Zaujímavá kamera do auta LAMAX S9 Dual

0

Toto zariadenie s dotykovým displejom vám prinesie možnosti moderných vozidiel s kamerami pre cúvanie. Máte možnosť zaznamenávať dej pred aj za vozidlom a to v kvalite 1080p. Predná kamera sleduje, či nevybočíte z jazdného pruhu, alebo sa príliš nepriblížite k vozidlu pred vami. 

Video

Montáž je pomerne jednoduchá. Predná kamera s dotykovým displejom sa upevní gumičkami o spätné zrkadlo v interiéri auta.

Zadná širokouhlá  kamera sa prilepí zvnútra na zadné sklo. Následne treba vhodne umiestniť káblik, ktorým sa zadná kamera pripája j centrálnej jednotke na vnútornom zrkadle.

Na tomto kábli je aj červený jednožilový káblik. Ten je u vozidiel, ktoré majú po vypnutí motora odpojenú palubnú zásuvku na 12 V potrebné pripojiť na plus pól žiarovky parkovacieho svetla, aby kamera mala napájanie. Inak kedy ste naposledy použili parkovacie svetlá, alebo auto so zapnutými parkovacími svetlami?  

Taktiež je potrebné priviesť napájanie z adaptéra do palubnej zásuvky. Adaptér je súčasťou balenia a je na ňom aj USB konektor, takže môžete z neho napájať, alebo nabíjať aj ďalšie zariadenia.  V balení je aj GPS modul, ktorý je potrebné nalepiť na vhodné miesto, napríklad na vrhnú stenu prístrojovej dosky pod predné sklo. Upevnenie na vnútorné spätné zrkadlo je vynikajúce riešenie, pretože dotykový displej máte v dosahu ruky. Kameru môžete ovládať nielen pomocou dotykového displeja, ale aj hlasovými povelmi, takže nemusíte dávať preč ruky z volantu.  Keď je centrálna jednotka vypnutá, tak vyzerá a aj funguje ako klasické zrkadlo. Majitelia dodávok a pickupov, kde je zadné sklo malé alebo zakryté nákladom, si môžu prikúpiť vonkajšie zadnú kameru aj s 8 m prepojovacím káblom.

Rozlíšenie FullHD obidvoch lamier umožňuje zachytiť aj ŠZZ vozidiel pre vami aj za vami. Samozrejme so záznamami obsahujúcimi takého údaje je potrebné naložiť v zmysle platnej legislatívy. Kameru som aj z tohoto dôvodu testoval vo vozidle len provizórne a nerobil som fotky ani video z reálnej prevádzky. Prekvapila ma citlivosť zadnej kamery večer a v noci. Navyše, na obraze zo zadnej kamery sú zobrazené parkovacie linky, takže sa vojdete aj na miesta, kam ste si bez nej netrúfli. Po zaparkovaní sa navyše aktivuje parkovací režim, kedy kamera spustí nahrávanie, akonáhle zachytí otras. Predná kamera má zorný uhol 150°, zadná 130°. Objektív sa dá natáčať, takže si môžete nastaviť správny uhol tak, aby bolo v zábere vidno malú časť kapoty vášho auta. Skontrolujte si záber aj v smartfóne, alebo počítači, pretože to čo sa zobrazuje na displeji je orezané. Displej má totiž iný pomer šírky a výšky ako záber kamery.    U každého záberu sa môžete rozhodnúť, či do videa chcete pridať aj vodoznaky času, rýchlosti alebo GPS polohy. Kamera má vstavaný mikrofón s možnosťou vypnutia

LAMAX S9 Dual má implementované pokročilé systémy ADAS ako je LDWS (Lane Departure Warning System) a FCWS (Front Collision Warning System). Prvý z nich vás upozorní, ak nečakane vybočíte z pruhu, druhý pomôže dodržať bezpečnú vzdialenosť od vozidiel pred vami. Kamera taktiež umožňuje prenos nasnímaných fotiek a videí do smartfónu cez WiFi. 

Technické parametre: rozlíšenie prednej a zadnej kamery: Full HD (1920×1080) @ 30 FPS, zorný uhol: predná kamera 150°, zadná 130°. Rozmery 257×71×38 mm. Cena: 180 eur

+ veľa užitočných funkcií, kvalitný obraz, pomerne jednoduchá montáž

  • nejasne vysvetlené napájanie počas parkovania

Hodnotenie 8

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
LAMAX S9 Dual kamera do auta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať