Wrapify vodičom zaplatí, ak nechajú svoje auto premeniť na pojazdnú reklamu

0

Prevádzkovať auto nie je lacná záležitosť. Pohonné hmoty, poistenie, údržba -náklady rýchlo rastú. A práve tu by chcel pomôcť startup Wrapify, ktorý ponúka vodičom peniaze za to, ak si nechajú svoje vozidlo „obaliť" reklamou. Firmy totiž stále hľadajú nové a jedinečné spôsoby, ako sa spropagovať.

Vodiči sa môžu vo Wrapify prihlásiť a sami sa rozhodnúť, do akej miery bude ich auto pokryté reklamou (čiastočne, úplne). Môžu dokonca vybrať reklamnú kampaň, do ktorej sa chcú zapojiť. Potom bude ich auto na určenom mieste zadarmo polepené reklamou a vodič bude dostávať v priemere 450 dolárov mesačne po dobu uvedenú v zmluve. Pri výpočte sumy sa zohľadňujú rôzne faktory, napríklad koľko kilometrov auto najazdilo, či sa pohybovalo v husto obývaných oblastiach a či na dlhší čas uviazlo v zápche na mieste, kde mohlo upútať zrak mnohých okoloidúcich. Vodiči majú k dispozícii smartfónovú aplikáciu Wrapify umožňujúcu im sledovať tieto údaje.


Na webovej stránke Wrapify sa však môžu registrovať aj firmy, ktoré hľadajú majiteľov áut ochotných zapojiť sa do takejto reklamnej činnosti. Spoločnosť ponúka svojim partnerom aj funkciu nazvanú Swarm. Tá umožní inzerentom zaslať vodičom push notifikácie a ponúknuť im extra bonus v prípade, že na istý čas zaparkujú svoje vozidlo s reklamou v určenej oblasti.

Podľa údajov spoločnosti sa doteraz zaregistrovalo už viac ako 10 000 vodičov, pričom medzimesačný nárast sa pohybuje okolo 100 %. Služba funguje už vo viac ako 10 mestách v USA.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať