Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Word bude inteligentnejší. Počas práce vám automaticky bude robiť zoznam nedokončených úloh

0

Microsoft na svojom oficiálnom blogu predstavil nové funkcie programu Word. Po novom vám tento textový editor automaticky vytvorí zoznamy to-do. Zoznam nedokončených úloh sa bude tvoriť na základe značiek, ktoré vložíte do dokumentu, napr. alebo . Editor takéto texty rozpozná a vytvorí z týchto položiek zoznam. Bude robiť aj odporúčania na základe dokumentov a súborov, s ktorými ste nedávno pracovali. Ak napríklad napíšete , umelá inteligencia zobrazí v bočnom paneli grafy, s ktorými ste v poslednom čase pracovali, aby ste mohli vybrať a vložiť ten potrebný.

A je tu aj ďalšia novinka. Ak pracujete vo Worde na zdieľanom dokumente, budete môcť pomocou symbolu @mention zapojiť do jeho tvorby ďalších spolupracovníkov. Označená osoba dostane upozorňujúci e-mail s priamym odkazom na príslušné miesto v texte. Potom bude môcť vložiť chýbajúce informácie do odpovedajúceho e-mailu a tie sa automaticky pridajú do súboru programu Word. O to, aby sa dostali na správne miesto, sa postará textový editor.

Betatestovanie nových funkcií sa začína v rámci Office for Mac Insiders. Neskôr by mali byť k dispozícii na všetkých podporovaných platformách.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft Word

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať