Image
2.10.2018 0 Comments

Zeiss zabudoval Adobe Lightroom do svojho full frame fotoaparátu ZX1

V poslednom čase bolo prezentovaných množstvo výborných fotoaparátov, no medzi najzaujímavejšie kúsky patrí model firmy Zeiss – full frame fotoaparát s pevným objektívom a s integrovaným softvérom Adobe Lightroom.

Nemôžete na ňom síce vymeniť pripojený objektív (35 mm f /2,0), ale zato získate 37,4 Mpx full frame snímač v relatívne (ale nie úplne) malom tele.

ZX1 obsahuje 512 GB zabudovaného úložného priestoru, takže ani nepotrebujete kartu SD (nie je jasné, či ju vôbec možno do fotoaparátu vložiť). Ovládacích prvkov je minimum – na hornej strane nájdete ovládanie ISO a rýchlosti uzávierky a na objektíve manuálny clonový krúžok. Na zadnej strane je len jedno fyzické tlačidlo.

Ostatné nastavenia sa robia na 4,3-palcovom dotykovom displeji. A tam budete môcť aj upravovať svoje fotografie pomocou programu Lightroom. Fotoaparát podporuje pripojenia cez Wi-Fi, Bluetooth a USB-C. Zeiss v podstate v zadnej časti fotoaparátu vytvoril prispôsobenú verziu androidového tabletu, ktorá je schopná spustiť mobilnú aplikáciu Lightroom.

Spoločnosť Zeiss je všeobecne známa svojimi vynikajúcimi objektívmi, ale zatiaľ nevyrábala digitálne fotoaparáty. Tlačová správa však naznačuje, že model ZX1 nebude jediný. Hoci Zeiss ho označuje ako „koncept fotoaparátu“, uvádza, že do predaja by sa mal dostať začiatkom roka 2019. Cena zatiaľ nebola oznámená, ale pravdepodobne nebude lacný, porovnateľné fotoaparáty stoja okolo 3000 dolárov a viac.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Americká armáda zaradí do výzbroje laserové zbrane a hypersonické rakety

13.06.2019 00:00

Americká armáda vyhlásila, že bude v priebehu nasledujúcich štyroch rokov pripravená na nasadenie hypersonických rakiet a laserových zbraní namontovaných na vozidlách, ak sa budú stupňovať technologic ...

Technológie 1

Dron Skai na vodíkový pohon prepraví ako lietajúci taxík až 4 cestujúcich

13.06.2019 00:00

Na zoznam spoločností vyvíjajúcich lietajúce autá sa pridal ďalší startup Alaka’i Technologies. Jeho lietadlo Skai sa môže používať podobne ako konkurenčné produkty v úlohe leteckého taxíka alebo na d ...

Technológie

DJI RoboMaster S1 je programovateľný robotický tank vybavený umelou inteligenciou

13.06.2019 00:00

Výrobca dronov DJI urobil odvážny krok do oblasti vzdelávacích technológií. Predstavil svoj prvý pozemný robot RoboMaster S1, ktorý pripomína miniatúrny tank. Jeho úlohou je ukázať novým používateľom ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button