Image
20.2.2014 0 Comments

Zmena vo vedení Atosu. Peter Prónay odchádza, vystrieda ho Emil Fitoš

emil_fitos.jpg Rozhodnutím valného zhromaždenia spoločníkov Atos IT Solutions and Services, s.r.o., z 3. februára 2014 dochádza k zmene na pozícii konateľa a súčasne Country Managera / CEO. S účinnosťou od 3. februára 2014 sa konateľom spoločnosti Atos IT Solutions and Services, s.r.o., stáva Ing. Emil Fitoš.

Peter Prónay oznámil svoj úmysel odísť do dôchodku po zhruba 24 rokoch na čele spoločností SWH, PSE, Siemens Business Services, s.r.o., Siemens IT Solutions and Services, s.r.o., a Atos IT Solutions and Services, s.r.o.

V rokoch 1998 až 2011 pôsobil Emil Fitoš v koncerne Siemens. Postupne sa venoval projektovému riadeniu, marketingu a predovšetkým obchodu.

V čase vstupu do obchodu boli IT zložky koncernu Siemens v lokálnom biznise zastúpené iba minimálne. Stratégia, ktorou sa to podarilo zmeniť, bola založená na inovatívnych riešeniach a na referenciách sesterských zložiek koncernu v zahraničí.

Emil Fitoš bol jedným z iniciátorov vzniku portálu www.obcan.sk, v rámci ktorého bol na Slovensku prvýkrát použitý koncept životných udalostí. Zaslúžil sa o vytvorenie prvého archívu elektronických dokumentov použiteľných na právne účely, Notárskeho centrálneho registra listín. Zohral aktívnu rolu pri vzniku unikátnej implementácie systému SAP pod názvom SOFIA, ktorá umožňuje zdieľať etalónové riešenie finančného informačného systému osemnástim slovenským univerzitám. Pod jeho vedením bolo na Slovensku komerčne nasadené progresívne riešenie platieb prostredníctvom mobilných telefónov - systém Mobil Parking.

Po 1. 7. 2011 sa na základe medzinárodnej akvizície divízia Siemens IT Solutions and Services stala súčasťou koncernu Atos.

V transformovanej spoločnosti začal pôsobiť ako riaditeľ divízie High-tech Transaction Services. To zahŕňalo zavádzanie nového medzinárodného portfólia, ako sú platobné systémy, moderné riešenia v oblasti energetiky, špecializované IT služby v oblasti dopravy či bezpečnosti.

V nedávnom období sa Emil Fitoš koncentroval na posilnenie inovatívnych kapacít spoločnosti. Ako v prvej stredoeurópskej krajine koncernu sa nám podarilo na Slovensku zriadiť pobočku výskumno-vývojovej koncernovej divízie Atos and Research and Innovation. V súčasnosti už v Bratislave niekoľko skupín pracovníkov Atosu pôsobí v aktívnom výskume financovanom z lokálnych aj nadnárodných zdrojov. ATOS sa tým stal jednou z mála IT firiem, ktorá sa na Slovensku profesionálne venuje výskumno-vývojovej činnosti.

Aktuálne sa Emil Fitoš venuje témam ako technologický transfer, nasadzovanie kolaboračných nástrojov v rozličných oblastiach, digitálna podpora vzdelávania alebo inteligentné meranie spotreby energií a s tým súvisiace procesy.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Toto sú najrýchlejšie rastúce technologické firmy na Slovensku

18.10.2019 00:05

V tohtoročnom, v poradí už dvadsiatom ročníku rebríčka Deloitte CE Fast 50 pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti v strednej Európe, sa umiestnili tri slovenské spoločnosti. Okrem ...

Biznis 3

Ako sa vedieť predať pri hľadaní novej práce? Tradičné CVčko už nestačí

11.10.2019 00:10

Vnímanie práce sa v posledných 10 rokoch výrazne zmenilo, čo sa odráža aj v životopisoch. V minulosti sa na prácu hľadelo ako na ‚jednoprúdovú diaľnicu‘ – človek vyštudoval nejaký odbor a následne v ň ...

Biznis 1

Ako osloviť ITčkárov alebo ako sa robí moderné HR

10.10.2019 00:04

O nedostatku IT pracovníkov sa hovorí už roky. Riešeniu problému neprispieva ani všeobecne veľmi nízka nezamestnanosť, a tak je pre niektoré firmy takmer nadľudskou úlohou nájsť a zamestnať kvalitného ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019