YouTube ohlásil podporu pre HDR video

0

YouTube sa rozhodol podporovať najnovšiu inováciu v oblasti videa - HDR (high dynamic range) čiže video s vysokým dynamickým rozsahom. Na veľtrhu CES 2016 to oznámil jeho obchodný riaditeľ Robert Kyncl. Stalo sa tak počas diskusie o 360-stupňovom videu, ktoré služba takisto podporuje.

Fotoaparáty smartfónov v režime HDR kombinujú viac záberov do jednej snímky, vo videu prináša táto technológia lepšie farby a detaily. HDR je predovšetkým o farbách a ich odtieňoch, biela ja naozaj žiarivá a čierna je skutočne čierna. Rozšíri sa kontrastný pomer a farebná paleta, obraz je realistickejší a prirodzenejší. No na to, aby používatelia mohli vychutnávať výhody HDR, budú potrebovať displeje podporujúce túto technológiu.

Veľa výrobcov televízorov vrátane LG, Sony a Panasonicu už oznámilo zabudovanie podpory HDR do svojich nových modelov. Podporujú ho aj niektoré novšie zariadenia na prehrávanie videa, napr. UHD Blu-ray prehrávače, ktoré poskytujú skutočný 4K obsah.

YouTube teda pokračuje v rýchlom nasadzovaní nových technológií a pridal sa k službám Amazonu a Netflixu, ktoré už tiež ohlásili podporu HDR. Zatiaľ nie je jasné, kedy presne sa HDR na YouTube dočkáme, podľa Kynclovho vyjadrenia to bude „čoskoro".

Zdroj: mashable.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať