Image
13.2.2019 1 Comments

Xiaomi pripravuje smartfón s displejom na celej čelnej strane

Zdá sa, že po výrezoch sa stávajú trendom displeje s otvormi. Po Samsungu a značke Honor by sa ďalším hráčom mohlo stať Xiaomi.

Podľa správy publikovanej holandským webom LetsGoDigital získala táto čínska spoločnosť patent od Svetového úradu pre duševné vlastníctvo (World Intellectual Property Office – WIPO) na smartfón s dvoma fotoaparátmi v otvoroch v ľavom a pravom rohu.

V patente sa uvádzajú rôzne dizajny smartfónov s fotoaparátmi v otvoroch spolu s rôznymi umiestneniami potrebných senzorov, ako je senzor priblíženia či osvetlenia.

Okrem displeja od okraja po okraj, ktorý môže pokryť 100 % čelnej plochy, umožňujú dva predné fotoaparáty v otvoroch aj oveľa širší širokouhlý objektív a lepšie snímanie hĺbky na zachytávanie 3D záberov a lepšie rozpoznávanie tváre.

Ak sa patent začlení do budúceho telefónu Xiaomi, bude to zrejme zatiaľ oficiálne nepotvrdený Mi Mix 4, pretože séria Mi Mix je známa svojimi bezrámčekovými smartfónmi.

Zdroj: fossbytes.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

S Ferrari či Harley Davidson už len potichu. Radar má zakročiť proti príliš hlučným motorkám a autám

12.09.2019 00:10

Motorkári sa často zvyšovaním otáčok motora snažia pritiahnuť pozornosť okolia. Proti tejto nepríjemnej praktike chcú zakročiť obyvatelia parížskeho predmestia Villeneuve-le-Roi. Plánujú nasadiť vybav ...

Inovácie 3

Windows 10 asi čoskoro umožní telefonovať z počítača prostredníctvom smartfónu

11.09.2019 00:20

Aplikácia Váš telefón pre Windows 10 poskytovala možnosť ukladať obrázky z telefónu priamo do počítača, synchronizovať upozornenia, prezerať a odosielať správy MMS a ďalšie. Teraz ponúkne aj ďalšie zl ...

Inovácie 1

Výborne urobené deepfake video ukazuje, ako by postavu Nea v Matrixe zahral Will Smith

11.09.2019 00:15

Nové deepfake video na YouTube demonštruje, aké by to bolo, keby rolu protagonistu Nea vo filme Matrix z roku 1999 namiesto Keanu Reevesa dostal Will Smith. Mimochodom, tomuto hercovi bola hlavná úlo ...

q

1 Comments

  1. co za nadpis reakcia na: Xiaomi pripravuje smartfón s displejom na celej čelnej strane
    13.2.2019 11:02
    precitajte si po sebe ten nadpis...
    Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019