Zhrnutie dohadov o novom skladacom telefóne Samsung Galaxy Z Flip

0

Ďalšie podujatie Unpacked, kde by mal Samsung predstaviť svoje nové vlajkové smartfóny, sa uskutoční 11. februára. Ako samozrejmosť sa očakáva pokračovanie série Galaxy S10 (zrejme to bude Galaxy S20). Zvesti však hovoria, že spoločnosť tu predstaví aj druhý skladací telefón, ktorý by sa mohol veľmi líšiť od problematického modelu Galaxy Fold. Agentúra Bloomberg už minulý rok v marci informovala, že Samsung pracuje na véčkovom modeli, a v októbri Samsung oficiálne naznačil koncepciu véčkového skladania.

Odvtedy sa objavilo mnoho dohadov a telefón sa bude pravdepodobne nazývať Galaxy Z Flip. Ponúkame zhrnutie toho, čo sme sa o ňom zatiaľ mohli dozvedieť. Galaxy Fold bolo zariadenie s rozmermi tabletu, ktoré sa dalo zložiť do veľkosti telefónu. Zdá sa, že Galaxy Z Flip bude mať veľkosť telefónu a bude sa dať zložiť na menší telefón. V rozloženom stave bude vyzerať ako väčšina iných smartfónov, no po zložení to bude malý štvorec. Ukázali to uniknuté marketingové fotografie zariadenia, zverejnené webom WinFuture.

Hoci Z Flip sa bude skladať podobne ako Motorola Razr, čo je takisto telefón bežnej veľkosti, ktorý sa  dá zložiť na niečo menšie, sú tu isté odlišnosti. Razr má bradu, aj keď je zložený, zatiaľ čo zvesti o Z Flip naznačujú, že jeho dve polovice sa môžu symetricky zatvárať. Problémom Galaxy Fold bol nespoľahlivý plastový displej. Hovorí sa však, že Z Flip bude mať sklený displej, čo by mohlo takýmto nedostatkom zabrániť. Mohla by však byť pridaná extra plastová vrstva, ktorá poskytne obrazovke dodatočnú ochranu.

Sklo by údajne nieslo obchodnú značku Samsung Ultra Thin Glass a Samsung na ňom spolupracuje s nemeckým výrobcom skla Schott, ktorý už niekoľko rokov vyvíja ultratenké sklo. Podľa Ishana Agarwala bude mať telefón displej OLED s uhlopriečkou 6,7 palca. WinFuture k tomu dodáva rozlíšenie FHD+ (2636 × 1080) a pomer strán 22:9. Podľa niektorých zdrojov bude na Z Flip aj v zatvorenom stave viditeľný malý displej (1,06-palcový OLED s rozlíšením 300 × 116), kde by sa mali objaviť informácie o nabíjaní, stave batérie a dal by sa využiť ako hľadáčik pre zadnú kameru.

Z Flip môže používať čip Snapdragon 855+, ktorý ponúka vyššie taktovacie frekvencie a 15-percentné zvýšenie výkonu GPU v porovnaní s procesorom Snapdragon 855. Mal by mať 8 GB RAM a 256 GB internej pamäte, ale bez podpory microSD. Môže mať dve 12-megapixlové zadné kamery, jednu širokouhlú a jednu ultraširokouhlú. Predná kamera, umiestnená v otvore, by mohla mať 10 Mpx snímač. Navyše Z Flip môže byť prvým telefónom, ktorý dokáže zaznamenať 8K video.

Batéria by mala mať kapacitu 3300 mAh a podporovať 15-wattové rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie a reverzné bezdrôtové nabíjanie, mohli by ste teda nabíjať Galaxy Buds iba ich zapojením do telefónu. K dispozícii by mal byť kapacitný snímač odtlačkov prstov. Podľa marketingových snímok to nevyzerá tak, že Z Flip bude mať konektor na slúchadlá. Pokiaľ ide o záves, ten by mal udržať obrazovku Z Flipu v ľubovoľnom uhle a mohol by sa uzamknúť v uhle 90°, takže možno spodnú polovicu telefónu na podporu tej hornej.

Cena telefónu sa odhaduje na 1400 dolárov (bude teda lacnejší ako 1980-dolárový Galaxy Fold) a na trh by mal byť uvedený okolo 14. februára. V Európe sa predpokladá cena 1500 eur.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Samsung Galaxy smartfon telefon dizajn displej kamera

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať