Image
2.10.2018 0 Comments

Zeiss zabudoval Adobe Lightroom do svojho full frame fotoaparátu ZX1

V poslednom čase bolo prezentovaných množstvo výborných fotoaparátov, no medzi najzaujímavejšie kúsky patrí model firmy Zeiss – full frame fotoaparát s pevným objektívom a s integrovaným softvérom Adobe Lightroom.

Nemôžete na ňom síce vymeniť pripojený objektív (35 mm f /2,0), ale zato získate 37,4 Mpx full frame snímač v relatívne (ale nie úplne) malom tele.

ZX1 obsahuje 512 GB zabudovaného úložného priestoru, takže ani nepotrebujete kartu SD (nie je jasné, či ju vôbec možno do fotoaparátu vložiť). Ovládacích prvkov je minimum – na hornej strane nájdete ovládanie ISO a rýchlosti uzávierky a na objektíve manuálny clonový krúžok. Na zadnej strane je len jedno fyzické tlačidlo.

Ostatné nastavenia sa robia na 4,3-palcovom dotykovom displeji. A tam budete môcť aj upravovať svoje fotografie pomocou programu Lightroom. Fotoaparát podporuje pripojenia cez Wi-Fi, Bluetooth a USB-C. Zeiss v podstate v zadnej časti fotoaparátu vytvoril prispôsobenú verziu androidového tabletu, ktorá je schopná spustiť mobilnú aplikáciu Lightroom.

Spoločnosť Zeiss je všeobecne známa svojimi vynikajúcimi objektívmi, ale zatiaľ nevyrábala digitálne fotoaparáty. Tlačová správa však naznačuje, že model ZX1 nebude jediný. Hoci Zeiss ho označuje ako „koncept fotoaparátu“, uvádza, že do predaja by sa mal dostať začiatkom roka 2019. Cena zatiaľ nebola oznámená, ale pravdepodobne nebude lacný, porovnateľné fotoaparáty stoja okolo 3000 dolárov a viac.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

HONOR 20 PRO v predaji | EISA Award

16.08.2019 10:20

HONOR, globálna značka smartfónov, dnes spustila predaje modelu HONOR 20 Pro. Modelzískal od ExpertImaging and Sound Association (EISA) ocenenie „EISA Lifestyle Smartphone 2019–2020“ zavynikaj ...

Technológie

Cesta developera: Od pevných diskov po DevOps

15.08.2019 00:01

Špeciálny projekt K článku ma inšpirovala reč Johna Romera na konferencii WeAreDevelopers. John je jedným zo zakladateľov firmy id Software, ktorá stojí za vývojom populárnych počítačových hier, ako ...

Technológie

Systém Dentis pomáha zubárom byť efektívnejším

09.08.2019 00:10

Špeciálny projekt Aj slovenský softvér vie preraziť a konkurovať tým zabehnutým. Príkladom nie je len Eset, či Sygic, ale i  špeciálny softvér určený pre zubných lekárov a kliniky – Dentis.  Ten v je ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá