ZTE Nubia Z9 nemá bočné rámčeky a ovláda sa dotykom hrán

0

zte-nubia-z9.jpg Spoločnosť ZTE začala na čínskom trhu ponúkať nový smartfón Nubia Z9 s 5,2-palcovým 2.5D displejom s rozlíšením 1080p, ktorého najzaujímavejšia črta je dizajn takmer bez rámčeka. Rámček okolo displeja je totiž tenší ako 1 mm. Ďalšia nevšedná vlastnosť je možnosť ovládať smartfón dotykom hrán.

Telefón je vybavený procesorom Snapdragon 810, 2900 mAh batériou, zadným 16 Mpx fotoaparátom so svetelnosťou f/2.0 a optickou stabilizáciou obrazu, schopným nahrávať 4K video, 8 Mpx predným fotoaparátom so svetelnosťou f/2.4, schopným zaznamenávať full HD video. Výrobca sľubuje aj hi-fi zvuk.

Ponúkať sa budú dva hlavné modely - jeden základný s 3 GB RAM a 32 GB úložiskom, druhý Elite so 4 GB RAM a 64 GB vnútornou pamäťou. Okrem toho bude dostupná ešte tretia exkluzívna verzia so snímačom odtlačkov prstov. Kupujúci si môže vybrať z dvoch farebných vyhotovení - zlatého a čierneho. Oficiálne ceny jednotlivých modelov sú v prepočte 564 dolárov, 645 dolárov, resp. 725 dolárov.


Okrem hardvéru sú na novom smartfóne zaujímavé aj inovatívne technológie, ide najmä o technológiu FIT (Frame Interactive Technology). Používatelia budú môcť niektoré funkcie telefónu spustiť dotykom prstov po okrajoch telefónu. Napríklad otočením telefónu do horizontálneho smeru a umiestnením prstov na štyri rohy telefónu možno spustiť fotoaparát.

nubia_z9_camera.gif

Ak telefón dvakrát stlačíte v dlani, môžete si zhotoviť screenshot.

nubia_z9_screenshot.gif

A regulovať jas môžete prejdením ukazovákom a palcom po okrajoch telefónu.

nubia_z9_lighting.gif

Zdroj: zdnet.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať