Image
2.10.2018 0 Comments

Zeiss zabudoval Adobe Lightroom do svojho full frame fotoaparátu ZX1

V poslednom čase bolo prezentovaných množstvo výborných fotoaparátov, no medzi najzaujímavejšie kúsky patrí model firmy Zeiss – full frame fotoaparát s pevným objektívom a s integrovaným softvérom Adobe Lightroom.

Nemôžete na ňom síce vymeniť pripojený objektív (35 mm f /2,0), ale zato získate 37,4 Mpx full frame snímač v relatívne (ale nie úplne) malom tele.

ZX1 obsahuje 512 GB zabudovaného úložného priestoru, takže ani nepotrebujete kartu SD (nie je jasné, či ju vôbec možno do fotoaparátu vložiť). Ovládacích prvkov je minimum – na hornej strane nájdete ovládanie ISO a rýchlosti uzávierky a na objektíve manuálny clonový krúžok. Na zadnej strane je len jedno fyzické tlačidlo.

Ostatné nastavenia sa robia na 4,3-palcovom dotykovom displeji. A tam budete môcť aj upravovať svoje fotografie pomocou programu Lightroom. Fotoaparát podporuje pripojenia cez Wi-Fi, Bluetooth a USB-C. Zeiss v podstate v zadnej časti fotoaparátu vytvoril prispôsobenú verziu androidového tabletu, ktorá je schopná spustiť mobilnú aplikáciu Lightroom.

Spoločnosť Zeiss je všeobecne známa svojimi vynikajúcimi objektívmi, ale zatiaľ nevyrábala digitálne fotoaparáty. Tlačová správa však naznačuje, že model ZX1 nebude jediný. Hoci Zeiss ho označuje ako „koncept fotoaparátu“, uvádza, že do predaja by sa mal dostať začiatkom roka 2019. Cena zatiaľ nebola oznámená, ale pravdepodobne nebude lacný, porovnateľné fotoaparáty stoja okolo 3000 dolárov a viac.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

IQOS 3 DUO chce pomôcť ešte viac presadiť bezdymové fajčenie

15.10.2019 14:36

Philip Morris pokračuje vo vývoji technológie IQOS s cieľom pomôcť dospelým fajčiarom prejsť na bezdymové výrobky. IQOS je riešenie typu “Heat-not-burn”, čo znamená, že funguje na báze zahrievania tab ...

Technológie

Bude takto vyzerať smartfón budúcnosti? Spolutvorca Androidu predstavil Project Gem

10.10.2019 14:15

Zatiaľ sú o novom zariadení k dispozícii len obrázky od Andyho Rubina, výkonného manažéra spoločnosti Essential a spolutvorcu Androidu, na ktorých vidíme podlhovastý telefón s veľmi vysokým používateľ ...

Technológie

Robotika: musia byť roboty humanoidné?

09.10.2019 00:10

Rovnaký názov, ako nadpis článku mala aj prednáška profesora Dennisa Honga, riaditeľa RoMeLa (Robotics and Mechanism Laboratory) UCLA na konferencii Slovak TechForum. Dennis predstavil niekoľko veľmi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019