Image
9.11.2017 0 Comments

ZyXEL NWA1123-AC HD: Prístupový bod na vysokorýchlostné pokrytie väčších a členitých priestorov

Dizajn a konštrukcia multifunkčného prístupového bodu Wi-Fi NWA1123-AC HD od spoločnosti ZyXEL umožňujú inštaláciu aj na stenu či povalu. Trochu problémov spojených s nevyhnutnou kabelážou pri takejto montáži je mnohonásobne vykompenzovaných podstatne lepším pokrytím aj členitejších miestností  v budovách. Zariadenie je určené pre väčšie obytné aj firemné priestory, ktoré priamo nedokáže pokryť ani najsilnejší Wi-Fi router. Dizajnom aj veľkosťou pripomína detektory dymu, antény sú integrované vnútri, takže z kruhového telesa nič nevyčnieva. Montáž na strop je ideálne riešenie aj pre školy, hotely či iné verejné priestory, kde inak hrozí poškodenie či odcudzenie.

NWA1123-AC HD podporuje nový duálny štandard Wave 2 3×3 MU-MIMO, vďaka čomu môže dosiahnuť kombinovanú prenosovú rýchlosť až 1,6 Gb/s. ­Prístupový bod má implementované aj pokročilé technológie na potláčanie šumu. Multi-User MIMO umožňuje súčasnú komunikáciu s viacerými klientmi v rovnakom čase, čo môže zvýšiť prenosovú rýchlosť až o 300 %. NWA1123-AC HD pomocou technológie generovania lúčov s nízkou citlivosťou elegantne rieši aj problém časovej réžie vysielania, pretože meranie kanálov a rýchlosť prenosu dát je logicky obmedzená najpomalším klientskym zariadením v skupine MU. Technológia Time Domain Channel Smoothing umožňuje signifikantné zvýšenie prenosovej rýchlosti nielen pre MU-MIMO, ale aj pre klasické klientske zariadenia.

Dosiahnutie čo najlepšieho pokrytia je nielen o dosiahnutí čo najvyššieho výstupného výkonu, samozrejme, v medziach špecifikácií štandardu, ale aj o konštrukcii a rozložení vnútorných antén či o identifikácii a eliminácii prípadného rušenia.  Na rozdiel od väčšiny produktov na trhu ZyXEL pri návrhu NWA1123-AC HD riešil výkon anténneho systému prístupového bodu komplexne s ohľadom na čo najlepší signál v celej oblasti pokrytia. Takisto všetky časti elektroniky, ktoré by mohli vyžarovať rušenie, sú ­dôkladne odtienené a tienenie bolo aj prvoradou požiadavkou pri návrhu viacvrstvového plošného spoja a jeho prepojení s anténami.

Takmer všetky moderné mobilné zariadenia vrátane smartfónov strednej triedy už podporujú pásmo 5 GHz, takže ich používatelia si prioritne vyberajú siete pracujúce na tejto frekvencii. No pokrytie pásma s vyššou frekvenciou 5 GHz je z fyzikálnej podstaty šírenia rádiových vĺn pri rovnakom výstupnom výkone menšie v porovnaní s pásmom 2,4 GHz. Nový prístupový bod tento problém rieši lepším ­pokrytím a priebežným riadením výkonu, takže ­pokrytie v pásme 5 GHz je porovnateľné s pásmom 2,4 GHz.

Určite si veľa používateľov všimlo, že komunikácia mobilných zariadení využívajúcich 3G/4G siete má rušivý vplyv na sieť Wi-Fi. Stačí však vypnúť či odniesť preč smartfón alebo modem 3G/LTE a Wi-Fi funguje oveľa lepšie. Nehovoriac o situácii, keď máte anténu bunky mobilného operátora na streche susedného domu priamo oproti vašim oknám. Preto nový AP od ZyXELu rieši aj koexistenciu s 3G/4G sieťami – má zabudované interferenčné filtre, takže používatelia sa už nemusia starať o vplyv vnútorných alebo vonkajších 3G/4G antén.

Vďaka nástroju ZyXEL One Network Utility (ZON Utility) sú nastavenie požadovaného módu a následná konfigurácia jednoduché a prehľadné. Jednoduché je aj vytváranie prístupových účtov a prepínanie módov. To umožňuje používateľom, prípadne správcom IT, aby nestrácali čas rutinnými záležitosťami, ale aby sa zamerali na svoje kľúčové obchodné priority. ZyXEL Smart Connect nájde a auto­maticky rozpozná každé zariadenie, ktoré sa pripája do siete. Dynamic Channel Selection (DCS) rieši vyrovnávanie záťaže a inteligentné riadenie klientov. Zároveň minimalizuje rušenie prekrývajúcich sa kanálov. Rozdelenie výkonu umožňuje správcom nastaviť limity počtu klientov spojených s každým AP. Band Balancing riadi výber pásma a nastavuje intenzitu signálov. Rozpozná klientske zariadenia podporujúce obidve pásma (2,4 GHz a 5 GHz) a v prípade potreby sa snaží presmerovať klientske zariadenia do menej zaťaženého pásma, prípadne pásma s menším rušením. Výhodou NWA1123-AC HD je aj jednoduchá vzdialená údržba.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Herné šialenstvo – máj 2018

08.05.2018 10:38

Far Cry 5 – príjemné prekvapenie série Séria Far Cry patrí medzi všeobecne najobľúbenejšie. Najnovší, už piaty diel sa stal jej najrýchlejšie predávaným. Oproti FC4 boli predaje už v prvom týždni dvo ...

Recenzie

Samsung QuickDrive: Smart práčka, ktorá sa dá ovládať na diaľku

09.05.2018 10:33

Samsung prináša práčku prepojenú s IoT, aby jej majiteľ s ňou mohol komunikovať prostredníctvom smartfónu aj na diaľku. Inteligentná novinka s inovatívnymi technológiami má asistenta s umelou intelige ...

Recenzie

PocketBook InkPad3: Čítačka s veľkým displejom

08.05.2018 10:24

Trend väčších displejov, nastolený smartfónmi, neobišiel ani čítačky. Voľba uhlopriečky displeja je vždy kompromis medzi snahou priblížiť sa najbežnejšiemu malému formátu klasickej knihy a mobilitou. ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AKY OTEC

Najnovšie videá

ATOS_05_262


PC forum button