SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B Advertisement

Xiaomi Mi Mix Alpha: S displejom okolo celého tela a 108-megapixelovým foťákom

Technológie
2

Rad Mi Mix spoločnosti Xiaomi zvyčajne prináša zaujímavé inovácie. Spomeňte si napríklad na Mi Mix 3 bez výrezu na displeji a s výsuvnou konštrukciou. Najnovší model Mi Mix Alpha prichádza s „priestorovým displejom“, ktorý sa ovíja okolo celého zariadenia až po miesto, kde sa stretáva s modulom fotoaparátu na druhej strane. Na bočnej hrane sa zobrazujú stavové ikony, ako je úroveň signálu či stav nabitia batérie.

Tlačidlá hlasitosti citlivé na tlak sa takisto zobrazujú na boku. Xiaomi tvrdí, že pomer obrazovky k telu je viac ako 180 percent. Mi Mix Alpha má nový 108-megapixelový senzor fotoaparátu od Samsungu s rozmerom 1/1,33", ktorý bol vyvinutý v spolupráci so Xiaomi. Rovnako ako v posledných snímačoch Samsungu s vysokým rozlíšením sú pixely zoskupené do štvorcov 2 × 2, aby sa dosiahla lepšia citlivosť na svetlo pri slabom osvetlení. Výsledné snímky budú mať 27 Mpx.

Fotoaparát na selfie nie je potrebný, stačí otočiť telefón a zadnú časť displeja použiť ako hľadáčik pre 108-megapixelový snímač. Z ďalších špecifikácií možno spomenúť procesor Qualcomm Snapdragon 855+, 5G pripojenie, 12 GB RAM, 512 GB úložisko UFS 3.0, 40 W káblové rýchle nabíjanie a batériu s kapacitou 4050 mAh. Tento posledný parameter naznačuje, že Xiaomi neráta s tým, že budete mať celý displej stále zapnutý.

Xiaomi charakterizuje Mi Mix Alpha ako „koncept smartfónu“, takže v blízkej budúcnosti ho nebude sériovo vyrábať. Vyrobený bude len malý počet kusov, na trh sa dostanú v decembri a predávať sa budú za 19 999 čínskych jüanov, čo je zhruba 2800 dolárov.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Xiaomi smartfon mobil telefon displej Samsung

2 komentáre

Xiaomi hovadina reakcia na: Xiaomi Mi Mix Alpha: S displejom okolo celého tela a 108-megapixelovým foťákom

27.9.2019 19:09
Xiaomi robi blbosti len aby sa zviditelnili. Nema to ziadne prakticke vyuzitie a preco to nikto este neurobil , lebo nie je taky sprosty aby sa strapnoval. Xiaomi ma sefa na to sprosteho dost.
Reagovať

smejdaci redakcia reakcia na: Xiaomi Mi Mix Alpha: S displejom okolo celého tela a 108-megapixelovým foťákom

25.9.2019 13:09
"pomer obrazovky k telu je viac ako 180 percent" co za nezmysel zas tvrdite? Prelozte to klamanie do slovenciny. Je to pomer obrazovky k prednej ploche. Telo v tomto vyzname slovencina nema ;)...stale mate nulovu snahu pisat rozumne, iba ctrl c a ctrl v z translatora robite.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať