Image
30.5.2019 0 Comments

Začína sa transformácia agentúry NASES

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) prejde v nasledujúcich rokoch výraznými zmenami. Účastníkov konferencie Jarná ITAPA 2019 s tým oboznámil jej generálny riaditeľ Peter Ďurica.

Transformácia agentúry sa  bude týkať šiestich oblastí – organizácia a zamestnanci, prevádzka, produkty a služby, zákazníci, projekty a spolupráca s partnermi. ,,Hlavným cieľom NASES je vytvárať hodnoty pre občanov, podnikateľov, všetkých partnerov a zamestnancov,” zdôraznil generálny riaditeľ NASES Peter Ďurica.

Agentúra sa bude reformovať nielen navonok, ale aj na organizačnej úrovni. Generálny riaditeľ plánuje plánuje prijať 40 nových zamestnancov, ktorí pomôžu zabezpečiť kvalitnejšie a efektívnejšie fungovanie agentúry v rozsahu súčasných povinností. ,,Plánované zmeny umožnia NASES zaviesť chýbajúce procesy a pomôžu spoľahlivo prevádzkovať štátne IT,” uviedol Peter Ďurica a doplnil, že pracovníkov chce kontinuálne vzdelávať, aby sa zvyšovala ich kvalifikácia.

Bezpečnosť a kvalitu prevádzky by malo zabezpečiť aj nové Dátové centrum, ktoré má nahradiť v súčasnosti už nevyhovujúcu lokalitu na Úrade vlády SR. ,,NASES zároveň pracuje na kompletnej obnove infraštruktúry Ústredného portálu verejnej správy (ÚPVS), ktorá je stará jedno desaťročie a vo veľkej miere funguje bez licenčnej podpory komponentov,” vysvetlil Peter Ďurica.

Cieľom týchto zmien je naplniť víziu Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby. Tou je, aby bola stabilným, dôveryhodným a efektívnym poskytovateľom služieb a aby vedela pružne reagovať na legislatívne zmeny, nové požiadavky e-Governmentu a potreby používateľov.

Autor: NASES

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Samsung uvádza na slovenský trh päticu nových modelov slúchadiel AKG so štúdiovou kvalitou zvuku

14.06.2019 15:13

Spoločnosť Samsung predstavuje slovenským zákazníkom najnovší rad bezdrôtových slúchadiel so štúdiovou kvalitou zvuku a čistým a funkčným dizajnom prémiovej značky AKG. Kvalitné spracovanie skombinova ...

Tlačové správy

Preteky SHELL ECO-MARATHON EUROPE opäť preveria úspornú jazdu Slovákov

14.06.2019 14:41

Tri slovenské študentské tímy sa pridajú k tisíckam európskych študentov, ktorí mieria na medzinárodné preteky Shell Eco-marathon Europe 2019. Na novej trati v priestoroch Mercedes-Benz World vo Weybr ...

Tlačové správy

Spoločnosť Sygic vydáva doplnok Dashcam budúcej generácie pre svoju mobilnú navigáciu

14.06.2019 13:47

Spoločnosť Sygic, celosvetový líder v oblasti navigácie s viac ako 25-ročnými skúsenosťami, predstavila nový doplnok pre mobilné telefóny – doplnok Dashcam pre svoju špičkovú GPS navigáciu. Novinka pr ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button