Image
13.9.2017 0 Comments

Xiaomi má bezrámčekový smartfón Mi Mix 2. Je ešte zaujímavejší ako jeho predchodca

Najzrejmejší trend súčasných smartfónov je čo najviac eliminovať rámček, ktorý obklopuje ich displej. Tento cieľ sa snažia dosiahnuť osvedčení hráči (Samsung, LG), ale aj nováčikovia (Essential). Do tejto hry sa zapojilo aj Xiaomi a už má za sebou jeden úspech – minuloročný model Mi Mix, ktorého obrovský 6,44-palcový displej bol zasadený do minimálneho rámčeka. Zjavná bola snaha výrobcu rámček úplne odstrániť. Tá ho však viedla k niektorým zaujímavým dizajnérskym rozhodnutiam. Patrí medzi ne vynechanie štandardného slúchadla a jeho nahradenie piezoelektrickou verziou a presunutie prednej kamery vpravo dole do rámu telefónu. Nie všetky tieto zmeny sa osvedčili. Xiaomi sa poučilo a teraz prichádza s modelom Mi Mix 2.

Nový model je menší a aj praktickejší ako prvý Mi Mix a má podobne  ako predchodca displej od okraja po okraj. Tentoraz je 5,99-palcový s pomerom strán 18: 9, teda podobný tomu, aký použili Samsung a LG na svojich tohtoročných top modeloch. Ide o LCD panel s rozlíšením 2160 × 1080 pixelov. Spodný okraj je trochu širší, pretože je tu umiestnený predný fotoaparát, notifikačné svetlo a ďalšia elektronika potrebná na napájanie panela. Mi Mix 2 nemá štandardný snímač priblíženia, aby sa displej vypol, keď ho držíte pri uchu, ale na dosiahnutie rovnakého efektu sa používa ultrazvukový systém.

V hornej časti telefónu je štandardný slúchadlový reproduktor, zastrčený do drobnej štrbiny. Výrobca teda vymenil zaujímavý, ale horší piezoelektrický reproduktor z prvého Mi Mix.

Vlajková loď značky Xiaomi je poháňaná procesorom  Qualcomm Snapdragon 835, disponuje 6 GB pamäte RAM a vnútorným úložiskom s kapacitou 64, 128 alebo 256 GB. Batéria má kapacitu  3400 mAh a bez  väčších problémov vydrží na celý deň. Dostupná bude aj špeciálna edícia telefónu s 8 GB pamäte RAM a 128 GB úložiskom.

Zadnú časť Mix 2 tvorí keramika, ktorá je spojená s hliníkovým rámom. Špeciálna verzia ide ešte ďalej – nemá keramický len chrbát, ale celé telo. Oba varianty však priťahujú odtlačky prstov. Chýba akýkoľvek druh vodotesnosti, vo výbave je len štandardný fotoaparát s jedným objektívom (12 Mpx, s optickou stabilizáciou a svetelnosťou f/2.0, predná kamera má 5 Mpx), nemá slúchadlový konektor ani bezdrôtové nabíjanie. Operačný systém je MIUI 9, ktorý je založený na Androide 7.1.1 Nougat. Je rýchly a má aj niekoľko užitočných funkcií, ale je to úplne iná platforma ako štandardný Android, ovplyvnená systémom iOS, a tak sa skalným fanúšikom Androidu nemusí páčiť.

Mi Mix 2 bude dostupný všade, kde Xiaomi predáva telefóny. Najskôr sa dostane na čínsky trh a ceny sa budú pohybovať od 3299 jüanov (približne 500 USD) do 4699 jüanov (720 USD).

Zdroj: Theverge

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to 1

Východoeurópske semifinále First Lego League vyhrali Slováci

13.02.2018 00:08

Až desať slovenských tímov cestovalo do poľského mesta Lodž na východoeurópske semifinále prestížnej súťaže First Lego League určenej pre mladých nadšencov robotiky a programovania. Samozrejme sme tam ...

Ako na to

50 000 domov dostane solárne panely a batérie. Vytvoria tak najväčšiu virtuálnu elektráreň na svete

09.02.2018 00:35

Vláda Južnej Austrálie vytvorí najväčšiu virtuálnu elektráreň na svete tým, že nasadí solárne panely a batérie Tesla do najmenej 50 000 domácností. Inštalácia je naplánovaná na najbližšie 4 roky a tie ...

Ako na to

SUSE Expert Days 2018: Poďte s chameleónom na pivo!

09.02.2018 00:05

Ako vybudovať vlastný privátny cloud a poskytovať infraštruktúru ako službu? V čom sú softvérovo-definovaná úložiská výhodnejšie oproti klasickým hardvérovým? Ako možno využívať kontajnery ako službu ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá