PC REVUE
Image
11.4.2017 1 Comments

e-volo predstavil Volocopter 2X, 18-rotorová multikoptéra poslúži od roku 2018 ako lietajúci taxík

Nemecký startup e-volo už dlhší čas vyvíja svoju 18-rotorovú multikoptéru a po šiestich rokoch prác má za sebou Volocopter 2X Aero svoju premiéru vo Friedrichshafene. Model 2X vznikol vývojom prototypu VC200 smerom k možnosti každodenného použitia. Využíva systém náhradných batérií, ktoré sa dajú rýchlo vymeniť počas prevádzky. Zefektívnil sa aj dizajn, dvojmiestna multikoptéra má presklené dvere a čalúnené kožené sedadlá. Ovládať ju možno aj diaľkovo, dokonca je schopná letieť aj úplne autonómne.

Volocopter 2X je lietadlo s vertikálnym vzletom a pristátím (VTOL – vertical take-off and landing) a s čisto elektrickým pohonom, čo znamená, že je bez emisií a takmer nehlučné. Ultraľahké lietadlo je veľmi jednoducho manévrovateľné a po udelení certifikácie multikoptéry ho bude môcť používať ktorýkoľvek športový pilot. Startup však má v pláne od roku 2018 využívať Volocopter 2X ako lietajúci taxík.

Hoci multikoptéra je konštruovaná tak, že umožňuje diaľkové ovládanie aj autonómny let, e-volo predpokladá, že spočiatku ju bude v úlohe taxíka riadiť pilot vzhľadom na aktuálne platné predpisy. Neskôr však bude môcť podľa potreby fungovať aj bez obsluhy.

Volocopter 2X má byť k dispozícii na nemeckom trhu v roku 2018; e-volo plánuje začať práce aj na 4-sedadlovej verzii multikoptéry s medzinárodným schválením.

Zdroj: Designboom

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Zaujímavé riešenia z AT&T Hackathonu v Košiciach

05.11.2018 00:15

Hackathon je nepretržitý maratón spravidla v trvaní 24 hodín na ktorom tímy programátorov a hardvérových špecialistov premieňajú kávu a energetické nápoje na programový kód a hardvérové návrhy. V kniž ...

Startupy

V Košiciach dostanú príležitosť inovatívne nápady. Registrácia na IT Innovation Boot Camp je už spustená

26.09.2018 00:02

Študenti, start-upisti aj nadšenci pre IT dostanú šancu predstaviť svoj projekt na prvom ročníku IT Innovation Boot Camp, ktorý organizuje spoločnosť T-Systems Slovakia v spolupráci s UVP TECHNICOM a ...

q

1 Comments

  1. Mala kapacita litiovych baterii reakcia na: e-volo predstavil Volocopter 2X, 18-rotorová multikoptéra poslúži od roku 2018 ako lietajúci taxík
    15.4.2017 01:04
    a ich znacna hmotnost obmedzuje dobu letu do cca 30 minut. Male vrtule su nehospodarnejsie(menej ucinne) nez jedna velka a neumoznuju autorotaciu v pripade vypadku pohonu.
    Ja vidim to uplatnenie velmi bledo...
    Reagovať

Vyhľadávanie

Dni prilezitosti 2018

Najnovšie videáPC forum button