Image
13.2.2019 1 Comments

Xiaomi pripravuje smartfón s displejom na celej čelnej strane

Zdá sa, že po výrezoch sa stávajú trendom displeje s otvormi. Po Samsungu a značke Honor by sa ďalším hráčom mohlo stať Xiaomi.

Podľa správy publikovanej holandským webom LetsGoDigital získala táto čínska spoločnosť patent od Svetového úradu pre duševné vlastníctvo (World Intellectual Property Office – WIPO) na smartfón s dvoma fotoaparátmi v otvoroch v ľavom a pravom rohu.

V patente sa uvádzajú rôzne dizajny smartfónov s fotoaparátmi v otvoroch spolu s rôznymi umiestneniami potrebných senzorov, ako je senzor priblíženia či osvetlenia.

Okrem displeja od okraja po okraj, ktorý môže pokryť 100 % čelnej plochy, umožňujú dva predné fotoaparáty v otvoroch aj oveľa širší širokouhlý objektív a lepšie snímanie hĺbky na zachytávanie 3D záberov a lepšie rozpoznávanie tváre.

Ak sa patent začlení do budúceho telefónu Xiaomi, bude to zrejme zatiaľ oficiálne nepotvrdený Mi Mix 4, pretože séria Mi Mix je známa svojimi bezrámčekovými smartfónmi.

Zdroj: fossbytes.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Amazon predstavil nový ARM procesor Graviton2 postavený na 7 nm architektúre

06.12.2019 00:15

Cloudová divízia Amazonu AWS oznámila ďalšiu generáciu svojich procesorov ARM s názvom Graviton2. Ide o vlastný dizajn čipu so 7 nm architektúrou, založený je na 64-bitových jadrách ARM Neoverse N1 (6 ...

Inovácie

Robotický záhradník Tertill dokáže plieť burinu v záhonoch

05.12.2019 00:20

Robotické vysávače Roomba nám pomáhajú s domácimi prácami už niekoľko rokov a teraz startup Franklin Robotics predstavil ďalšieho autonómneho pomocníka. Volá sa Tertill a pomôže vám s prácami v záhrad ...

Inovácie

Appka Spectre Camera pre iPhone dokáže robiť excelentné fotky na úrovni zrkadlovky so statívom

05.12.2019 00:05

Spoločnosť Apple udelila fotoaplikácii Spectre Camera titul aplikácia roka pre iPhone. Spectre používa strojové učenie na vytváranie simulovaných fotografií s dlhou expozíciou na iPhone. Aplikácia kom ...

1 Comments

  1. co za nadpis reakcia na: Xiaomi pripravuje smartfón s displejom na celej čelnej strane
    13.2.2019 11:02
    precitajte si po sebe ten nadpis...
    Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá