YouTube pridal videám podporu 4K rozlíšenia

0

4K_youtube.jpg Pamätáte si časy, kedy vlastniť HDTV bola veľká vec? To už je minulosť. Nový trend u obrovských TV obrazoviek a PC monitorov už siaha až do 4K rozlíšenia. To potvrdzuje aj YouTube, ktorý tento týždeň v tichosti pridal do niektorých nových videí možnosť sledovať ich v rozlíšení 2160p.

Možnosť sa zobrazuje na obvyklom mieste kontextovej ponuky, kde ju môžete nájsť na úplnom vrchole. Podporované sú videá v rozlíšení 4096 × 2160 alebo 3840 × 2160 pixelov. Pridaná bola taktiež možnosť nastavenia hodnoty na 1440p, čo zrejme predstavuje úmysel umožniť používateľom prezerať videá nad rámec obvyklých 1080p.

YouTube a jeho materská spoločnosť Google jasne pripravujú stránku na explóziu 4K video obsahu, ktorá je očakávaná v roku 2014.

Stále viac a viac zariadení prichádza s podporou vyššieho rozlíšenia. Dokonca obe čerstvo vydané next-gen konzoly podporujú 4K. A to aj napriek tomu, že hry s podobným rozlíšením sú stále v nedohľadne. Microsoft postavil 120-palcovú 4K TV ako súčasť svojho technologického centra v Seattli. Ďalej tu máme dlho očakávaný 20-palcový 4K tablet s Windows 8.1 od Panasonicu, ktorý by mal byť vydaný vo februári.

Keď si všetko spomenuté aj nespomenuté sčítame, vyzerá to, že 4K bude v najbližších 12 mesiacoch takmer všade.

Zdroj: Svet IT

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať