Image
13.9.2017 0 Comments

Xiaomi má bezrámčekový smartfón Mi Mix 2. Je ešte zaujímavejší ako jeho predchodca

Najzrejmejší trend súčasných smartfónov je čo najviac eliminovať rámček, ktorý obklopuje ich displej. Tento cieľ sa snažia dosiahnuť osvedčení hráči (Samsung, LG), ale aj nováčikovia (Essential). Do tejto hry sa zapojilo aj Xiaomi a už má za sebou jeden úspech – minuloročný model Mi Mix, ktorého obrovský 6,44-palcový displej bol zasadený do minimálneho rámčeka. Zjavná bola snaha výrobcu rámček úplne odstrániť. Tá ho však viedla k niektorým zaujímavým dizajnérskym rozhodnutiam. Patrí medzi ne vynechanie štandardného slúchadla a jeho nahradenie piezoelektrickou verziou a presunutie prednej kamery vpravo dole do rámu telefónu. Nie všetky tieto zmeny sa osvedčili. Xiaomi sa poučilo a teraz prichádza s modelom Mi Mix 2.

Nový model je menší a aj praktickejší ako prvý Mi Mix a má podobne  ako predchodca displej od okraja po okraj. Tentoraz je 5,99-palcový s pomerom strán 18: 9, teda podobný tomu, aký použili Samsung a LG na svojich tohtoročných top modeloch. Ide o LCD panel s rozlíšením 2160 × 1080 pixelov. Spodný okraj je trochu širší, pretože je tu umiestnený predný fotoaparát, notifikačné svetlo a ďalšia elektronika potrebná na napájanie panela. Mi Mix 2 nemá štandardný snímač priblíženia, aby sa displej vypol, keď ho držíte pri uchu, ale na dosiahnutie rovnakého efektu sa používa ultrazvukový systém.

V hornej časti telefónu je štandardný slúchadlový reproduktor, zastrčený do drobnej štrbiny. Výrobca teda vymenil zaujímavý, ale horší piezoelektrický reproduktor z prvého Mi Mix.

Vlajková loď značky Xiaomi je poháňaná procesorom  Qualcomm Snapdragon 835, disponuje 6 GB pamäte RAM a vnútorným úložiskom s kapacitou 64, 128 alebo 256 GB. Batéria má kapacitu  3400 mAh a bez  väčších problémov vydrží na celý deň. Dostupná bude aj špeciálna edícia telefónu s 8 GB pamäte RAM a 128 GB úložiskom.

Zadnú časť Mix 2 tvorí keramika, ktorá je spojená s hliníkovým rámom. Špeciálna verzia ide ešte ďalej – nemá keramický len chrbát, ale celé telo. Oba varianty však priťahujú odtlačky prstov. Chýba akýkoľvek druh vodotesnosti, vo výbave je len štandardný fotoaparát s jedným objektívom (12 Mpx, s optickou stabilizáciou a svetelnosťou f/2.0, predná kamera má 5 Mpx), nemá slúchadlový konektor ani bezdrôtové nabíjanie. Operačný systém je MIUI 9, ktorý je založený na Androide 7.1.1 Nougat. Je rýchly a má aj niekoľko užitočných funkcií, ale je to úplne iná platforma ako štandardný Android, ovplyvnená systémom iOS, a tak sa skalným fanúšikom Androidu nemusí páčiť.

Mi Mix 2 bude dostupný všade, kde Xiaomi predáva telefóny. Najskôr sa dostane na čínsky trh a ceny sa budú pohybovať od 3299 jüanov (približne 500 USD) do 4699 jüanov (720 USD).

Zdroj: Theverge

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Ako na to: Ochrana bankového účtu, fotiek a zariadení na dovolenke

22.06.2018 00:05

Už o niekoľko dní sa desaťtisícom detí a študentov na Slovensku začnú letné prázdniny. Mnoho rodín si hlavne pri tejto príležitosti plánuje dovolenku doma alebo v zahraničí. Podľa Eurostatu pocestuje ...

Ako na to

Praktická kryptológia (15. časť) Šifrovacie módy

10.06.2018 10:37

Bezpečnosť, no takisto aj výkonnosť a efektivita moderných kryptografických algoritmov závisia nielen od šifrovacieho algoritmu, ale aj od šifrovacieho módu (procesu), pomocou ktorého je otvorený text ...

Ako na to

Tipy pre ZPS: Ako vytvoriť panorámu z fotiek

11.06.2018 10:24

Panoramatická fotografia nám umožňuje bližšie zachytiť, ako vnímame okolitý svet. Je zložená z viacerých fotografií. Napríklad jedna z najväčších panorám Dubaja bola zložená až zo 4250 fotografií. A ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

HAMA_06

Najnovšie videáPC forum button