Zaujímavá aplikácia pre rodičov. Deti si musia zacvičiť, aby získali „strojový“ čas pre svoj smartfón

0

Jedna z propagovaných funkcií systému iOS 12 bol Screen Time umožňujúci sledovať používanie aplikácií a nastaviť limity na skrátenie času stráveného pri telefóne. Môžete ju použiť pre seba, ale rodičia môžu obmedziť aj čas, ktorý trávia deti používaním konkrétnych aplikácií, napr. hier či YouTube. No jedna spoločnosť teraz prichádza s lepším nápadom – podnietiť deti, aby cvičením získavali dlhší čas na používanie aplikácií.

Goya-Move je aplikácia určená na odpútanie detí od mobilných zariadení a ich motivovanie na pohyb. Rodič môže nastaviť denný alebo hodinový cieľ pre svoje deti. Konkrétnu aplikáciu môže zablokovať po vypršaní určitého času.

Opätovne sa bude dať spustiť, až keď dieťa dosiahne požadovaný cieľ v cvičení. Vývojári tvrdia, že pôvodne vytvorili aplikáciu na použitie s vlastnými deťmi. Zámerom nie je potrestať deti odtrhnutím od telefónu, ale naučiť ich zodpovednosti a striedmosti pri jeho používaní.

Aplikácia Goya-Move sa dá bezplatne stiahnuť v App Store s in-app nákupmi vo výške 1,99 USD mesačne pre prvé dieťa a 1 dolár za mesiac za každé ďalšie dieťa. K dispozícii je aj 5-dňová bezplatná skúšobná verzia.

Zdroj: 9to5mac.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
aplikácia vzdelavanie hry zabava smartfon zdravie šport iOS Apple iPhone Mac macOS

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať