Image
6.2.2019 0 Comments

Z obývačiek do záhrady. iRobot má robotickú kosačku Terra, ktorá pokosí trávnik namiesto vás

Spoločnosť iRobot predstavila svoju novú robotickú kosačku na trávu Terra. Už nebudete musieť vstávať zavčasu, aby ste pokosili trávnik (čím budete zrejme vyrušovať susedov), teraz to už môže za vás urobiť robot. Terra si od úspešného robotického vysávača Roomba požičala zopár funkcií vrátane inteligentného mapovania priestoru.

Vyzerá trošku neohrabanejšie ako jej vákuoví robotickí bratranci, ale pravdepodobne je to preto, že je to outdoorový robot. Bude využívať inteligentnú technológiu mapovania, v podstate si vytvorí mapu vášho dvora a pohybom dopredu a dozadu metodicky pokosí váš trávnik.

Takisto si bude pamätať, ktoré časti dvora už pokosil, a automaticky sa vráti k nabíjačke, keď sa jeho batéria vybije. Podobne ako robotické vysávače bude Terra spolupracovať s aplikáciou iRobot Home. Používateľ bude môcť nastaviť výšku trávy a naplánovať, či sa bude trávnik kosiť cez deň alebo v noci.

Zaujímavý je fakt, že Terra bude využívať bezdrôtové majáky namiesto otravných káblových. Majáky sú ukotvené v zemi pomocou kolíkov, ktoré môžete do pôdy zabodnúť alebo zatĺcť kladivom, a mali by zostať na mieste počas celej sezóny kosenia. 

O cene sa výrobca zatiaľ nevyjadril, no vzhľadom na to, že kosačka bude mať podobné funkcie ako vysávače Roomba a bude potrebovať viacero bezdrôtových majákov, bolo by prekvapujúce, keby sa predávala za menej ako 1000 dolárov. Terra by sa v treťom štvrťroku mala začať predávať v Nemecku. 

Zdroj: gizmodo.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Xiaomi Mi A3 má AMOLED displej, Snapdragon 665 a cenovku 250 eur

19.07.2019 00:00

Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi predstavil svoj nový model Mi A3, čo je vlastne prerobený model Mi CC9e, ibaže s čistým Androidom One. Má 6,1-palcový displej AMOLED s rozlíšením 720 × 1560 px, čo zna ...

Inovácie

Robotická ruka Eva nestojí veľa a naprogramovať ju môže ktokoľvek za 15 minút

18.07.2019 00:10

Odvetvie priemyselných robotov nie je v žiadnom prípade malé. Podľa údajov  Medzinárodnej federácie robotiky  (International Federation of Robotics) bolo v roku 2017 na celom svete dodaných 387 000 ro ...

Inovácie 1

Dron sa dokáže vo vzduchu rozdeliť na 5 menších a doručiť tak náklad na 5 miest naraz (video)

12.07.2019 00:15

Krídlatá nažka (samara) je suchý nepukavý plod s jedným semenom a s krídlovitým tvarom, ktorý sa pomaly otáča, keď padá zo stromu (napr. z javora) na zem. Deti ich s obľubou samy vyhadzujú do vzduchu ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá