Yukuma 10: Powerbank s najrýchlejším nabíjaním

0

Mnoho používateľov kupuje powerbank iba podľa ceny. To je však chyba a zväčša už pri prvom použití na to prídu. Nielenže sa powerbank pomaly nabíja, ale aj pomaly nabíja pripojené zariadenie. Nabíjať z powerbanku však väčšinou potrebujete, keď ste na cestách. A vtedy chcete mať svoje zariadenie k dispozícii čo najskôr. Navyše ak sa powerbank vybije, ideálne by bolo, keby ste ho mohli nabiť napríklad v reštaurácii počas obeda. To všetko je však pre bežné powerbanky problém. Na trhu je síce niekoľko modelov, ktoré podporujú obojsmerné rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0, ale aj tak v prípade nabíjania powerbanku máte zväčša k dispozícii nabíjačku maximálne s výkonom 18 W, nabijete teda síce rýchlejšie, ale aj tak to trvá 4-5 hodín (pri kapacite 10 000 mAh).

Testovaný model Yukuma 10 však do tejto branže prináša revolúciu. Tento monumentálny powerbank totiž ponúka nabíjanie internej batérie v priebehu 30 minút a môžete ním nabíjať dve zariadenia naraz štandardom Quick Charge 3.0. Yukuma je väčšia aj ťažšia, ako je v tejto kategórii zvykom, vzhľadom na výkon je to však pochopiteľné. Telo je hliníkové, iba predné a zadné čelá sú plastové. Na vrchnej strane nájdete tlačidlo zapnutia a štvoricu miniatúrnych bielych LED indikujúcich aktuálnu kapacitu. Na čele je umiestnená dvojica výstupov USB na nabíjanie a v strede špeciálny dedikovaný konektor na nabíjanie powerbanku. To je jedna zo zvláštností – k powerbanku dostanete špeciálny napájací zdroj, ktorý ho dokáže nabiť skutočne za 30 minút. Celé kúzlo je v tom, že ho nabíja výkonom až 75 W. Nijako ináč ho nenabijete, čo je na jednej strane trochu škoda, na druhej strane niet o čo stáť. Zariadenie je určené predovšetkým ľuďom, ktorí potrebujú veľmi rýchle a operatívne vy­užitie a pre takých do posledného písmena spĺňa to, čo sľubuje. Druhá zvláštnosť je, že nabíjanie zariadení zapínate spomínaným tlačidlom. Nestačí ich teda iba pripojiť, ale musíte stlačiť tlačidlo. Nevidím v tom problém a v niektorých situáciách to môže byť veľká výhoda.

Počas testu som skúšal nabíjanie powerbanku aj nabíjanie dvojice smartfónov s Quick Charge 3.0. Všetko fungovalo tak, ako má, a neza­znamenal som žiadne problémy. Rýchlosť nabíjania Note 8 zodpovedala rýchlemu nabíjaniu originálnou nabíjačkou. Na jedno nabitie som dokázal súčasne nabiť Note 8 a Honor 10 a ešte raz Note 8. Z úplného vybitia sa powerbank nabil za deklarovaných 30 minút.

Yukuma 10 je špecializovaný powerbank, ktorý veľmi dobre poslúži cestovateľom, ale aj doma. Daňou za vysoký výkon sú väčšie rozmery a hmotnosť a aj nutnosť nosiť so sebou špeciálnu nabíjačku. Poteší však cena, ktorá sa pohybuje na úrovni vyššej triedy powerbankov, navyše v rýchlosti nabíjania ho zatiaľ žiadny ­neprekoná.

Parametre:

• Model: Yukuma 10, akumulátor: Li-Pol 10 000 mAh, nabíjacie režimy: 5 V/2,1 A, 9 V/1,67 A, Qualcomm Quick Charge 3.0, nabíjanie 13,2 V/5,6 A, rozmery: 160 × 85 × 15 mm, hmotnosť: 311 g
• Cena: 62 EUR

Celkovo: 98 %

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
Yukuma powerbank

Pridať komentár