Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Recenzia: Zenfone Zoom S – prvý Zenfone s duálnou zadnou kamerou

0

Tento rok ASUS uviedol na indický trh Zenfone Zoom S, ktorý sa k nám dostal pod názvom Zenfone 3 Zoom. Týmto modelom chce bodovať v strednej cenovej kategórii.

Prvý dojem

Zaoblená kovová konštrukcia a tvrdé sklo – hneď na prvý pohľad vyzerá Zoom S robustne a elegantne. Na zadnej strane má snímač odtlačkov prsta a od svojho predchodcu sa líši dvojitou kamerou, ktorá sa pomaly, ale isto stáva štandardnou výbavou, na ktorú sme však zvyknutí skôr pri drahších zariadeniach a v tejto cenovej kategórie to zatiaľ také bežné nie je. Tlačidlá na prednej strane sú podsvietené a displej je lemovaný. V balení okrem klasickej nabíjačky nájdeme aj slúchadlá či priehľadný obal na telefón, čo poteší každého, kto si potrpí na bezpečnosť zariadenia.

Fotoaparát

Na prvý pohľad zaujme fotoaparát, 2,3× optický zoom a ešte 12× digitálny zoom s dvoma objektívmi, pričom každý z nich má iné ohnisko (25 a 59 mm). Prvý objektív je širokouhlý so senzorom Sony IMX362 a technológiou ASUS SuperPixel, vďaka ktorej vieme fotografovať aj v zlých svetelných podmienkach. Druhý objektív je vhodný skôr na fotky z väčšej vzdialenosti. S objektívmi možno taktisto zaznamenať 4K videá. Predná kamera má 13 Mpx a s funkciou screen flash vieme zhotoviť fotky aj v zlom osvetlení.

Softvér

Zenfone Zoom S je vybavený operačným systémom Andoid 6.0 Marshmallow. Už štandardne nám telefón hneď po zapnutí ponúka množstvo predinštalovaných aplikácií, niektoré ma však pozitívne prekvapili, ako napríklad fitnes aplikácia alebo aplikácia To do list. Tie som používala aj doteraz, ale musela som si ich zvlášť sťahovať. Nadšenci selfie ocenia skrášľovaciu aplikáciu, ktorá je takisto predinštalovaná.

Hardvér

Veľa ľudí asi nepoteší fakt, že Zoom S sa síce môže používať ako dual SIM, ide však len o hybridný slot dual SIM. Displej má na maximálnom jase 500 nitov, takže je čitateľný aj vonku a chráni ho odolné sklo Gorilla Glass 5 s 2,5D zaoblením. Batéria má na telefón strednej triedy veľkú kapacitu a ASUS sľubuje, že v úspornom režime by telefón mal vydržať až 42 dní. Napriek kvalitnému fotoaparátu a veľkej batérii ide o tenký model. Zenfone Zoom S poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 625 s taktom 2 GHz a s GPU Adreno 506. Čo sa týka pamäte zariadenia, má 4 GB RAM a 64 GB vnútorného úložného priestoru, ktorý možno ďalej rozšíriť až na 2 TB prostredníctvom karty microSD. Počas testovania šlo všetko hladko, ani raz sa mi nestalo, že by telefón sekal alebo nespolupracoval.

Verdikt

Pokiaľ neočakávate fotky ako zo zrkadlovky, nemá vás čo sklamať. Kapacita batérie je nadpriemerná a vydrží vskutku dlho. Jediné, čo by sa dalo prístroju vyčítať, je slabší signál, ktorý som zaznamenala, ale to nie je nič katastrofálne.

Parametre:

• Uhlopriečka displeja: 5,5", rozlíšenie v pixeloch: 1920 × 1080, typ displeja: AMOLED, veľkosť úložiska: 64 GB, kapacita batérie: 5000 mAh, verzia operačného systému: Android 6.0 (Marshmallow), veľkosť operačnej pamäte: 4 GB, rozlíšenie zadnej kamery: 12 Mpx, rozlíšenie prednej kamery: 13 Mpx, rozmery (šírka × výška × hĺbka): 77 × 154,3 × 7,99 mm, skóre AnTuTu Benchmark: 64177

• Cena: 440 EUR             

PLUSY, MÍNUSY:

+ Duálny fotoaparát, 5000 mAh batéria, cena
- Ľahko zašpiniteľný displej, iba hybridný dual SIM, občas padá ­aplikácia fotoaparátu

HODNOTENIE:

Dizajn: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 85 %
Displej: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 90 %
Foto/video: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 95 %
Výkon: ■ ■ ■ ■ ■ 90 %

Celkovo: 90 %

Zobrazit Galériu

Veronika Búcsiová

Všetky autorove články
ZenFone

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať