Image
6.2.2019 0 Comments

Z obývačiek do záhrady. iRobot má robotickú kosačku Terra, ktorá pokosí trávnik namiesto vás

Spoločnosť iRobot predstavila svoju novú robotickú kosačku na trávu Terra. Už nebudete musieť vstávať zavčasu, aby ste pokosili trávnik (čím budete zrejme vyrušovať susedov), teraz to už môže za vás urobiť robot. Terra si od úspešného robotického vysávača Roomba požičala zopár funkcií vrátane inteligentného mapovania priestoru.

Vyzerá trošku neohrabanejšie ako jej vákuoví robotickí bratranci, ale pravdepodobne je to preto, že je to outdoorový robot. Bude využívať inteligentnú technológiu mapovania, v podstate si vytvorí mapu vášho dvora a pohybom dopredu a dozadu metodicky pokosí váš trávnik.

Takisto si bude pamätať, ktoré časti dvora už pokosil, a automaticky sa vráti k nabíjačke, keď sa jeho batéria vybije. Podobne ako robotické vysávače bude Terra spolupracovať s aplikáciou iRobot Home. Používateľ bude môcť nastaviť výšku trávy a naplánovať, či sa bude trávnik kosiť cez deň alebo v noci.

Zaujímavý je fakt, že Terra bude využívať bezdrôtové majáky namiesto otravných káblových. Majáky sú ukotvené v zemi pomocou kolíkov, ktoré môžete do pôdy zabodnúť alebo zatĺcť kladivom, a mali by zostať na mieste počas celej sezóny kosenia. 

O cene sa výrobca zatiaľ nevyjadril, no vzhľadom na to, že kosačka bude mať podobné funkcie ako vysávače Roomba a bude potrebovať viacero bezdrôtových majákov, bolo by prekvapujúce, keby sa predávala za menej ako 1000 dolárov. Terra by sa v treťom štvrťroku mala začať predávať v Nemecku. 

Zdroj: gizmodo.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Ponorné chladenie môže urobiť batérie elektrických vozidiel oveľa efektívnejšími

21.02.2019 00:20

Prednedávnom sa na YouTube objavilo video, kde inžinier spoločnosti 3M Conny Larsson demonštruje počítač ponorený do kvapaliny Novec Engineered Fluid, vyvinutej spoločnosťou 3M. Ide o nevodivú kvapali ...

Inovácie

Google ide agresívnejšie do hardvéru. Pripravuje lacnejšiu verziu smartfónu Pixel 3 a vlastné smart hodinky

18.02.2019 00:20

Aké pokračovanie bude mať rad Pixel spoločnosti Google? Podľa nedávnej správy novín Nikkei Asian Review by doň mali pribudnúť lacnejší smartfón a smart hodinky. Podľa japonských novín Google plánuje v ...

Inovácie

DARPA chce autonómny podmorský dron, vykonávajúci „špinavú prácu“ na dne oceána

18.02.2019 00:10

Agentúra DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) hľadá firmu na vývoj autonómneho podmorského drona, ktorý by mohol manipulovať s predmetmi na morskom dne, a to bez zásahov operátora. Takzva ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Apsara Yogaton

Najnovšie videáPC forum button