Image
20.9.2018 0 Comments

Zyxel ponúka základnú správu sietí cez cloud za 0 Kč ročne

Spoločnosť Zyxel Communications dnes predstavila bezplatnú licenciu pre svoju podnikovú platformu Nebula. Táto novinka výrazne zjednodušuje prechod malých organizácií na správu sietí pomocou cloudu.

Neustále rastúce portfólio produktov Nebula, ktoré v súčasnosti zahŕňa 16 zariadení, je vhodné pre organizácie všetkých typov.

Nebula na trh vstúpila v roku 2016 a predstavuje riešenie pre komplexnú správu sietí cez cloud, ktoré umožňuje z jedného panela centrálne a na diaľku bez akéhokoľvek nastavovania riadiť káblové, bezdrôtové a bezpečnostné zariadenia. Do stále širšieho portfólia kompatibilných zariadení dnes patrí 16 produktov: osem prístupových bodov, päť prepínačov a tri bezpečnostné brány.

Začiatok správy sietí cez cloud, koniec licenčných poplatkov
Po uvedení Nebuly na trh sme zaznamenali, že mnohé z malých organizácií nie sú ochotné začať svoju sieťovú infraštruktúru riadiť cez cloud,“ uvádza Martin Bratičák, Head of Channel CEE. „Vedľa investícií do nového hardwaru im starosti robí tiež to, že budú musieť každý rok platiť vysoké poplatky za riadenie tohto hardwaru. Vďaka kombinácii bezplatnej licencie a cenovo dostupného kompatibilného hardwaru sú však tieto obavy vecou minulosti,“ dodáva Martin Bratičák. Hoci je licencia bezplatná, ponúka bohatú paletu riadiacich a analytických nástrojov určených pre použitie v centre Nebula Control Center (NCC) prístupnom v prehliadači. Licencia ďalej ponúka prístup k podrobným informáciám o prevádzke a poruchách a možnosť nastavenia správy pre celú sieť.

Správcom, a to najmä v organizáciách poskytovateľov riadených služieb, ktorí potrebujú väčšiu kontrolu a lepší prehľad, je určená licencia Professional Pack. Tá umožňuje kontrolovať topológiu siete, sledovať a zdieľať viacej dát z reportov a záznamov zmien, a priamo cez riadiace centrum NCC kontaktovať pracovníkov technickej podpory Zyxel. V nadchádzajúcich mesiacoch bude licencia rozšírená o celý rad nových pokročilých funkcií vrátane klonovania konfigurácie a topológie VPN.

Brother_022019

Optimalizované rozhranie pre jednoduchšiu prácu
Riediace centrum NCC má nový vzhľad. Návštevníkov uvíta vstupná stránka s poľami pre zadanie prihlasovacích údajov, dvojfaktorovým overením pre lepšiu bezpečnosť a tutoriálom pre nových užívateľov.

Po prihlásení sa zobrazí prehľadnejšie a jednoduchšie použiteľné rozhranie. Novým procesom nastavenia užívateľa prevedie sprievodca, vďaka ktorému je pridanie zariadenia, nastavenie prístupu k WiFi pre hostí a zahájenie správy siete otázkou niekoľko málo minút. Všetky prístupové body a bezdrôtových klientov prehľadne zobrazuje nový ovládací panel.

Predstavujeme balíček Security Pack
Upgrady riešenia Nebula nekončia pri nastavení a správe. Nový balíček Security Pack poskytuje trojvrstvovú ochranu sietí. Ročná licencia je poskytovaná bezplatne ku každej novej bezpečnostnej bráne Nebula a stávajúcim užívateľom služby IDP (detekcia a prevencia prienikov) sú navyše k dispozícii bezplatné upgrady. Prvú obrannú líniu tvorí služba IDP, ktorá proaktívne identifikuje a odráža útoky narušiteľov a taktiež prioritizuje, obmedzuje a blokuje aplikácie s cieľom zlepšiť produktivitu a zabrániť zneužívaniu pásma. Druhou líniou je filtrovanie obsahu, ktoré napríklad filtruje domény URL a HTTPS, aby sa zabránilo prístupu na škodlivé a nevhodné stránky. A treťou líniou je antivírus slúžiaci ako hradba proti malwaru. Upgrady riešenia Nebula nasledujú potom, ako portfólio kompatibilných produktov bolo v januári tohto roku rozšírené o bezpečnostnú bránu NSG200 a na začiatku júna o prístupový bod NWA1302-AC.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: Bezpečnostné nedostatky v sieťach 5G, 4G i 3G môžu umožniť získavanie informácií o polohe užívateľov

19.02.2019 14:39

Testovací bezdrátové sítě páté generace (5G) jsou sotva na počátku své existence a vědci již tvrdí, že odhalili nedostatky v protokolu, který byl vytvořen právě pro zajištění bezpečnosti. Ta je v příp ...

Tlačové správy

Už ste ho videli? Samsung si na týždeň požičal bratislavské UFO

19.02.2019 13:48

Pre Samsung je tento rok výnimočný z dvoch dôvodov. Prvým je desiate výročie ich úspešného radu smartfónov Galaxy S, druhým je 50. výročie založenia spoločnosti Samsung Electronics. Na počesť predstav ...

Tlačové správy

Údaje o pacientoch budú zjednotené v novom informačnom systéme

19.02.2019 12:51

Všetky potrebné údaje o pacientoch, ktoré pri vyšetreniach potrebujú poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, budú zjednotené v novom informačnom systéme. Znamená to, že systém eZdravie, v ktorom sa ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Apsara Yogaton

Najnovšie videáPC forum button