Image
17.7.2019 0 Comments

YouTube Music a YouTube Premium prichádzajú na Slovensko

Od dnešného dňa uvádza spoločnosť Google na Slovensku novú hudobnú službu s názvom YouTube Music. Hudbu a hudobné videá z videoplatformy YouTube tak bude možné v rámci mesačného predplatného počúvať a sledovať bez reklám, ako aj na pozadí a v neposlednom rade sťahovať do offline režimu. Služba YouTube Music je jedinečná v tom, že používateľom ponúka hudobný katalóg v takom rozsahu, ktorý len ťažko nájdu niekde inde. Používatelia budú mať k dispozícii okrem hudobných videí a oficiálnych albumov aj remixy či unikátne živé vystúpenia a cover verzie a takisto tu nájdu aj tisícky playlistov pre každý žáner a náladu. Nová služba vďaka sofistikovaným algoritmom odporúča používateľom hudbu nielen podľa žánru, ale aj podľa toho, čomu sa práve venujú, kde sa nachádzajú, prípadne podľa toho, čo sa deje vo svete. Navyše v službe je možné pohodlne sa prepínať medzi audiom a videom kedykoľvek v priebehu skladby. 

Nesmierne bohatý hudobný katalóg s umelou inteligenciou z dielne Google
Služba YouTube Music je novou hudobnou streamovacou službou, ktorá rozširuje YouTube o čisto audio rozmer. Hudobným fanúšikom prináša mobilnú aj desktopovú aplikáciu určenú špeciálne na počúvanie hudby. Nová služba je postavená na hudobnom katalógu, ktorý disponuje takým rozsahom hudby, ktorý inde nenájdu.  

Každý jeden používateľ bude mať prispôsobené hudobné odporúčania na základe hudby, ktorú obvykle počúva, prípadne budú návrhy prispôsobené tomu, kde sa nachádza alebo akej aktivite sa venuje. Služba YouTube Music prináša aj pokročilé vyhľadávanie s využitím strojového učenia, takže používateľ bude vedieť vyhľadať skladbu či album, aj keď si nevie spomenúť na presný názov či autora. Dedičstvo videoplatformy YouTube sa prejavuje vo veľkom množstve videoklipov, pri ktorých je možné kedykoľvek v priebehu skladby prepnúť na audio verziu

Bezplatná aj platená verzia YouTube Music 
Verzia YouTube Music podporovaná reklamami bude pre hudobných fanúšikov dostupná bezplatne. V prípade platenej verzie YouTube Music Premium získajú používatelia v rámci mesačného predplatného 5,99 eur možnosť počúvať hudbu bez toho, aby bola prerušovaná reklamami, počúvať hudbu aj bez nutnosti mať otvorenú aplikáciu (čiže na pozadí) a v neposlednom rade aj možnosť sťahovať hudbu a hudobné videá do offline režimu (pre prípad slabého, resp. žiadneho internetového pripojenia). K dispozícii je aj rodinný balíček YouTube Music Family Plan (s možnosťou zdieľania medzi 6 rodinnými príslušníkmi) za cenu 8,99 eur mesačne.

SWAN_06 titulka

YouTube Premium s prístupom k obsahu YouTube Originals
Služba YouTube Premium je najväčšou nadstavbou nerušeného pozerania videí na platforme YouTube. Zahŕňa všetky benefity platenej verzie služby YouTube Music a navyše umožňuje sledovanie aj všetkých ostatných (nehudobných) videí bez reklám, ich prehrávanie na pozadí a sťahovanie. Zároveň získajú používatelia prístup k programom a filmom v rámci kanála YouTube Originals, ako napríklad k populárnemu seriálu Cobra Kai. Individuálny prístup k službe YouTube Premium stojí mesačne 7,19 eur a rodinný balíček YouTube Premium Family Plan (s možnosťou zdieľania medzi 6 rodinnými príslušníkmi) 10,99 eur mesačne.

Obidve služby si je možné aj bezplatne vyskúšať, YouTube Music Premium a YouTube Premium sú dostupné na mesiac zadarmo. Službu YouTube Music si môžete stiahnuť tu pre OS Android a tu pre iOS. 

6 dôvodov, prečo si obľúbite YouTube Music: 

  1. Je tu všetko – nielen hudobné videá, ale aj oficiálne albumy, single, remixy, živé vystúpenia, cover verzie a hudba, ktorú by ste inde nenašli.
  2. Odporúčaná hudba špeciálne pre každého – úvodná stránka sa prispôsobí tomu, akú hudbu si používateľ často púšťa, kde sa práve nachádza alebo čo robí - nech už je vo fitness centre, cestuje MHD a pod.
  3. Tisícky playlistov pre každý žáner, náladu či aktivitu – YouTube Music odporučí ten správny playlist pre danú chvíľu. 
  4. Vyhľadanie skladby, aj keď si neviete spomenúť na jej názov – používatelia môžu vďaka pokročilým vyhľadávacím algoritmom z dielne Google vyhľadávať napríklad „tú futbalovú pesničku z Afriky“, prípadne môžu vyhľadávať aj pomocou textu pesničky (aj keď ho napíšu nesprávne).
  5. Trendové videá – tie najsledovanejšie hudobné videá z celého sveta nájdu používatelia v sekcii Hotlist.
  6. Bez prístupu na internet – YouTube Music Premium umožňuje počúvať hudbu bez reklám, na pozadí alebo keď ste v pohybe vďaka stiahnutej hudbe. Navyše, režim Mix skladieb offline automaticky sťahuje obľúbené skladby používateľa pre prípad, že by na to zabudol.  
Autor: Google Inc.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Tlačové správy

CZ: Jednoduché spôsoby, ako zabezpečiť údaje na „fleške“

23.08.2019 19:02

Přenosné USB disky jsou užitečné jak v běžném, tak i profesionálním životě.  Data, které na ně ukládáme jsou často cenná a důvěrná. V zájmu jejich bezpečnosti je vhodné používat média uvážlivě a řádně ...

Tlačové správy

V letnej sezóne 2019 volajú Slováci najviac z Rakúska, píšu správy z Česka a v dátach stále vedie Chorvátsko

23.08.2019 18:39

Roamingové štatistiky za jún a júl 2019 ukazujú odlišné správanie zákazníkov ako v minulej sezóne. Dovolenkové destinácie sa opäť prejavili, no medziročný posun vo využívaní služieb prináša nové postr ...

Tlačové správy

Samsung spúšťa predaj svojich najnovších vlajkových lodí Galaxy Note10+ a Note10

23.08.2019 10:34

Všetci fanúšikovia populárneho smartfónu s perom už nemusia na nič čakať. Od dnešného dňa, piatku 23. augusta, si totiž môžu kúpiť najnovšie vlajkové lode radu Galaxy Note – smartfóny Note10+ a Note10 ...

q

Žiadne komentáre

eFocus_2019

Videá