Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Word sa naučil počúvať. Texty už nemusíte písať, stačí diktovať. Vie to aj Outlook, ale zatiaľ iba anglicky

Technológie
1

Diktovanie môžu novo využívať všetci, ktorí majú testovaciu verzia Wordu, Outlooku a PowerPointu vo verzii 2016. Funkcia si poradí aj s interpunkciou a je previazaná so servermi Microsoftu, bez internetového pripojenia a predplatného Office 365 žiaľ fungovať nebude. Zatiaľ je dostupná iba v angličtine. 

Fungovanie je pritom jednoduché, na úvodnej karte sa novo objaví ikona mikrofónu, ktorá po stlačení začne rozpoznávať, čo hovoríte a v reálnom čase prevádzať na text. Podľa Microsoftu navyše nie je nutné hovoriť nijako škrobene, funkcia sama rozpozná pauzy v prejave a doplní interpunkciu. 

Je tu tiež možné pridávať konkrétne príkazy vrátane otázniku, nového riadku, odseky, bodkočiarky a dvojbodky. Systém tiež počíta s tým, že by niektoré slová rozpoznal zle. V tomto prípade totiž nie je nutné funkciu ukončovať - stačí všetko opraviť za pomoci klávesnice a myši a potom môžete pokračovať v rozprávaní. 

Aj keď je novinka zatiaľ v Insider verzii, do klasickej by sa mala dostať onedlho v rámci jednej z aktualizácií balíka. Previazanie s predplatným ale ukazuje na snahu Microsoftu odradiť používateľov od nákupu klasickej krabicovej licencie. Office 365 mu totiž zarába nemalé peniaze. 

Zdroj: zive.cz

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Word Microsoft mikrofon audio AI

1 komentár

nový čas reakcia na: Word sa naučil poslúchať. Texty už nemusíte písať, stačí diktovať. Vie to aj Outlook, ale zatiaľ iba anglicky

14.3.2018 22:03
nový čas
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať