Image
2.9.2019 0 Comments

Ženy sa ujímajú vlády nad rodinnou elektronikou. Pomáhajú im v tom inteligentné reproduktory s hlasovým ovládaním

Nové prieskumy spoločnosti D-Link v Európe odhalili zmenu trendu v tom, kto zvyčajne vlastní, nakupuje a používa spotrebnú elektroniku a elektronické pomôcky v modernej chytrej domácnosti - viac ako polovica žien (55%) naprieč Európou totiž uvádza, že vo svojich rodinách „preberá velenie nad technikou“.

Prieskum tiež zistil, že používanie inteligentných reproduktorov s hlasovým ovládaním ako sú Amazon Alexa, Google Home alebo Apple HomePod, podporil kladný vzťah k technologickým vymoženostiam u milióna ľudí po celej Európe. Asi 67% žien aj ich rodín na celom kontinente vraj vďačí svojim hlasom ovládaným šikovným reproduktorom za zvýšenie dôvery v užitočnosť nových technológií. Viac než 480 000 000 Európanov (65%) dnes už vlastní alebo má v pláne kúpiť do svojej domácnosti reproduktor s hlasovým asistentom.

Z uvedeného počtu takéto zariadenie už vlastní alebo ho v blízkej budúcnosti plánuje kúpiť viac než 61% európskych žien. Štúdia tiež zistila, že v priemere asi polovina žien v celej Európe (55%) je vo svojich rodinách osobami, ktoré budú nakupovať a používať tieto šikovné pomôcky najviac. Medzi najväčších priaznivcov techniky patria ženy v Taliansku, keďže viac ako 62% z nich uvádza, že moderné technológie nakupuje a používa zo všetkých členov domácnosti najviac.

Za nimi nasledujú ženy v Nemecku a Španielsku (59%), Francúzsku (54%) a vo Veľkej Británii (37%). Spolu s rastúcou dôverou v technológie drvivá väčšina asi tri štvrtiny (72%) ľudí v celej Európe hovorí, že im šikovný reproduktor s hlasovým asistentom nejakým spôsobom obohatil život - vrátane 70% žien na celom kontinente.

Celkom polovica Európanov (50%) vďačí šikovným reproduktorom s hlasovým asistentom za to, že im ušetrili čas, pričom rovnako veľká časť (50%) sa tiež domnieva, že im ich zariadenie pomohlo uľahčiť každodenné úlohy. Približne tretina (33%) Európanov si taktiež pochvaľuje pokojnejšie domáce prostredie a vyhlasuje, že Amazon Alexa, Google Home Assistant alebo Apple HomePod majú podiel na tom, že pre nich boli niektoré situácie menej stresujúce.

Pri skúmaní najbežnejších spôsobov použitia chytrých reproduktorov s hlasovým ovládaním sa ukázalo, že väčšina Európanov (71%) využíva tieto zariadenia hlavne na počúvanie hudby, rádia alebo podcastov. Potom nasledujú informácie o počasí (57%), funkcia budíka alebo časovača (52%), zisťovanie najnovších správ a aktuálnych udalostí (52%) a kladenie vtipných otázok (41%).

Výskum ďalej zistil, že viac ako dvaja z piatich ľudí v Európe (42%) používa reproduktor s hlasovým asistentom v spolupráci s ďalšími chytrými domácimi zariadeniami ako sú chytré zásuvky, routery, domáce bezpečnostné kamery a rôzne senzory.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Nový bezdrôtový nabíjací štandard Ki: Kuchynské spotrebiče budú bez káblov

28.10.2019 00:10

Organizácia Wireless Power Consortium pracuje na návrhu nového nabíjacieho štandardu Ki Cordless Kitchen, ktorý má umožniť vývoj bezpečnejších, inteligentnejších a pohodlnejších kuchynských spotrebičo ...

Technológie

Akustická kamera - ako funguje a na čo sa používa

08.10.2019 00:08

Na sprievodnej výstave konferencie CEIT & Trend konferencia Smart Industry 2019 v Žiline mohli účastníci vidieť aj akustickú kameru určenú na lokalizáciu hluku či už pri meraní prototypov elektros ...

Technológie 4

14-ročný chlapec pomáha hendikepovaným na celom svete. Príde prednášať aj na Slovensko

07.10.2019 15:23

Zatiaľ čo bežné 9-ročné deti premýšľajú maximálne nad tým, či dnes môžu ísť von s kamošmi, alebo akú novú appku si stiahnu do telefónu, Alexander Knoll už v tom veku premýšľal, ako by sa dalo pomôcť h ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá