Image
6.9.2017 0 Comments

Zoner Photo Studio X s jesennou aktualizáciou

Spoločnosť Zoner software na tlačovej konferencií v Brne predstavila novú-jesennú aktualizáciu softvéru Zoner Photo Studio X, ktorý oslavuje už jeden rok.

Spoločnosť Zoner pred rokom prešla na systém predplatného, ktorý zozačiatku vytvoril kontroverzie medzi používateľmi, avšak nakoniec bol prijatý ako lepší variant vďaka častejšej dostupnosti aktualizácií a lepšej podpore.

Novinkou je dlho očakávaný retušovací štetec. Ako prvý na svete dovoľuje kombináciu viacerých masiek a zároveň viacej ťahov v rámci jednej masky. Prácu urýchli aj automatické vyhľadanie zdrojovej oblasti pre retušovanie. Veľkou výhodu oproti konkurencii je podpora prítlaku pera tabletu v module vyvolať. Modul editor dostal nové funkcie. Základné úpravy expozície, farieb, úrovní alebo kriviek môže užívateľ aplikovať do samotnej vrstvy úprav, ktorú je možné kedykoľvek upraviť.

Nová aktualizácia sa môže pochváliť editorom videoklipov. Je to síce len začiatok, ale pre príležitostné úpravy postačí jednoduchý strih videa, vloženie fotiek alebo aj skladby.

Zoner Photo Studio sa naspäť vrátilo k podpore prítlaku grafických tabletov a vďaka novej technológií Windows Ink je omnoho zaujímavejší. Grafik môže prítlakom ovplyvňovať priemer, krytie, hustotu, rozmazanie a pri štetci aj rozostup. Táto funkcia je dostupná nie len v module Editor, ale aj v module Vyvolať.

Firemných zákazníkov zasa poteší návrat indexovej tlače. Menu sa usídlilo v module vytvoriť a ponúka viacej možností formátovania. Užívateľ si môže vybrať z ponuky šablón alebo z vlastného nastavenia  rozloženie obrázkov, vzhľad papieru alebo vytvoriť doplňujúci text.

Pribudli aj ďalšie novinky, medzi ktoré patrí rýchlejšie načítanie zložiek s väčším množstvom obrázkov, podpora sieťového úložiska OneDrive alebo aj lepšie ilustrácie hraníc rozmazania štetca.

Pribudli aj klávesové skratky pre rýchle povolenie a zakázanie masiek, alebo pre zobrazenie iba jednej masky. Tiež si lepšie rozumie s tracklogmi bez výškových informácií a s RAW súbormi s novších fotoaparátov ako Nikon D7500 a Canon 6D Mark II.

Zoner Photo Studio X si môžete stiahnuť zo stránky produktu aj v skúšobnej verzii na 30 dní alebo zakúpiť ročné predplatné v hodnote 45,50 Eur. V rámci predplatného máte zadarmo plnú technickú podporu, priebežné aktualizácie, návody aj výukové videá.

Zobrazit Galériu
Autor: Adam Lukáč

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AJ_TY_06

Najnovšie videáPC forum button