuť. Súťaž RECfruit opäť dáva talentovaným ľuďom možnosť dopracovať svoje videá a predlžuje deadline súťaže na 31. júl 20 ...

Tlačové správy

Úspešný model podpory inovatívnych projektov na TUKE 9. kolo súťaže startupov

11.07.2019 14:26

Dňa 27.06.2019 sa v priestoroch UVP TECHNICOM konalo už 9. kolo súťaže inovatívnych nápadov – startupov “ Máš nápad? Prezentuj svoj startup!”, ktorú vyhlasuje dvakrát ročne rektor Technickej univerzit ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá