Image
6.9.2017 0 Comments

Zoner Photo Studio X s jesennou aktualizáciou

Spoločnosť Zoner software na tlačovej konferencií v Brne predstavila novú-jesennú aktualizáciu softvéru Zoner Photo Studio X, ktorý oslavuje už jeden rok.

Spoločnosť Zoner pred rokom prešla na systém predplatného, ktorý zozačiatku vytvoril kontroverzie medzi používateľmi, avšak nakoniec bol prijatý ako lepší variant vďaka častejšej dostupnosti aktualizácií a lepšej podpore.

Novinkou je dlho očakávaný retušovací štetec. Ako prvý na svete dovoľuje kombináciu viacerých masiek a zároveň viacej ťahov v rámci jednej masky. Prácu urýchli aj automatické vyhľadanie zdrojovej oblasti pre retušovanie. Veľkou výhodu oproti konkurencii je podpora prítlaku pera tabletu v module vyvolať. Modul editor dostal nové funkcie. Základné úpravy expozície, farieb, úrovní alebo kriviek môže užívateľ aplikovať do samotnej vrstvy úprav, ktorú je možné kedykoľvek upraviť.

Nová aktualizácia sa môže pochváliť editorom videoklipov. Je to síce len začiatok, ale pre príležitostné úpravy postačí jednoduchý strih videa, vloženie fotiek alebo aj skladby.

Zoner Photo Studio sa naspäť vrátilo k podpore prítlaku grafických tabletov a vďaka novej technológií Windows Ink je omnoho zaujímavejší. Grafik môže prítlakom ovplyvňovať priemer, krytie, hustotu, rozmazanie a pri štetci aj rozostup. Táto funkcia je dostupná nie len v module Editor, ale aj v module Vyvolať.

Firemných zákazníkov zasa poteší návrat indexovej tlače. Menu sa usídlilo v module vytvoriť a ponúka viacej možností formátovania. Užívateľ si môže vybrať z ponuky šablón alebo z vlastného nastavenia  rozloženie obrázkov, vzhľad papieru alebo vytvoriť doplňujúci text.

Pribudli aj ďalšie novinky, medzi ktoré patrí rýchlejšie načítanie zložiek s väčším množstvom obrázkov, podpora sieťového úložiska OneDrive alebo aj lepšie ilustrácie hraníc rozmazania štetca.

Pribudli aj klávesové skratky pre rýchle povolenie a zakázanie masiek, alebo pre zobrazenie iba jednej masky. Tiež si lepšie rozumie s tracklogmi bez výškových informácií a s RAW súbormi s novších fotoaparátov ako Nikon D7500 a Canon 6D Mark II.

Zoner Photo Studio X si môžete stiahnuť zo stránky produktu aj v skúšobnej verzii na 30 dní alebo zakúpiť ročné predplatné v hodnote 45,50 Eur. V rámci predplatného máte zadarmo plnú technickú podporu, priebežné aktualizácie, návody aj výukové videá.

Zobrazit Galériu
Autor: Adam Lukáč

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Produkty

ISE 2018: Optoma

15.02.2018 23:17

Spoločnosť Optoma je známa predovšetkým ako výrobca kvalitných projektorov. Tentoraz však predstavovala novú LED stenu, zostavenú z LED panelov s pomerom strán 16:9, s rozstupom 2,6 mm a celkovou hrúb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá