Image
2.10.2018 0 Comments

Zeiss zabudoval Adobe Lightroom do svojho full frame fotoaparátu ZX1

V poslednom čase bolo prezentovaných množstvo výborných fotoaparátov, no medzi najzaujímavejšie kúsky patrí model firmy Zeiss – full frame fotoaparát s pevným objektívom a s integrovaným softvérom Adobe Lightroom.

Nemôžete na ňom síce vymeniť pripojený objektív (35 mm f /2,0), ale zato získate 37,4 Mpx full frame snímač v relatívne (ale nie úplne) malom tele.

ZX1 obsahuje 512 GB zabudovaného úložného priestoru, takže ani nepotrebujete kartu SD (nie je jasné, či ju vôbec možno do fotoaparátu vložiť). Ovládacích prvkov je minimum – na hornej strane nájdete ovládanie ISO a rýchlosti uzávierky a na objektíve manuálny clonový krúžok. Na zadnej strane je len jedno fyzické tlačidlo.

Ostatné nastavenia sa robia na 4,3-palcovom dotykovom displeji. A tam budete môcť aj upravovať svoje fotografie pomocou programu Lightroom. Fotoaparát podporuje pripojenia cez Wi-Fi, Bluetooth a USB-C. Zeiss v podstate v zadnej časti fotoaparátu vytvoril prispôsobenú verziu androidového tabletu, ktorá je schopná spustiť mobilnú aplikáciu Lightroom.

Spoločnosť Zeiss je všeobecne známa svojimi vynikajúcimi objektívmi, ale zatiaľ nevyrábala digitálne fotoaparáty. Tlačová správa však naznačuje, že model ZX1 nebude jediný. Hoci Zeiss ho označuje ako „koncept fotoaparátu“, uvádza, že do predaja by sa mal dostať začiatkom roka 2019. Cena zatiaľ nebola oznámená, ale pravdepodobne nebude lacný, porovnateľné fotoaparáty stoja okolo 3000 dolárov a viac.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Unikli oficiálne obrázky krytov na Samsung Galaxy S20. Sú iné ako tie doterajšie

27.01.2020 11:19

Už o pár týždňov Samsung predstaví na tlačovom podujatí svoje najnovšie vlajkové telefóny. Koluje o nich už dosť veľa zvestí, ale teraz Ishan Agarwal zverejnil na Twitteri obrázky, o ktorých tvrdí, že ...

Technológie

Zimný test fotovoltického panelu, porovnanie s letným testom

27.01.2020 00:00

V letnom dvojčísle sme uverejnili test fotovoltického panelu v ktorom som porovnával výkon, ktorý je panel schopný dodať v závislosti od toho, či na panel svieti priame slnko, alebo je mierna oblačnos ...

Technológie

Philips predstavil novinky v rodine LED televízorov pre rok 2020

24.01.2020 12:40

Philips predstavil koncom januára v Amsterdame kľúčovým partnerom a médiám technológie a nové modely svojich televízorov pre rok 2020. <iframe width="1189" height="669" src="https:/ ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá