Image
29.3.2018 0 Comments

Zoner Photo Studio X výrazne zrýchľuje prácu s RAW súbormi a umelá inteligencia zistí tváre na fotke

Všestranný program pre správu a editáciu fotiek Zoner Photo Studio X sa ďalej zdokonaľuje. Jarná aktualizácia prináša várku nových presetov a mnohonásobné zrýchlenie načítanie RAW súborov. Vrstvy získavajú v module Editor viac priestoru a práca s nimi je voľnejšia vďaka možnosti skladať skupiny vrstiev a tie potom hromadne upravovať. V spolupráci s brnenským VUT pridali vývojári do programu umelú inteligenciu zisťujúcu tváre na fotkách, čo umožní lepšie automatické úpravy. Novinkou z hľadiska predplatného je možnosť platiť ročnú licenciu po mesačných platbách.

Práca s RAW bez čakania
Práca s RAW súbormi v module Vyvolať je teraz oveľa rýchlejšia vďaka novému indexovaniu. Pri opakovanom zobrazení fotky používateľ nemusí čakať na načítanie súboru a môže ho editovať okamžite. Takéto zrýchlenie práce nás radí do prvej ligy medzi Adobe Lightroom alebo Capture One. Pri spracovaní stoviek snímok sa môže jednať až o desiatky minút ušetreného času,” vypočítava produktový manažér Jan Kupčík. Práca na zrýchľovaní programu tým zďaleka nekončí, ďalší pokrok sa používatelia dočkajú pred letom.

Fotky vylepší umelá inteligencia
Pre jednu z tých najzaujímavejších noviniek v ZPS X sa vývojári spojili s vedcami z FIT VUT v Brne. Na desiatkach tisíc fotiek vytrénovali neurónovú sieť, ktorá dokáže zistiť prítomnosť tvárí na fotke. Vďaka tomu ponúknu automatické úpravy ešte dokonalejšie výsledky.

Vyvolať: desiatky nových presetov
Možnosti automatických úprav sa ďalej prehlbujú tak, aby fotografi trávili editáciou ešte menej času. Automatika má teraz niekoľko režimov podľa typu fotiek či požadovaného výsledku. K tomu je Zoner Photo Studio X bohatší o štyri nové sady prednastavených filtrov, ktoré na jeden klik pomôžu s prevodom do čiernobielej, vybielením zubov či tonalitou fotky. Všetky úpravy sa premietnu v paneli nástrojov a užívateľ s nimi môže ďalej pracovať.

Vrstvy kraľujú v Editore
Niektoré nástroje vo Vyvolať aj Editore sa teraz otvárajú v druhom paneli tak, aby práca s nimi bola prehľadnejšia. V Editore vďaka tomu dostáva viac priestoru to najpodstatnejšie - práca s vrstvami. Aj tu sa otvárajú nové možnosti. Užívateľ môže tvoriť skupiny vrstiev na niekoľkých úrovniach a na ne potom aplikovať efekty a vrstvy úprav. Unikátna kombinácia zložiek a viazanie vrstiev poskytuje užívateľovi absolútnu voľnosť v jeho tvorbe.

Zoznam noviniek ale zďaleka nie je kompletný. Napríklad v hornej lište modulu Vyvolať po novom nájdeme funkcie Spracovanie, Fotoaparát a objektív. Pre tieto nastavenia už tak užívateľ nemusí do spodnej časti panelu, navyše je tu teraz možné nastaviť si predvolený fotoaparát a aj korekciu objektívu.

Skupiny vrstiev možno vnárať do seba

Prehľadnejšie zväzovanie vrstiev a ich presúvanie

Zjednodušená orientácia vďaka vodiacim čiaram

Licenciu môžu užívatelia platiť po mesiaci
Zoner Photo Studio X môžete kúpiť v podobe predplatenej ročnej licencie za 47,88 €. Novou možnosťou bude platba ročnej licencie v mesačných čiastkach pre tých, ktorí preferujú priebežné nižšie sumy pred vyšším jednorazovým nákladom. V tom prípade užívateľ zaplatí 4,99 € za mesiac a pre majiteľov predchádzajúcich verzií ZPS sú ceny ešte priaznivejšie. Mesačné platby budú spustené v prvej polovici apríla.

Počas predplatného majú užívatelia nárok na priebežné aktualizácie programu, exkluzívne návody či iné materiály a tiež na prednostnú technickú podporu zadarmo.

Plná verzia programu je na stiahnutie a vyskúšanie na 30 dní zadarmo na adrese. Používatelia, ktorým už vypršala skúšobná verzia a ZPS X si nezakúpili, si môžu novú aktualizáciu vyskúšať na 10 dní zadarmo. Viac detailov o jarnej aktualizácii si môžete prečítať v sekcii Preskúmať na stránkach.

Program Zoner Photo Studio X je na trhu už rok a pol a prví používatelia teda predlžujú svoje ročné licencie. Celých 80% používateľov v predplatnom pokračuje a celkový počet predplatiteľov svižne rastie vďaka novo prichádzajúcim. Celkové čísla sú pre nás teda pozitívnou spätnou väzbou, ale zároveň nám dávajú priestor pre neustále zlepšovanie programu aj starostlivosť o užívateľov,” zhrňuje Michal Prouza, riaditeľ softwérovej divízie Zoner software, a.s.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

S novou bezdrôtovou hernou myšou Logitech G604 Lightspeed budete mať všetko pevne v ruke

16.09.2019 13:17

Logitech G, značka spoločnosti Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) a popredný inovátor herných technológií a vybavenia, dnes predstavila bezdrôtovú hernú myš Logitech® G604 LIGHTSPEED. Táto bezdrôtová ...

Tlačové správy

Festival vedy a techniky AMAVET 2019 – 22. ročník

16.09.2019 11:25

„ZREALIZUJ SVOJ NÁPAD“ je sloganom tohtoročného, už 22. ročníka Festivalu vedy a techniky AMAVET 2019 (FVAT). Od 1. septembra, kedy v Asociácii pre mládež vedu a techniku (AMAVET) spustili registráciu ...

Tlačové správy 1

Telekom bude na jeseň zrýchľovať internetové pripojenie na celom Slovensku a zruší FUP na metalickej sieti

16.09.2019 11:15

Slovak Telekom chystá ďalšie zvyšovanie rýchlosti pevného internetu. Najbližšie týždne bude realizované nové plošné zrýchlenie prístupov na VDSL a optickej sieti. Postupne budú zvyšované rýchlosti po ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

elearn