Image
6.2.2019 0 Comments

Z obývačiek do záhrady. iRobot má robotickú kosačku Terra, ktorá pokosí trávnik namiesto vás

Spoločnosť iRobot predstavila svoju novú robotickú kosačku na trávu Terra. Už nebudete musieť vstávať zavčasu, aby ste pokosili trávnik (čím budete zrejme vyrušovať susedov), teraz to už môže za vás urobiť robot. Terra si od úspešného robotického vysávača Roomba požičala zopár funkcií vrátane inteligentného mapovania priestoru.

Vyzerá trošku neohrabanejšie ako jej vákuoví robotickí bratranci, ale pravdepodobne je to preto, že je to outdoorový robot. Bude využívať inteligentnú technológiu mapovania, v podstate si vytvorí mapu vášho dvora a pohybom dopredu a dozadu metodicky pokosí váš trávnik.

Takisto si bude pamätať, ktoré časti dvora už pokosil, a automaticky sa vráti k nabíjačke, keď sa jeho batéria vybije. Podobne ako robotické vysávače bude Terra spolupracovať s aplikáciou iRobot Home. Používateľ bude môcť nastaviť výšku trávy a naplánovať, či sa bude trávnik kosiť cez deň alebo v noci.

Zaujímavý je fakt, že Terra bude využívať bezdrôtové majáky namiesto otravných káblových. Majáky sú ukotvené v zemi pomocou kolíkov, ktoré môžete do pôdy zabodnúť alebo zatĺcť kladivom, a mali by zostať na mieste počas celej sezóny kosenia. 

O cene sa výrobca zatiaľ nevyjadril, no vzhľadom na to, že kosačka bude mať podobné funkcie ako vysávače Roomba a bude potrebovať viacero bezdrôtových majákov, bolo by prekvapujúce, keby sa predávala za menej ako 1000 dolárov. Terra by sa v treťom štvrťroku mala začať predávať v Nemecku. 

Zdroj: gizmodo.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Sharp predviedol svoj skladateľný displej OLED určený pre smartfóny

18.04.2019 00:20

Sharp na nedávnej špeciálnej akcii v Tokiu demonštroval svoj prvý skladací displej OLED ako súčasť prototypu smartfónu. Má uhlopriečku 6,18 palca, rozlíšenie 2992 × 1440 a pomer strán 19:9, pričom môž ...

Inovácie

Bezplatná aplikácia DaVinci Resolve umožňí rýchlejšie a jednoduhšie strihať video

15.04.2019 00:05

DaVinci Resolve sa osvedčil ako vynikajúca lacná alebo dokonca bezplatná alternatíva k Premiere Pro CC od Adobe. Teraz Blackmagic Design predstavil DaVinci Resolve 16 s úplne novou „strihovou“ stránko ...

Inovácie 2

Fotoreportáž: Pozrite si „Mekáč“, ako ste ho ešte nevideli. Čo za veľkú novinku chystá?

12.04.2019 00:25

McDonald´s na Slovensku oficiálne predstavil koncept reštaurácií novej generácie. Prvé tri reštaurácie, ktoré spustili inovovanú prevádzku, sú v Bratislave. Do konca tohto roka by mal byť tento koncep ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

TREND Digital Healthcare 2019

Najnovšie videá

IXPO 2019


PC forum button