Na prehliadače Chrome, Firefox a Edge prichádza zabezpečenie bez hesiel

0

Heslá sú často problémové a množstvo ľudí s nimi nevie poriadne narábať. Google, Mozilla a Microsoft preto budú v nasledujúcich mesiacoch spúšťať vstavanú podporu pre metódu prihlásenia bez hesla na Chrome, Firefox a Edge.

Podporovaná WC3 webová autentifikácia API (známa aj ako WebAuthn) bude súčasťou májových aktualizácií v Chrome a Firefoxe. Povolí, aby bezpečnosť bola riadená bez používateľských mien a hesiel - vďaka ukladaniu identifikačných dát cez špecifický kryptografický kľúč na iné zariadenia. Taktiež dá povolenie PINom, odtlačkom prstov, skenom tváre a iným biometrickým údajom, poskytnúť prístup stránkam pomocou pripojených zariadení.

Okrem redukcie risku phishingu, autentifikácia predstavuje aj lepšiu podporu pre zariadenia pripojené cez USB, NFC alebo Bluetooth, aby sa správali ako bezpečnostný kľúč pri procese prihlasovania. Či už ide o telefón, USB autentifikačný kód alebo smart hodinky či prsteň, mohlo by to v budúcnosti pomôcť k popularizácii vlny nositeľných bezpečnostných zariadení.

Zdroj: cnet.com

Zobrazit Galériu

redakcia

Všetky autorove články
web Chrome Firefox Edge bezpečnosť ochrana Google Microsoft

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať