Image
9.11.2017 0 Comments

ZyXEL NWA1123-AC HD: Prístupový bod na vysokorýchlostné pokrytie väčších a členitých priestorov

Dizajn a konštrukcia multifunkčného prístupového bodu Wi-Fi NWA1123-AC HD od spoločnosti ZyXEL umožňujú inštaláciu aj na stenu či povalu. Trochu problémov spojených s nevyhnutnou kabelážou pri takejto montáži je mnohonásobne vykompenzovaných podstatne lepším pokrytím aj členitejších miestností  v budovách. Zariadenie je určené pre väčšie obytné aj firemné priestory, ktoré priamo nedokáže pokryť ani najsilnejší Wi-Fi router. Dizajnom aj veľkosťou pripomína detektory dymu, antény sú integrované vnútri, takže z kruhového telesa nič nevyčnieva. Montáž na strop je ideálne riešenie aj pre školy, hotely či iné verejné priestory, kde inak hrozí poškodenie či odcudzenie.

NWA1123-AC HD podporuje nový duálny štandard Wave 2 3×3 MU-MIMO, vďaka čomu môže dosiahnuť kombinovanú prenosovú rýchlosť až 1,6 Gb/s. ­Prístupový bod má implementované aj pokročilé technológie na potláčanie šumu. Multi-User MIMO umožňuje súčasnú komunikáciu s viacerými klientmi v rovnakom čase, čo môže zvýšiť prenosovú rýchlosť až o 300 %. NWA1123-AC HD pomocou technológie generovania lúčov s nízkou citlivosťou elegantne rieši aj problém časovej réžie vysielania, pretože meranie kanálov a rýchlosť prenosu dát je logicky obmedzená najpomalším klientskym zariadením v skupine MU. Technológia Time Domain Channel Smoothing umožňuje signifikantné zvýšenie prenosovej rýchlosti nielen pre MU-MIMO, ale aj pre klasické klientske zariadenia.

Dosiahnutie čo najlepšieho pokrytia je nielen o dosiahnutí čo najvyššieho výstupného výkonu, samozrejme, v medziach špecifikácií štandardu, ale aj o konštrukcii a rozložení vnútorných antén či o identifikácii a eliminácii prípadného rušenia.  Na rozdiel od väčšiny produktov na trhu ZyXEL pri návrhu NWA1123-AC HD riešil výkon anténneho systému prístupového bodu komplexne s ohľadom na čo najlepší signál v celej oblasti pokrytia. Takisto všetky časti elektroniky, ktoré by mohli vyžarovať rušenie, sú ­dôkladne odtienené a tienenie bolo aj prvoradou požiadavkou pri návrhu viacvrstvového plošného spoja a jeho prepojení s anténami.

Takmer všetky moderné mobilné zariadenia vrátane smartfónov strednej triedy už podporujú pásmo 5 GHz, takže ich používatelia si prioritne vyberajú siete pracujúce na tejto frekvencii. No pokrytie pásma s vyššou frekvenciou 5 GHz je z fyzikálnej podstaty šírenia rádiových vĺn pri rovnakom výstupnom výkone menšie v porovnaní s pásmom 2,4 GHz. Nový prístupový bod tento problém rieši lepším ­pokrytím a priebežným riadením výkonu, takže ­pokrytie v pásme 5 GHz je porovnateľné s pásmom 2,4 GHz.

Určite si veľa používateľov všimlo, že komunikácia mobilných zariadení využívajúcich 3G/4G siete má rušivý vplyv na sieť Wi-Fi. Stačí však vypnúť či odniesť preč smartfón alebo modem 3G/LTE a Wi-Fi funguje oveľa lepšie. Nehovoriac o situácii, keď máte anténu bunky mobilného operátora na streche susedného domu priamo oproti vašim oknám. Preto nový AP od ZyXELu rieši aj koexistenciu s 3G/4G sieťami – má zabudované interferenčné filtre, takže používatelia sa už nemusia starať o vplyv vnútorných alebo vonkajších 3G/4G antén.

Vďaka nástroju ZyXEL One Network Utility (ZON Utility) sú nastavenie požadovaného módu a následná konfigurácia jednoduché a prehľadné. Jednoduché je aj vytváranie prístupových účtov a prepínanie módov. To umožňuje používateľom, prípadne správcom IT, aby nestrácali čas rutinnými záležitosťami, ale aby sa zamerali na svoje kľúčové obchodné priority. ZyXEL Smart Connect nájde a auto­maticky rozpozná každé zariadenie, ktoré sa pripája do siete. Dynamic Channel Selection (DCS) rieši vyrovnávanie záťaže a inteligentné riadenie klientov. Zároveň minimalizuje rušenie prekrývajúcich sa kanálov. Rozdelenie výkonu umožňuje správcom nastaviť limity počtu klientov spojených s každým AP. Band Balancing riadi výber pásma a nastavuje intenzitu signálov. Rozpozná klientske zariadenia podporujúce obidve pásma (2,4 GHz a 5 GHz) a v prípade potreby sa snaží presmerovať klientske zariadenia do menej zaťaženého pásma, prípadne pásma s menším rušením. Výhodou NWA1123-AC HD je aj jednoduchá vzdialená údržba.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Herné šialenstvo december 2018

06.12.2018 11:29

Red Dead Redemption 2 má obrovský úspech Očakávaný titul z westernového prostredia menom Red Dead Redemption 2 dosiahol len za prvé tri dni svojho predaja tržby vo výške 725 miliónov dolárov. Spoločn ...

Recenzie

JBL Charge 4: Reproduktor na párty aj k bazénu

14.12.2018 00:00

Značka JBL platí v oblasti prenosných blue­toothových reproduktorov za etalón a asi by ste ťažko hľadali niekoho, kto by ju nepoznal. Novinka je už štvrtou generáciou modelu Charge, to znamená, že pri ...

Recenzie

Univerzálne 3D zariadenie TruDi od slovenskej firmy

06.12.2018 09:45

Univerzálne zariadenie TruDi umožňuje 3D tlač dvoma farbami, laserové 2D gravírovanie a rezanie. Konštrukcia tlačiarne je tvorená celokovovými prvkami na vysokú presnosť a dlhú životnosť. Produkt sa ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button